GEORGE PRIME STEAK: NEJLEPŠÍ STEAKY V PRAVÉM AMERICKÉM STEAKHOUSU

18. Červenec 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18031

Výtečné steaky z precizně vybraného hovězího, doprovázené skvělými přílohami a prvotřídními víny. Co víc si můžete přát? Je obecně známo, že jsem vášnivým příznivcem chutného masa a výborného pití, a proto je pro mě restaurace, která tyto delikatesy nabízí, naprostým snem. Mezi nejvýznamnější steakhouse v Praze rozhodně patří restaurace George Prime Steak. Měl jsem tu čest ji navštívit a poznat, že zde mohu doslova propadnout rozkoši chuti. 

Obsluhou jsem se nechal zavést až k rezervovanému stolu. Byl jsem mile překvapen, když jsem zjistil, že personál je stále pozorný a jedná s maximální profesionalitou. Stačilo pouze naznačit, jakou chuť dnes mám, a ihned jsem obdržel několik doporučení ohledně večeře, což jsem zatím ještě nikde jinde nezažil. Bez váhání jsem se spolehl na jejich doporučení a musím přiznat, že jsem neudělal chybu.

Samozřejmě před hlavním jídlem jsme si nemohli nechat ujít výtečnou francouzskou cibulovou polévku ve stylu steakhousu, kterou znají opravdoví steakhousoví nadšenci. Polévka byla podávána s křupavými krutonky a gratinovaným sýrem gruyere.

Když mi přinesli předkrm, nemohl jsem odolat pokušení. Na talíři se představila Křupavá humří kroketa s avokádovým pyré, mangovou salsou a chipotle majonézou obohacenou o římský kmín a koriandrový olej. Zářivé barvy a vůně se mi okamžitě dostaly do nosu, což mi ještě více zvýšilo očekávání.

První skus byl doslova ohromující. Křupavá vnější vrstva kroketky se rozplývala na jazyku, odhalující jemné a lahodné humří maso uvnitř. Avokádové pyré dodávalo jedinečnou krémovou texturu a jemnou chuť, která se perfektně doplňovala s pikantním dotekem mangové salsy. Chipotle majonéza se svou vyváženou pikantností a subtilním aroma římského kmínu přidávala do jídla ještě další rozměr. Ale to nebylo vše.

Když jsem ochutnal koriandrový olej, celý předkrm nabral nový život. Jeho svěží a bylinná vůně se prolínala s ostatními chutěmi, posilující celkový zážitek. Každé sousto bylo dokonale vyvážené, s různými vrstvami chutí, které se harmonicky doplňovaly.

Jasným poznávacím znamením pro mě byl okamžik, když jsem poprvé okusil kousíček opravdu prvotřídního petit filet mignon. Tenhle steak je označován za nejšťavnatější a nejjemnější ze všech, a rychle jsem pochopil proč. Je připraven z vybrané části mladých býků - středového kulatého řezu svíčkové, který patří mezi nejkvalitnější. Kvalitní maso je základ, ale aby byl steak opravdu vynikající, potřebuje šéfkuchaře, kteří to umí. A to je právě to, co se podařilo v restauraci George Prime Steak! Jejich jednoduchý, ale skvěle dochucený steak je prostě klíčem k úspěchu. Pokud budu mít opět chuť na něco tak vynikajícího, vím přesně, kam se vydat.

Jako přílohu jsem měl Mac&Cheese, což jsou makaróny se sýrem a černým lanýžem. Tato kombinace vytvořila bohatou a sytou přílohu, která skvěle doplňovala maso. 

V tomto okamžiku mě napadá, že jsem ještě nevysvětlil význam slova "Prime". Toto označení znamená nejvyšší kvalitu hovězího masa, které dosahuje jen málokterý kus. V restauraci George Prime Steak však můžete být naprosto jistí, že na vašem talíři se objeví pouze toto vynikající maso. Používají pouze maso dodávané několika farmáři ze středozápadních částí Spojených států, aby nám vždy mohli nabídnout to nejlepší.

Během mé večeře mě potěšilo setkání s místním uznávaným sommeliérem, který nejenže disponuje dokonalým povědomím o tom, která kalifornská vína nejlépe doplní vaše jídlo, ale zároveň je neobyčejně příjemný a znalý historie každého vína. Díky němu se z mého večera stal nejen gastronomický zážitek, ale i kulturní okamžik plný příjemných rozhovorů.

Abych celý zážitek zakončil vhodně, nedokázal jsem odolat vynikajícímu čokoládovému dortu. Poslední sousto mi přineslo dokonalé zakončení tohoto úžasného večera. Domů jsem s vydal plný nejen chutí jídla, ale také bohatých zážitků, které jsem zažil během celého večera.

Závěr této večeře byl přímo dokonalý. S naplněnými žaludky, uspokojenými chuťovými pohárky a srdcem plným radosti jsme opouštěli restauraci George Prime Steak. Byla to nezapomenutelná gastronomická cesta, která nám přinesla nejen nejvybranější kousky masa a lahodné přílohy, ale také ohromující kombinace chutí a vůní. Kvalita jídla, profesionální servis a příjemná atmosféra nám zaručily nejen neuvěřitelný gastronomický zážitek, ale také nádherný večer plný vzácných okamžiků.

Galerie

Rozhovory

GEORGE PRIME STEAK