HODINKY ROLLS-ROYCE BOAT TAIL - UMĚLECKÁ SPOLUPRÁCE S FIRMOU BOVET 1822

Redakce
22. Červen 2021
Čtenost článku je: 15288 [?]

Společnost Rolls-Royce Motor Cars a švýcarští hodinářští mistři z firmy BOVET 1822 vytvořili v duchu vřelé spolupráce dvojici jedinečných hodinek pro model Boat Tail a jeho majitele. Tento ambiciózní počin spojil návrháře, inženýry a řemeslníky z obou luxusních domů, kteří tak velkolepě demonstrovali hodnoty, jež jsou jim společné – dokonalost, přesnost, kulturní odkaz, umělecké mistrovství, novátorství a smysl pro detail.

Hodinky jsou unikátem jak v horologickém, tak i v automobilovém světě. Hodinky vyráběné v dámském a pánském provedení – jsou oboustranné a jsou umístěny v patentovaném pouzdře Amadeo firmy BOVET 1822, které umožňuje jejich nošení na zápěstí, použití jako stolní hodiny, přívěšek nebo kapesní hodinky, jakož i jejich umístění uprostřed palubní desky modelu Boat Tail jakožto integrovaných hodin vozu. Oboje hodinky jsou vybaveny mechanismem tourbillonu, který zajišťuje dokonalou přesnost.

Hodinky vytvořené pro tuto první verzi modelu Boat Tail mají speciálně navržená pouzdra z 18karátového bílého zlata a jejich přední ciferník je opatřen dýhou Caleidolegno, jež se nachází na zadní palubě samotného vozu Boat Tail, a jsou na nich vyvedena jména páru majitelů. Pánské hodinky jsou vysoce leštěné, zatímco dámské hodinky jsou ozdobně gravírované a následně zalité modrým lakem.

Na zadní straně mají ciferníky individuálnější ráz. Pánský model má aventurínový ciferník s uspořádáním nebeských těles na noční obloze nad místem narození jejich majitele v den jeho narození; dámské hodinky jsou bohatě zdobeny miniaturní kresbou kytice na perleťovém ciferníku. Tento design je tradičním motivem firmy BOVET 1822, který si majitel vybral a byl mu upraven dle jeho přání. Na obou zadních cifernících jsou ručně vyřezávané rytiny modelu Boat Tail včetně kol, klik dveří, zrcátek a dalších jemných detailů.

Podle střízlivého odhadu trvaly práce na návrhu hodinek, jejich konstrukci, rytinách, miniaturních malbách, intarziích, zakázkových strojcích a pouzdrech celkem 3 000 hodin.

Rolls-Royce Boat Tail je čistým vyjádřením zájmů, vlivů a vášní jeho majitelů, přičemž každý detail je pečlivě promyšlen. Bylo nám potěšením spolupracovat s firmou BOVET 1822 na vývoji páru nádherných hodinek, které slouží rovněž jako palubní hodiny modelu Boat Tail. Společně jsme tak vytvořili historicky významné předměty plné detailů, preciznosti a krásy. Tyto pozoruhodné umělecké předměty, které jsou unikátní pro první verzi modelu Boat Tail, jsou nejlepšími příklady dovedností a hodnot sdílených oběma našimi velkými luxusními domy,“ Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars.

Jsem velmi hrdý na tým BOVET 1822, který pracoval v tandemu s jejich protějšky z firmy Rolls-Royce a vytvořil něco skutečně velkolepého. Majitelé vozu se speciálně navrženou karosérií a těchto na zakázku vyrobených hodinek jsou osobními přáteli a zároveň váženými sběrateli značky BOVET 1822. Bylo důležité udělat pro ně to nejlepší – dva zcela unikátní kousky, které se nepodobají ničemu, co jsme kdy dělali,“  Pascal Raffy, majitel firmy BOVET 1822.

Rolls Royce

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Firemní články

Rolls Royce, to jsou luxusní britské vozy
ROLLS-ROYCE představuje BLACK BADGE GHOST, dosud nejryzejší „black badge“ model
Rolls Royce se oddává elekřině a představuje první čistě elektrický vůz
ROLLS-ROYCE LANDSPEED: VZPOMÍNKA NA ZAPOMENUTÉHO HRDINU
HODINKY ROLLS-ROYCE BOAT TAIL - UMĚLECKÁ SPOLUPRÁCE S FIRMOU BOVET 1822
ROLLS-ROYCE „BOAT TAIL“: KONTRAPUNKT KE ZPRŮMYSLNĚNÉMU LUXUSU
ROLLS-ROYCE PHANTOM ORIBE: ZAKÁZKOVÝ VŮZ VE SPOLUPRÁCI S HERMÈS
ZAKÁZKOVÝ ROLLS-ROYCE DAWN VYTVOŘENÝ S JAPONSKÝM ARCHITEKTEM KENGO KUMOU
Pražské dealerství Rolls-Royce Motor Cars získalo prestižní evropské ocenění
KOLEKCE VOZŮ ROLLS ROYCE PHANTOM TEMPUS: JEDINEČNÉ A ZÁROVEŇ VELKOLEPÉ VOZIDLO
SOŠKA ROLLS-ROYCE SPIRIT OF ECSTASY: MÍŘÍ STÁLE VYSOKO
KLIENTI ROLLS-ROYCE HLEDALI V ROCE 2020 ÚTĚCHU V ZAKÁZKOVÝCH VOZECH
NOVÉ ODSTÍNY NEON NIGHTS ROZZÁŘÍ VOZY ROLLS-ROYCE Z ŘADY BLACK BADGE
ROLLS-ROYCE ODHALIL NOVÝ GHOST EXTENDED
V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA – DEBUT NOVÉHO VOZU ROLLS-ROYCE GHOST V ČESKÉ REPUBLICE
NOVÝ ROLLS-ROYCE GHOST: V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA
ROLLS-ROYCE BESPOKE TÝM ODHALUJE PODSVÍCENOU PALUBNÍ DESKU NOVÉHO VOZU GHOST
Hladká a rychlá jízda otestovaného auta Cullinan
ŘEŠENÍ TAJNÉ ŠIFRY ROLLS-ROYCE ZNAJÍ JEN DVA LIDÉ NA CELÉM SVĚTĚ
ROLLS-ROYCE SI PŘIPOMÍNÁ PRVNÍ LET SVÉHO ZAKLADATELE PŘES KANÁL LA MANCHE
Zdobí interiéry vozů i nádvoří v Goodwoodu – růže Phantom Rose byla vyvíjena 8 let
Luxusní vozy, ve kterých dojedete kamkoliv, to je Rolls Royce

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže