Hotel Andaz Prague se stal hotovým klenotem v portfoliu Hyatt

Hotely jsou pro nás jedinečným místem, které nenavštěvujeme jen proto, abychom mohli někde složit naši hlavu. Povětšinou do nich jezdíme úplně z jiného důvodu, kterým bývá odpočinek a relax, nebo třeba změna prostředí. Už to je přeci jeden z aspektů, proč když někam vyrazíme, vyhledáváme vždy jen takové hotely, které se drží na opravdové špičce ve svém oboru a které nabízejí prvotřídní služby, jež se nám v průběhu běžného dne nedostanou. Kdo by přeci nechtěl navštívit místo, kde kromě kvalitního hotelového servisu dopřejete i masáž, dokonalé SPA a výtečné jídlo. Přesně to jsou totiž hlediska, na která dávám i já sám, a proto jsem navštívil hotel Andaz Prague.

Hotel Andaz Prague patří v České republice k nováčkům, avšak Andaz patří sítě luxusních hotelů Hyatt, a ta své zkušenosti nezapře. Ačkoliv Hyatt působí celosvětovém v České republice otevřela svůj první hotel teprve nedávno. A stal se jím právě Andaz Prague, jenž vznikl z budovy Cukrovarnického paláce.

Byl by hřích opomenout zmínit, že hotel je vlastně takovou kulturní památkou, a proto se při jeho stavbě dbalo na absolutní pečlivosti. Zůstala třeba zachována původní okna a krby, aby nebyl poničen půvab této budovy a aby mohli klienti spatřit alespoň něco z původní budovy.

Andaz naleznete na Senovážném náměstí, které je situováno nedaleko historického Obecního domu. Je tak velmi jednoduché uznat, že místo, kde se hotel rozkládá, musí působit neuvěřitelně krásným dojmem, o čemž jsem se i mohl přesvědčit. Všem mohu jen doporučit udělat si příjemnou večerní procházku po Praze. Stačilo mi totiž sotva deset minut na to, abych dorazil na „Staromák“. Hotel se tedy stává vynikajícím místem, kde přespat po nákupním maratonu. 

Pro další procházku jsem zvolil trochu jinou trasu přes Václavské náměstí, odkud to je na hotel opět ani ne deset minut.

Okolí Andaz Prague už známe dobře, ale jak to vlastně vypadá uvnitř? Hned u vstupu mě doslova nadchnul koncept, kdy nevejdete do klasického lobby, u nějž jako první vidíte recepci. Tady si totiž jako první všimnete baru, který mě zlákal ihned na ochutnání prvního, z velké řady, signatures drinku. Jednotlivé prvky hotelu nerušeně naráží na českou mytologii, proto doporučuji vnímat detaily ve výzdobě, která je komplet dělaná na zakázku v tuzemsku. 

Ubytovat jsem se nechal v pokoji Wintergarden Adina Suite, neboli v místnosti zvané „pokoj Adiny Mandlové“. Celé apartmá má neuvěřitelnou rozlohu 86 m2 a ihned po otevření dveří jsem měl pocit, jako bych se vrátil časem do minulosti. Obývací pokoj, oddělená ložnice a obří koupelna si mě prostě získaly. Dejte si pozor jen na to, že až do apartmánu vkročíte, nebude se vám z něj chtít jako mně ani vyjít, protože majestátní dřevěné obložení a náznaky eleganci vintage stylu vás prostě dostanou. Milovníky krásy, stejně jako mou přítelkyni, zde překvapí kosmetika značky Klara Rott, která je k dispozici na každém pokoji.

A na závěr popisu apartmá jsem si nechal to nejlepší. Jeho východní část je totiž tvořena úžasnou zimní zahradou, na níž nechybí sofa, na které se dá pohodlně posedět u ranní kávy a četby oblíbené knihy. Ten pocit kdy nad protějšími domy vysvtine slunce a rozzáří zimní zahradu vám prostě vyčaruje úsměv na tváři. V koupelně jsem nalezl úžasnou kosmetiku značky Klara Rott, kterou milují z mé zkušenosti snad všechny ženy, a pokud ji najdou na pokoji, rozhodně si tím hotel získal jejich srdce. Gel Krása, který se v koupelně nachází, je něco pro ně.

Pro ty, kdo si svou knihu zapomenou, je na pokoji připravena brožurka popisující historii domu, v němž dnes Andaz Prague sídlí. I já jsem si ji na chvíli otevřel a dozvěděl se spoustu informacích o několika historických dílech, která zde najdete. Další bod programu byl zmíněný relax, moje kroky tedy následovali na proceduru ve speciálním hotelovém Klara Rott The Spa

Klara Rott The Spa je popisované jako místo klidu, harmonie a znovuzrození. Je tak jasné, že jsem takovým lázním nemohl já osobně odolat. To, že stejnojmenná zakladatelka vložila do SPA procedur nejen své srdce, ale i duši, je zaručeně vidět.

Užít si zde můžete výjimečné signature rituály nesoucí názvy „Znovuzrození“ – anti-age ošetření pleti, „Uvolnění“ – rituál s bylinnými měšci, „Klid“ – meditační rituál, a „Samet“ – rituál proti celulitidě. Další kategorií rituálů jsou ty kosmetické, a samozřejmě nechybí ani masáže, jež jsem samozřejmě využil já.

Po dlouhých pracovních dnech a neustálém cestování se mi totiž začaly objevovat problémy se zatuhlým krkem a svalstvem, a tak pro mě byla jasnou volbou takzvaná hloubková masáž. Ta slouží právě k uvolnění tense a blokád ve svalech. A musím uznat, že výsledek celé procedury byl nad všechna má očekávání. Díky šikovným rukám masérky a olejovým elixírům od Kláry Rott jsem odcházel jako nový člověk. Konečně jsem se opět prošel bez jakékoliv bolesti a ztuhlosti svalů. Mohu už jen doporučit stihnout zdejší fitness. Funguje celých dvacet čtyři hodin denně, a tak ho rozhodně zkuste!

A pokud se vám kosmetika natolik zalíbí, že byste ji chtěli mít i doma, není nic jednoduššího než si ji objednat na eshopu Kláry Rott

Navečer jsem svou cestu zamířil, kam jinam, než do skvělého baru s názvem Mez. Barmani mě zde svou upovídaností a příjemným chováním zaujali, ale vědomosti šéfbarmana - ty jsou k nezaplacení - asi jako nikde jinde. Rozhodně vám mohu jen doporučit nebát se na ně mít i trochu nevšední požadavky na drinky. Jsou ochotni vám připravovat doslova cokoliv, co vás jen napadne. Nejsou totiž vázání jen na jejich menu, ale oddají se i vašim myšlenkám. Až tady jsem si uvědomil, že celý personál hotelu není oblečený ve „stejnokroji“, ale spíše v neformálním oblečení, které je vzájemně sladěné, ale zároveň působí mnohem větším přátelským dojmem.

A na téměř konci našeho článku se dostáváme k mému oblíbenému, a to je samozřejmě jídlo. Skvělá restaurace s názvem Zem, které šéfuje skvělý šéfkuchař Richar Bielik je má jeden z vchodů kousek od baru. Na první pohled si všimnete, že menu se rozděluje na japonskou izakayu a českou avantgardu. Jak se mi povedlo zjistit, izakaya jsou menší porce vhodné především na food sharing a je vhodná spíše pro více menších chodů. Mimojiné na něm najdete i část s názvem juxtapose, což je speciální umístění částí pokrmu vedle sebe bez jejich spojování. Těžko se to vysvětluje, ale ochutnat to prostě musíte. 

Nechci vám vyzradit všechny překvapení, ale zkuste i klasické pokrmy, asi budete jen koukat s otevřenou pusou. 

Místní suroviny jsou v jídlech znát a dodávají jim opravdu jedinečnou chuť. Restaurace ZEM, anebo možná spíše bistro, spojuje estetiku pražských kaváren s českým uměním a literaturou 20. století. Byl jsem i překvapen, že se na večeře můžete dostavit až do půl jedenácté, takže nikdy není kam spěchat. Maximálně na nějaký skvělý drink do MEZu, baru, který není nijak daleko.

Druhý den ráno opět následovala restaurace Zem a hotelová snídaně, která je mixem À la carte a švédských stolů a výběr co snídat je opravdu obrovský, že i chvíli přemýšlíte na co máte větší chuť.  

Úžas se popisuje složitě, a tak vám nemohu nic jiného než jednoduše doporučit do hotelu Andaz Prague zavítat sami. Na vlastní kůži totiž poznáte nejlépe, jak skvělé je ubytovat se v hotelu plném příjemných zaměstnanců, dobrého jídla a SPA.

Galerie