Exkluzivní zážitek na nebeské terase: Okouzlení luxusem a panoramatickým výhledem v restauraci Terasa U Zlaté studně

12. Červenec 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16762

Rád bych vám představil jedno z nejúžasnějších gastronomických zážitků, který jsem nedávno zažil v luxusní restauraci Terasa U Zlaté studně, jejíž prostředí mě naprosto ohromilo.

Když jsem poprvé vstoupil do této restaurace, byl jsem okouzlen jejím sofistikovaným a elegantním designem. Interiér byl vkusně zařízený a prostředí vyzařovalo pohodlí a luxus. Každý detail byl pečlivě promyšlený, od elegantních nábytkových kusů až po vkusné umělecké kousky, které dotvářely celkový dojem exkluzivity.

Nejvíce mě nadchla úchvatná terasa s nádherným výhledem na okolní krajinu. Bylo to jako být ve snu, když jsem si mohl vychutnat sklenku vína a být obklopen překrásnou přírodou či panoramatem města. Terasa byla zařízena elegantním a pohodlným venkovním nábytkem, který mi umožnil opravdu relaxovat a užívat si ten moment.

Přátelský personál byl vždy na dosah ruky a připraven splnit každé mé přání. Jejich profesionální a zdvořilá služba zvýšila celkový dojem zážitku.

Jsem nadšen, že se mnou sdílíte tyto vynikající chody z degustačního menu, které jste měl možnost ochutnat v této restauraci.

Tartar ze žlutoploutvého tuňáka s rajčaty heirloom, hořčicí a bylinkami a Taittinger Brut Resérve - Champagne/Francie

Tento první chod je závanem čerstvosti a jemnosti. Tartar ze žlutoploutvého tuňáka je mistrovsky připravený s plátky rajčat heirloom, která dodávají vynikající sladkou a ovocnou chuť. Hořčice a bylinky přidávají pikantní a aromatické nuance. Doprovázet toto mistrovské jídlo šampaňským Taittinger Brut Resérve je dokonalé, jelikož se jejich chuťové profily vzájemně doplňují.

Terina z kachních jater foie gras s višněmi, mandlemi, blumou a brioškou a  Gewürztraminer – AOC, Cave du Roi Dagobert, Alsace/Francie 2020

Tato terina je symfonií bohatých a lahodných chutí. Kachní játra foie gras jsou jemně a dokonale upravená, a když se kombinují s višněmi a mandlemi, vytvářejí harmonii sladkosti a ořechového charakteru. Brioška je dokonalým společníkem k tomuto chodu, dodávající jemnost a texturu. Doporučené víno Gewürztraminer se skvěle hodí k těmto bohatým a vyváženým chutím.

Mušle sv. Jakuba s kedlubnou, ráčky, mořskými bylinkami a citrusy a víno Viré-Clessé - Maison Roche de Bellene, Bourgogne/Francie 2020

Mušle sv. Jakuba byly připraveny se šťavnatou kedloubnou, lahodnými ráčky a svěžími citrusovými tóny. Mořské bylinky dodaly výraznou a osvěžující chuť. Víno Viré-Clessé se skvěle hodilo k tomuto chodu, protože jeho minerální charakter a ovocná složka skvěle podporují mořské lahůdky.

Halibut balený v cuketovém květu s olivami, katsuobushi Beurre Blanc a pažitkou a víno Château Escot Blanc - Bordeaux/Francie 2022

Tento chod nabízí vynikající kombinaci jemného halibuta obalovaného v cuketovém květu, s olivami a lahodnou katsuobushi Beurre Blanc omáčkou. Víno Château Escot Blanc poskytuje ideální společníka s citronovou a ovocnou chutí, která ladí s výraznými přísadami. Jemnost ryby a citnonovo ovocná chuť dodaly neodolatelný chuťový zážitek.

Steak a žebro z argentinského plemene Angus s uzeným morkem, černými lanýži, zelenou paprikou, bílou ředkví a lanýžovým sosem a víno Château Laville Bertrou - Gérard Bertrand, Languedoc-Roussillon/Francie 2020

Tento masový chod je symbolem chutí a dokonalosti. Steak a žebro z argentinského plemene Angus jsou připraveny do dokonalosti, s bohatým a šťavnatým masem. Kombinace s uzeným morkem, černými lanýži a lanýžovým sosem dodává hloubku a bohatost chuti. Zelená paprika a bílá ředkev přidávají svěží a křehké nuance. Doprovázené vínem Château Laville Bertrou, které nabízí plnou a ovocnou chuť, je tato kombinace neodolatelná.

Čokoládové semifreddo z Valrhony s krémem z lískových oříšků a slaným karamelem a víno André - ledové víno, ŠSVP, Velkopavlovicko/Česká republika 2015

Pro milovníky čokolády je toto menu naprosto božské. Čokoládové semifreddo z Valrhony je krémové, intenzivní a lahodné. Krém z lískových oříšků a slaný karamel dodávají vynikající rovnováhu sladkosti a slanosti. Ledové víno André je perfektním společníkem k tomuto dezertu, protože jeho bohatá a sladká chuť ladí s čokoládou a zvyšuje celkový zážitek.

Variace domácích pralinek a petits fours a Nespresso Exclusive Selection Galápagos:

Toto zakončení lahodného menu nabízí sladkou a elegantní harmonii. Variace domácích pralinek a petits fours jsou dokonalým spojením různých chutí a textur. K nim rozhodně nesmí chybět lahodné Nespresso Exclusive Selection Galápagos , které dodává další rozměr a bohatost celému zážitku.

Toto degustační menu je opravdu vynikající. Každý chod nabízí kombinaci neuvěřitelných chutí a vytváří harmonii mezi jednotlivými pokrmy. Každý chod je pečlivě připravený s ohledem na kvalitu surovin a estetické provedení. Kombinace s doporučenými víny je skvěle vyvážená a zdůrazňuje jedinečné chutě každého jídla.

Rád bych vám sdělil, že restaurace také nabízí exkluzivní romantickou večeři v altánu. Tento privátní altán se nachází v Palácových zahradách a poskytuje dokonalé a romantické prostředí pro nezapomenutelný zážitek ve dvou.

Během této exkluzivní večeře si budete moci vychutnat 8-chodové degustační menu, které je pečlivě připravené a nabízí širokou škálu vybraných lahůdek. To nejlepší na této romantické večeři v altánu je, že budete mít celý altán jen pro sebe dva. Budete mít soukromí a intimní atmosféru, která vytvoří dokonalý prostor pro projevení lásky a vytvoření nezapomenutelných vzpomínek.

hosté mají také možnost přespat v hotelu Terasa U Zlaté studně, který je součástí restaurace. Tento hotel nabízí jedinečný a luxusní zážitek, který doplňuje gastronomické dobrodružství v restauraci. Hotel se nachází v blízkosti restaurace a nabízí elegantní a vkusně zařízené pokoje a apartmány. Každý pokoj je navržen s ohledem na pohodlí a komfort hostů a nabízí vysoce kvalitní vybavení a moderní vybavení.

Hotel je skvělou volbou pro hosty, kteří si přejí prodloužit svůj pobyt a vychutnat si dokonalou kombinaci vynikajícího jídla a luxusního ubytování. Po romantické večeři můžete jednoduše přejít do svého pohodlného pokoje a relaxovat ve stylovém prostředí. 

Udělejte radost svým blízkým zakoupením dárkových poukazů do restaurace a hotelu Terasa U Zlaté studně na eshopu www.trzisteluxurygroup.cz

Galerie