Hublot: MP-15 Takashi Murakami Tourbillon Only Watch

30. Leden 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 20487

Hublot je švýcarská značka, která se specializuje na výrobu luxusních a inovativních hodinek. Založena byla v roce 1980 a proslavila se svým konceptem Art of Fusion, který spojuje tradiční a moderní materiály a technologie v harmonii. Hublot také spolupracuje s mnoha umělci a designéry, kteří přinášejí svou kreativitu a osobnost do světa hodinářství. Jedním z nich je Takashi Murakami, japonský umělec, který je známý svou ikonickou usměvavou květinou. V roce 2020 se stal přítelem značky Hublot a společně vytvořili několik limitovaných edicí hodinek.

Pro letošní rok 2023 se Hublot a Takashi Murakami rozhodli přispět do charitativní aukce Only Watch, která podporuje výzkum proti Duchennově svalové dystrofii. Pro tento účel navrhli unikátní hodinky s názvem MP-15 Takashi Murakami Tourbillon Only Watch, které jsou inspirovány umělcovou usměvavou květinou a Hublotovým prvním centrálním tourbillonem. Tento komplikovaný mechanismus je umístěn uprostřed ciferníku a symbolizuje srdce hodinek i srdce osoby, která je koupí na aukci. Ciferník je tvořen dvěma polokruhovými díly, které lze nastavit podle potřeby. Okolo tourbillonu jsou rozmístěny dvanáct okvětních lístků osazených 444 drahokamy. Pouzdro hodinek je vyrobeno ze safíru a má průměr 42 mm. Hodinky jsou opatřeny průhledným gumovým řemínkem s motivem usměvavé květiny.

Hodinky MP-15 Takashi Murakami Tourbillon Only Watch jsou mistrovským dílem, které spojuje umění a hodinářství. Jsou vyjádřením společné vize Hublotu a Takashi Murakamiho, kteří chtějí přinést radost a naději do světa. Hodinky budou nabízeny na aukci Only Watch, která se bude konat 6. listopadu 2023 v Ženevě. Očekává se, že jejich cena bude mezi 350 000 a 400 000 švýcarských franků.

Galerie