Investujte do jedinečného umění z Itálie díky TuscanyLux

03. Prosinec 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13798

Itálie patří k jedněm z nejznámějších států vůbec, a to je zapříčiněno hned několika aspekty. Nejedná se jen o zemi s krásným mořem a bohatou historií, kterou může spousta jiných států jen závidět. Nejedná se o místo známé především kvůli bohaté kuchyni, jak by si mohla spousta z nás myslet. Itálie je zemí s velmi propracovaným a sofistikovaným uměním, přesně tuto skutečnost si uvědomili i manželé Lenka a Lukáš Morávkovi, kteří ji doslova milují. Právě oni přinesli do Čech obchod se sběratelskými kusy jedinečného umění z tohoto překrásného místa.

Lenka a Lukáš neustále cestují po Itálii, aby mohli přinášet do České republiky ručně vyráběné produkty, na nichž pracovali výjimeční řemeslníci. Založili obchod TuscanyLux, na němž nabízejí k zakoupení sběratelské umění nabývající časem na hodnotě, což znamená, že si tak vlastně u nich můžete zakoupit doplněk do vašeho domova, u nějž nebude sebemenší problém prodeje v budoucí době, s velkou pravděpodobností na prodeji ještě vyděláte.

Původně chtěli manželé prodávat obří květináče vyrobené z pravé terakoty z Imprunety, které se zhotovují tradiční metodou a vyznačují se jedinečným složením galestra, což zapříčiňuje její výborné i bezkonkurenční vlastnosti pro rostliny. Samotná hodnota této terakoty za poslední čtyři roky stoupla na dvojnásobek. Výrobci květináčů si v vysloužily certifikát CAT udělovaný Itálií, jen díky němu totiž poznáte, že se je daný produkt vyroben z opravdové terakoty pocházející z Imprunety.

Morávkovým to ale nestačilo, chtěli pro svou firmu víc, ale rozhodně je ani na chvíli nenapadlo opustit Itálii. Když zažívali vášeň Italů při výrobě, poznali, že právě tomu se chtějí oddat. Dnes nabízí pouze jedinečné umění, každý jeho kus, který na TuscanyLux zakoupíte, nemá žádnou kopii a je jedinečný na světě. Při výrobě dbají dodavatelé vždy na poctivou ruční práci dle tradičních metod. Jedná se pouze o cenné kusy určené pro náročnou klientelu, jež se nebojí investovat do opravdového umění.

V případě zájmu není problém nechat vyrobit cokoliv na míru, a ozdobit to třeba vlastním jménem klienta, věnováním či monogramem – stačí sdělit vaše požadavky a italští mistři se již postarají o zbytek.

Galerie