Hořkosladký příběh Cafe Society je dalším vydařeným kouskem Woody Allena

Redakce Luxus.cz
06. Říjen 2016
Woody Allen se filmem Café Society ponořil do světa třpytivého pozlátka Hollywoodské smetánky i gangsterského nočního života New Yorku třicátých let. Allenovo scenáristické i režisérské umění doplňuje hvězdná herecká sestava: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell Blake Lively či Corey Stoll.

Název „Café Society“ odkazuje na prominenty, aristokraty, umělce a celebrity, kteří se scházeli v módních kavárnách a restauracích v New Yorku, Paříži a Londýně na konci 19. a začátku 20. století. Výraz „Café Society“ se stal populární v New Yorku ve 30. letech, po skončení prohibice a po vzestupu bulvární žurnalistiky, která lačně psala o lidech patřících do tzv. „Café Society“.

Hlavní postava filmu - Bobby (Jesse Eisenberg) pocházející z Bronxu potřebuje změnit prostředí, a tak odlétá do Hollywoodu, kde začne pracovat jako poslíček pro strýčka Phila (Steve Carell), který je mocným agentem filmových hvězd. Bobby tak vstupuje do světa opojných večírků, plných lidí, kteří něco znamenají. Na první pohled se zamiluje do strýcovy půvabné asistentky Vonnie (Kristen Stewart), která jeho city opětuje, ale nabídku k sňatku odmítá. Zlomený Bobby se vrací do New Yorku, kde se z něho stává schopný impresário. Následuje sblížení s okouzlující Veronikou, svatba a Veroničino těhotenství. Benův život se zdá šťastný. Ale jen do toho večera, kdy se objeví Vonnie...

Filmem Cafe Society s čarovnou atmosférou prostředí Zlatého Hollywoodu a výbornými hereckými výkony (hlavně sympatickým a přirozeným Jessem Eisenbergem) Woody Allen opět dokázal, že jeho díla jsou stále vysoké filmařské kvality.

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor