Glamour Diamond: Tradice a řemeslná dokonalost, to je kolekce Heritage od Fabergé

23. Květen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17787

House of Fabergé každý zná především pro ikonická vejce, která jsou nejen nádhernými a velice precizně vyvedenými klenotnickými kousky, ale také uměleckými díly. Pojďme se podívat na příběh oblíbených vajíček, který oslavuje kolekce Heritage.

Cesta začíná v roce 1882, kdy Peter Carl Fabergé přebírá po svém otci obchod s klenoty, který nebyl v počátku ničím zvláštní. Společně s bratrem Agathonem se Peter Carl rozhodl, že to změní, a rozhodně se mu to povedlo.

Do té doby bylo klenotnictví založeno především na využití drahých kovů a diamantů. Carl Fabergé se chtěl odlišit, a tak oživil dávno zapomenutou techniku smaltování a další složité techniky, jako je jemné umění gilošovaného smaltu a ručního rytí. Vznikly tak barevné prvky, jež se staly charakteristickým znakem všech šperků, ale také předmětů pro denní potřebu, které se v mistrovské dílně vyráběly.

Mezi nejznámější předměty z dílny Fabergé jednoznačně patří Imperial Easter Eggs, která vznikala na objednávku pro cara Alexadra III., jež je daroval manželce, carevně Marii Fjodorovně. Tzv. Fabergého vejce jsou dodnes považována za vrchol zlatnického umění a mají své místo v muzeích i soukromých sbírkách.

Fabergé má opravdu bohatou historii, a právě k ní se obrací ve své kolekci Heritage, která čerpá inspiraci z originálních mistrovských děl Carla Fabergého. Zachycuje jejich dokonalost, kulturní bohatství a kultivovanost.

Kolekce Heritage využívá tradičních materiálů a velmi složitých technik jako horké smaltování, gilošování a rytí, ale všechny tyto řemeslné prvky jsou přizpůsobeny a interpretovány tak, aby vyhovovaly současným trendům.

Fabergé dbá na dokonalost v každém detailu, od počátečního návrhu přes precizní výrobu, až po finální kontakt se zákazníkem. Pokud byste chtěli jeden ze symbolů Fabergé vlastnit, musíte se obrátit na výhradního prodejce. V běžném zlatnictví šperky a unikátní Fabergé vejce nenajdete. V České republice máte jedinou možnost prohlédnout si kolekci šperků Fabergé na jediném místě, v butiku Glamour Diamond v Karlových Varech.

„Světové značky, jakou Fabergé určitě je, dbají na dokonalou péči o zákazníka. Proto si své partnery důkladně vybírají. Nemohou si dovolit, aby neodborný prodejce pokazil jejich po staletí budovanou reputaci. Jsme hrdí a šťastní, že nám Fabergé důvěřuje a spolupracuje s námi již skoro deset let,” říká majitel Glamour Diamond, Besfort Ukaj.

Glamour Diamond najdete přímo v srdci lázeňského centra, hned vedle Grandhotelu Pupp, a kromě šperků Fabergé zde najdete i šperky a hodinky dalších renomovaných značek jako Pasquale Bruni, Utopia, Crivelli, Ulysse Nardin, Parmigiani a dalších top světových značek. Ve dvoupodlažním multibrandovém butiku se o vás dokonale postarají a pomohou vám vybrat ten správný dárek pro vás a vaše blízké.

Galerie