Ivana Mottlová, manažerka hotelu VILLA PATRIOT

10. Květen 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 32472

Ivana Mottlová je od roku 2010  manažerkou  VILLY PATRIOT. Položili jsme jí několik otázek, aby nám hotel přiblížila. 

Kde se Villa Patriot nachází?
VILLA PATRIOT, jejíž historický název je VILLA HERZIG, stojí v centru Mariánských Lázních již od 19. století. Stavitel Friderik Zickler postavil v příkrém svahu vilu ve stylu palladiánských principů, jejímž ústředním prostorem byl sál a přízemní kavárna s arkádami. Pohostinnost byla od počátku hlavním důvodem návštěv. Zhruba v roce 1999 zde vznikla v přízemí restaurace „Villa Romano“, která proslula svou nadčasovou gastronomií. Současný majitel pokračoval v myšlence zachovat v Mariánských Lázních místo, kde je možné se velmi kvalitně najíst a ubytovat se v hotelu, v němž je zaručené soukromí a individuální přístup ke každému z hostů. Vznikl tak projekt GOURMET HOTEL & RESTAURANT VILLA PATRIOT.

Jací lidé váš hotel nejčastěji navštěvují?

Nejčastěji nás navštěvují hosté, kteří mají rádi dobrou gastronomii, golfisté, sportovci, obchodníci, rodiny s dětmi. Jsme gurmánský hotel, jehož velikou výhodou je restaurace, která je otevřená po celý den od 11:00 do 23:00 hodin. Velmi často k nám přijíždějí rodiny pořádající zde svá setkání, obchodníci i jednotlivci, kteří mají rádi neobvyklá místa. VILLA PATRIOT je ideálním místem i pro fit hosty, kteří si oblíbili individuální služby.
Jaká je kapacita hotelu a ubytovací možnosti?
Hotel je malý, má celkem 16 pokojů. 4 pokoje jsou De-Luxe s výhledem do parku v prvním patře, 3 pokoje Standard a 7 pokojů romantických ve druhém patře, jsou tu také dva rodinné Apartmány pro 4 osoby. Celková kapacita hotelu je 32 osob. Pokud si hosté rezervují celý hotel, je jednotná cena za pokoj bez rozdílu typu pokoje. Mají pro sebe restauraci a vše lze připravit dle jejich přání. To jsou prostory VILLY PATRIOT, jako dělané pro firemní školení a team buildingy.

Nabízíte svým hostům i nějaké speciální balíčky?
V našem hotelu nabízíme pobytové balíčky, ve kterých jsou tříchodová a čtyřchodová menu. Ta nejsou z hlediska složení pokrmů pevně stanovená, kuchař je sestavuje podle požadavků hostů a s ohledem na konkrétní cenovou relaci. Vše připravujeme a la carte. Dokonce ani nemáme stanovený přesný čas obědů nebo večeří. Hosté tak rádi využívají možnosti, že se mohou najíst, když mají chuť a čas. Hotel mění své menu velmi často, dle sezónních surovin. Sezónnost se odráží i v denní nabídce pokrmů. Hotelová restaurace připravuje i speciality z grilu, mezi hosty je velmi oblíbená česká kuchyně v moderním pojetí.
Víme, že v hotelu je také vyhledávaná gurmánská restaurace. Můžete ji našim čtenářům přiblížit?
Starobylé klenby v restauraci se nádherně snoubí s jejím moderním vybavením. Všechno do sebe příjemně zapadá. Gourmet Restaurant Villa Patriot se věnuje kvalitní moderní gastronomii a zároveň tradiční české kuchyni v moderním podání. Jídelní lístek je sestavován aktuálně pro každé roční období. Většina používaných surovin je od regionálních dodavatelů, čerstvá a v té nejvyšší kvalitě. Získali jsme certifikát CZECH SPECIALS a jsme součástí tohoto projektu (pozn. red.: Czech Specials je partnerským projektem agentury CzechTourism, Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Asociace hotelů a restaurací). Na letní terase s výhledem na park se griluje. Pokud máte zájem o hostinu, team building, obchodní jednání či jinou oslavu, naleznete u nás spojení kvalitního ubytování s gurmánskou restaurací.

Na jaké jídlo by měli čtenáři do Gurmánské restaurace zajít?
Od května máme nový jídelní lístek, který obsahuje nejen mezinárodní kuchyni, ale zároveň české speciality v moderní úpravě. Je těžké vybrat jedno z jídel, na které by měli hosté zajít. Nejlepší je přijít a vybrat si z nabídky sezónního lístku, denní nabídky a za příznivého počasí i z grilového lístku. Snažíme se nabídku přizpůsobit požadavkům hostů.
Jaké služby svým návštěvníkům dokážete zajistit?
Děláme jenom to, co umíme – tedy gastronomii. Veškeré ostatní služby, které hosté požadují, zajišťujeme u těch nejlepších odborníků v Mariánských Lázních. Nabízíme našim hostům komplexní nabídku podle jejich individuálních požadavků a zároveň jim dáváme možnost poznat nejenom VILLU PATRIOT . NEKONKURUJEME SI – SPOLUPRACUJEME, a v tom je naše velká výhoda.

Kam mohou návštěvníci zajít za wellness?
Wellness centrum mohou naši hosté využít v Římských lázních vzdálených 50 metrů od nás. Pokud mají zájem o vstup do bazénu, je možnost navštívit mnoho hotelů v okolí. Nedaleko od našeho hotelu jsou velmi kvalitní thajské masáže. I když vlastní wellness nemáme, naše nabídka je veliká. Navíc naši hoteloví hosté dostávají 10% slevu na vstupy do mnoha wellness center a lázní.
Proč by měli čtenáři navštívit zrovna Mariánské Lázně a Villu Patriot?
Mnozí ani netuší, jaké možnosti toto město skýtá. To, že jsou Mariánské Lázně městem lázeňským, je pravda, ale zároveň jsou také ideálním místem pro aktivní odpočinek. Najdete zde nepřeberné množství sportovního, kulturního i gurmánského vyžití. Právě pro sportovce jsou Mariánské Lázně dokonalé. Ti zde mohou využít šest golfových hřišť v okolí, tenisové kurty, fitness centra a lanové centrum. Jsou tu kvalitní cyklo stezky a široká síť turistických tras. Nadšení zde budou i lyžaři, kteří mohou s celou rodinou sjezdovat přímo ve městě, běžkaři ocení upravené trasy v jeho okolí. A to není zdaleka vše. Park Boheminium soustřeďuje miniatury nejzajímavějších historických objektů z celé republiky... Je to hodně informací najednou a vy potřebujete najít místo, kde vám poradí, kde se o vás vzorně postarají podle vašich požadavků, kde se luxusně najíte a také kde vám zjistí naprosté soukromí. Přesně toto všechno nabízí Gourmet Hotel & Restaurant Villa Patriot. A třeba se zde obejdete i bez wellness. Mariánské Lázně se řadí mezi města, kde je úžasná terapie procházkou lesem (forest walking). Čistý vzduch znamená zdravý život. Budete-li ochutnávat prameny, které jsou všude v parcích, pavilonech i na hlavní třídě, možná nebudete potřebovat ani doporučení lékaře, pouze dobré boty a mapu tras, kterou dostanete zdarma. Pokud vás malebná VILLA PATRIOT zaujala, své rezervace si můžete objednat na info@villapatriot.cz, nebo na tel. čísle +420 354 673 143.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

Villa Patriot