I Mexiko si můžeme vychutnat v centru Prahy

Michal Hutta
22. Červenec 2020

Jste milovníky chutí cizích kuchyní, ale nevíte, kterou byste měli okusit nyní? Nepřemýšlejte dlouho a pochutnejte si na pálivých mexických jídlech, které Vám rozhodně nechají na patře svou úžasnou chuť ještě hodně dlouho. Skvělá burrita i klasická mexická jídla – na tom všem si můžete bez problému pochutnat v mexické restauraci Agave, která si zakládá na tvrzení „pálivě a s vášní“.

Protože už dlouho slýchám, na jakých výborných mexických jídlech si lze pochutnat i přímo u nás v Praze, rozhodl jsem se, že právě vyhlášenou restauraci Agave, kterou nalezneme nedaleko Staroměstského náměstí, navštívím i já. Restaurace se totiž sama prezentuje tak, že ji máte navštívit, pokud hledáte oázu latinského temperamentu, a tak mi nezbylo nic jiného, než abych to posoudil na vlastní kůži. Tedy přesněji na vlastní chuťové pohárky.

Předem bych rád zdůraznil i fakt, že do restaurace Agave se nemusíte bát zavítat i v případě, kdy nemáte nejraději pálivé pokrmy, protože mimo výtečná pikantní jídla si zde můžete pochutnat i na takových mexických pokrmech, po kterých nebudete cítit v ústech jen chilli. Hned při příchodu do restaurace Vás zaručeně dostane úžasný, dokonale sladěný interiér, který skvěle sedí do mexického stylu a díky tomu si místní pokrmy vychutnáte v autentickém prostředí.

Skvělé menu připravil Christian Dolias, kuchař pocházející z jihu Kalifornie, který se mexické kuchyni věnuje více než 10 let. Jeho zkušenosti se promítají v každém připraveném jídle. Za svou kariéru stihl zorganizovat různé BBQ eventy či kulinářské soutěže. A z pokrmů, které nyní staví šéfkuchař Agave ve stylu, který Christian nastolil, jsem si mohl nyní pochutnat i já. Například avokádový salát s krevetami a pomerančovým dresingem je jídlem, které bych nikde jinde jen tak nenašel. Další delikatesou, která mi přišla k chuti, bylo Quesadilla Pollo con mole verde, což je v podstatě mix sýrů a kuřecí prsa zapečené v tortille. Nakonec přišly na řadu obalované krevety a balená sýrová Quesadilla.

Velmi příjemná obsluha je poté už jen jako třešničkou na dortu, která nesmí chybět v žádné kvalitní restauraci.

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

AGAVE

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže