Hodinky Louis Vuitton získaly prestižní ocenění

09. Únor 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 10. 03. 2024

Hodinářská značka Louis Vuitton se může pochlubit vítězstvím v kategorii „Nejlepší cestovní hodinky“ na letošním Grand Prix d’Horlogerie de Genève (GPHG), nejvýznamnějším ocenění v oblasti hodinářství. Její model Tambour Spin Time Air Worldtime zaujal porotu svým originálním a inovativním způsobem zobrazení času v různých časových pásmech.

Tento model je součástí kolekce Tambour, která byla poprvé představena v roce 2002 a od té doby se stala ikonou značky. Hodinky Tambour Spin Time Air Worldtime jsou vyrobeny z bílého zlata a mají průměr 46 mm. Na ciferníku jsou umístěny 12 kostek, které se otáčejí o 90 stupňů a ukazují čas v 24 městech světa. Kostky jsou vyplněné modrým nebo bílým emailem, který symbolizuje den a noc. Střed ciferníku je zdoben motivem Monogram, který je typickým znakem Louis Vuitton.

Hodinky jsou poháněny automatickým kalibrem LV92, který má rezervu chodu 35 hodin. Na zadní straně pouzdra je vyryt nápis „Prix du Voyage“, který odkazuje na ocenění GPHG. Hodinky jsou doplněny modrým aligátorovým řemínkem s bílozlatou sponou.

Hodinky Louis Vuitton Tambour Spin Time Air Worldtime jsou nejen skvělým doplňkem pro cestovatele, ale také pro milovníky designu a technologie. Jejich cena je 76 000 eur, což je asi 1 950 000 Kč.

Galerie

Rozhovory

Louis Vuitton