Instax mini 40 od společnosti FUJIFILM – fotoaparát v retro designu

Redakce
22. Duben 2021
Čtenost článku je: 13226 [?]

Společnost FUJIFILM představila kapesní fotoaparát instax mini 40, který dokáže za 90 sekund vytisknout právě pořízenou fotografii. Instax mini 40 je nejnovějším entry modelem z řady fotoaparátů instax určených pro okamžitý a snadný tisk fotografií. Mini 40 lze díky designu, který se podobá klasickým analogovým fotoaparátům, snadno kombinovat s řadou módních stylů. Novinka se v Česku a na Slovensku začne prodávat koncem dubna za 2499 Kč, resp. 99 s DPH a bude dostupná v černé barvě. Společně s novým instax fotoaparátem byl uveden také nový typ mini filmu instax s názvem CONTACT SHEET, který se vyznačuje oranžovým textem v klasickém černém rámečku a stylově doplňuje design fotoaparátu instax 40.

Fotoaparát instax mini 40 je vybaven populární funkcí automatického nastavení scény, kterou poprvé přinesl loňský model instax mini 11. Fotoaparát automaticky optimalizuje rychlost závěrky, výkon blesku a další nastavení na základě okolních světelných podmínek. To usnadňuje pořízení co nejlepších snímků za slunečného dne venku nebo v tmavých interiérech.

K dispozici je také „režim selfie“ pro snadné focení selfie a detailních snímků ze vzdálenosti 30–50 cm. Ten se aktivuje pouhým vysunutím objektivu dopředu. Na přední straně vedle objektivu je navíc umístěno praktické zrcátko, pomocí nějž lze kontrolovat, jak bude autoportrét vypadat. Instax mini 40 zaujme propracovaným klasickým designem v černé barvě v kombinaci se stříbrnými rámečky a detaily. Povrch s prémiovou texturou usnadňuje držení fotoaparátu při focení a dodává mu sofistikovaný retro styl.

Objektiv s ohniskem 60 mm a světelností f/12,7 nabízí ostřící vzdálenost od 28 cm do nekonečna. Mini 40 tiskne fotografie o rozměrech 62 x 46 mm, přičemž vyvolání jednoho snímku trvá asi 90 sekund. Dvě AA baterie zvládnou vytisknout zhruba 100 fotografií. Aby se zabránilo vybíjení baterií, fotoaparát se po pěti minutách nečinnosti sám vypne.

V prodeji bude jako samostatné příslušenství k fotoaparátu i černé pouzdro s popruhem na rameno za 499 Kč, resp. 19,99 € s DPH.

FUJIFILM

Galerie

  • 0
  • 1

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Soutěže společnosti