Girard-Perregaux Neo Bridges Aston Martin Edition: Hodinky inspirované automobilovou legendou

16. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 16. 12. 2023

Girard-Perregaux je švýcarská hodinářská značka s více než dvěstěletou tradicí, která se proslavila svými inovativními a elegantními modely. Jedním z nich je i Neo Bridges, který kombinuje klasický design s moderní technologií. Nyní přichází s limitovanou edicí inspirovanou prestižní automobilkou Aston Martin.

Neo Bridges Aston Martin Edition je výsledkem nedávného partnerství mezi oběma značkami, které sdílejí společnou vášeň pro dokonalost, luxus a výkon. Hodinky mají 45 mm pouzdro z titanu s černou DLC úpravou, která jim dodává sportovní a tajemný vzhled. Titan je lehký a odolný materiál, který Aston Martin často používá pro své vozy. Zajímavostí je, že titan byl objeven v roce 1791 v Anglii, domovině Aston Martin, ve stejném roce, kdy byla založena firma Girard-Perregaux.

Hodinky jsou vybaveny automatickým mechanickým strojkem GP08400-0002 s mikrorotorem, který je viditelný z obou stran skleněného pouzdra. Na mikrorotoru je vyryto jméno Aston Martin, které je naplněno bílou luminiscenční hmotou, jež svítí modře ve tmě. Strojek má 54 hodin rezervy chodu a frekvenci 21 600 vibrací za hodinu.

Co dělá tento model jedinečným, je jeho architektura inspirovaná legendárním modelem Tourbillon with Three Bridges z 19. století, který byl prvním hodinkovým strojkem s viditelnými mosty. V tomto případě jsou mosty tři a jsou vyrobeny z titanu s černou PVD úpravou a leštěnými hranami. Mosty propojují a zároveň podpírají hlavní součásti strojku, jako je balancír, převodovka a mikrorotor. Díky tomu vzniká dojem, že strojek levituje ve vzduchu a je možné obdivovat jeho složitou konstrukci.

Hodinky mají černý matný ciferník s červenými detaily, které odkazují na barvu Aston Martin. Ručičky jsou potaženy luminiscenční hmotou pro lepší čitelnost. Na ciferníku je také umístěno logo Girard-Perregaux a nápis Neo Bridges. Hodinky jsou opatřeny černým koženým řemínkem s bílým prošíváním a titanovou sponou s DLC úpravou. K hodinkám je dodáván také další řemínek z černé telecí kůže s vložkou z bílého zlata a pryže, což je světová novinka.

Neo Bridges Aston Martin Edition je limitovaná edice pouze 18 kusů, která je určena pro milovníky hodinek i automobilů. Hodinky jsou k dostání za cenu 150 000 dolarů, což je asi 3,2 milionu korun. Jedná se o exkluzivní a sofistikované dílo, které dokonale spojuje dva světy: hodinářství a automobilový průmysl.

Galerie