Inspirujte se koktejly z rumu Eminente pro ni a pro něj

Redakce
08. Únor 2021
Čtenost článku je: 12228 [?]

Nenechte si zkazit romantickou náladu a valentýnské plány zavřenými restauracemi a bary. Užijte si letos se svou drahou polovičkou romantickou večeři a lahodné drinky jako od profesionálního barmana v pohodlí domova. Přinášíme vám inspiraci na koktejly z kubánského rumu Eminente pro ni a pro něj, které pro vás exkluzivně připravil ambasador a „cantinero“ rumu Eminente Jan Martiník.

Guayaba – Koktejl pro ni

Ingredience:

3 cl Eminente Ámbar Claro
3 cl pyré z guavy (Ponthier – k zakoupení v řetězci Makro)
0,5 cl cukrového sirupu
3 lístky čerstvé bazalky
dolít Champagne

Postup:

Všechny ingredience kromě šampaňského nalijeme do shakeru (případně do mixéru). Přidáme led a vše důkladně promícháme. Přelijeme do sklenice, na závěr dolijeme šampaňským a vše jemně zamícháme lžičkou. Ozdobíme lístky bazalky.

Rum Eminente Ámbar Claro, který je primárně určen pro profesionální barmany, je k dostání po předchozí domluvě v Casa Eminente. V případě zájmu prosím kontaktujte Jana Martinika na jan@eminente.com

El Eminente – koktejl pro něj

Ingredience:

5 cl Eminente Reserva
0,5 cl třešnový likér (Maraschino)
0,5 cl pomerančový likér (Cointreau)
2 cl červený vermut pomerančová kůra

Postup:

Všechny ingredience nalijeme na led do míchací sklenice (popřípadě rovnou do sklenice). Mícháme, dokud nejsou všechny přísady dobře vychlazené. Přelijeme do sklenice s velkou kostkou ledu. Na závěr ozdobíme pomerančovou kůrou, kterou nejdříve zmáčkneme pro intenzivnější aroma.

Rum Eminente Reserva zakoupíte na specializovaných e-shopech Alkohol.cz, Global-wines.cz, Napojka.cz nebo iDrinks.cz.

Eminente