Hermès: novinky ze Salone del Mobile

Redakce LUXUS.cz
18. Duben 2019

Hermès uvedl během letošního Salone del Mobile novou kolekci objektů, látek a tapet. V letošním roce je v popředí materiál. Ten je jak pro studio Hermès, tak pro přizvané umělce nejen inspirací, ale často i limitem, jenž je řemeslnými technikami neustále posouván.  

 

V nové kolekci Hermès najdeme pestrou škálu produktů: porcelán, žlutou žulu, japonský papír washi, bambus, smaltovanou ocel, dřevo, lak, kašmír nebo tradiční kůži…

Výraznými produkty jsou lampy vytvořené ve spolupráci se studiem Barber & Osgerby, plédy dle návrhů umělkyně Nathalie Du Pasquier a italského výtvarníka Gianpaola Pagniho, či lampa navržená španělským designérem Tomásem Alonsem.

 

Lampy Haló & Hécate vzešly ze spolupráce se studiem Barber & Osgerby. Juxtapozice křehkého a robustního materiálu: porcelán v kontrastu s černou žulou, ostré světlo střídá měsíční záře. Nadčasová, minimalistická světla.

Elegatní, poetické, lineární, ale hlavně funkční stolní lampy navrhuje španělský designér Tomás Alonso. Stejnými vlastnostmi se mohou pyšnit i jeho stolní lampy pro Hermès. Při jejich vzniku mu inspiroval svět divadla: tlumená světla jeviště. Vše snoubí s precizním řemeslem: rám je opracovaný bambus 5x5 mm, vyplněný japonským papírem washi, jehož technika výroby je od roku 2014 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.