Harley-Davidson LiveWire™ 2020: nový jízdní zážitek s elektrickým pohonem

Redakce Luxus.cz
13. Březen 2019

Jak jistě víte, v Ženevě probíhá mezinárodní výstava Geneva International Motor Show, na které nejsou vidět pouze automobily. Vystavuje zde také značka Harley-Davidson a prezentuje mimo jiné dlouho očekávaný model LiveWire™ 2020 se třemi elektrickými koncepty budoucnosti.

Výrobce oznámil spuštění systému pro mezinárodní předběžné objednávky modelu LiveWire již letos v dubnu. První dodávky motocyklů do většiny evropských zemí a Kanady jsou očekávány ve čtvrtém čtvrtletí 2019.

„Motocykl LiveWire je vyvrcholením nové éry elektrického pohonu od společnosti Harley-Davidson. Jako vedoucí síla v čele úsilí o elektrifikaci motocyklové oblasti demonstrujeme náš závazek nabídnout kompletní řadu elektrických motocyklů pro nejmladší zájemce i pro ty, kteří hledají prémiový zážitek z jízdy na silném elektrickém stroji,“ říká Marc McAllister, viceprezident pro portfolio a plánování produktů.

Motocykl LiveWire je perfektní kombinací výkonu a nových technologií. Přináší vzrušující svezení pro zkušené jezdce i jednoduché ovládání pro začínající motorkáře. Motocykl má vysokonapěťovou baterii, která umožňuje dojezd 225 km ve městě nebo 142 km při kombinovaném provozu se zastavováním a jízdou po dálnici podle měření na základě testů J2982 MIC City a MIC Combined (113 km/h)(info 1). K nabíjení motocyklu LiveWire™ lze využít rychlonabíječky DC Fast Charge s konektorem SAE J1772. Všichni dealeři Harley-Davidson, kteří budou prodávat model LiveWire™, také budou provozovat veřejnou nabíjecí stanici DCFC. Technologie DCFC nabije 0-80 % energie v baterii za 40 minut, 0-100% za 60 minut.

Z nuly motocykl na 100 km/h zrychlí za 3,0 s, 100 na 130 km/h za 1,9 s. Jeho maximální rychlost je 177 km/h. Disponuje jednoduchým ovládáním „twist-and-go“: Elektrický motor modelu Livewire nepotřebuje spojku ani řazení převodových stupňů a podstatně zjednodušuje ovládání pro začínající jezdce. Všichni jezdci ocení brzdný účinek rekuperačního režimu, který ukládá energii zpět do baterie.

Motocykl LiveWire je vybavený systémem elektronického ovládání podvozku ECC využívajícím systém ABS s možností aktivace v náklonu, systém kontroly trakce TCS a systém řízení prokluzu DSCS. Díky nim dokáže monitorovat a ovládat záběr a brzdný účinek předního i zadního kola i točivý moment motoru na zadní kolo a zlepšovat ovladatelnost a vyvažovat výkon vozidla v různých jízdních podmínkách. Tento systém je plně elektronický a obsahuje nejnovější jednotku pro měření setrvačných sil (IMU) a poslední technologii snímače ABS. Jednotlivé funkce systému ECC spolupracují a zvyšují bezpečí a jistotu při řízení v nepříznivých jízdních podmínkách.

Kromě toho je motocykl LiveWire vybaven (v závislosti na konkrétním trhu) funkcí H-D™ Connect, která dokáže spárovat jezdce s jeho motocyklem prostřednictvím jednotky Telematics Control Unit a cloudových služeb využívajících nejnovější verzi aplikace Harley-Davidson™ App. Pomocí funkce H-D Connect získá jezdec informace například o tom, když je s motocyklem manipulováno. LiveWire obsahuje samé špičkové komponenty. Model je konstruován tak, aby při akceleraci a zvyšování rychlosti vydával nový charakteristický zvuk Harley-Davidson. Tento nový futuristický zvuk skvěle vystihuje uhlazenou elektrickou sílu motocyklu LiveWire.

 

HARLEY-DAVIDSON PRAHA

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže