Jak jsem se cítil jako král v prezidentském apartmá Four Seasons Hotel Prague

28. Červenec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 27. 08. 2022

U mě už je zcela běžné, že si rád užívám opravdové pohody a luxusu. Bez toho by pro mě dovolená nebyla dovolená, a proto, když si jedu někam odpočinout, i jestliže by to mělo být jen na jednu noc, vždy se snažím vyhledat místo, které by přesně splnilo všechny moje požadavky. Nebo spíše přineslo i něco nad mé standardy – zkrátka se nechám rád překvapit. A právě z toho důvodu, když jsem vybíral místo, kam bych si mohl jet užít jeden den nerušeného spánku, relaxace a dobrého jídla a pití, vybíral jsem dlouho. Navštívil jsem totiž už spoustu míst, která se mi zalíbila, ale chtěl jsem poznat něco nového. A tak jsem se vydal do jednoho z nejznámějších hotelů, které v Praze vůbec můžeme nalézt, konkrétně do Four Seasons Hotel Prague.

Four Seasons Hotel Prague mě nadchnul především díky tomu, že jsem si uvědomil, že zdi tohoto hotelu zažily už spoustu „příběhů“, a já miluji příběhy. Rozhodl jsem se tedy poznat i ten, který patří tomuto podniku. Hotel se sám totiž prezentuje jako místo, kde můžete sledovat historii Prahy od baroka, neoklasicismu až po současnost.

Nemusím asi ani popisovat, jak krásně vypadá lobby a jak příjemně se ke mně choval celý personál. Když jsem si uvědomil jak úžasně vypadá interiér hotelu, bylo mi jasné, že můj pokoj, kterým se stalo prezidentské apartmá pražského hradu, konkrétně Prague Castle Presidential Suite. Nestačí totiž objednávat prezidentské apartmá, protože pražský Four Seasons má rovnou dvě. Po příchodu do apartmá jsem byl doslova uchvácen každým metrem z velkorýsých celkových 155 m2, na nichž se toto apartmán rozprostírá. Musím říct, že bych dokázal snad prostát celé hodiny jen u velkého okna v ložnici, z něhož vidíte úchvatnou scenérii Pražského hradu. Obklopeni jste širokou Vltavou, jejíž tok, který můžete sledovat z vysoko postaveného pokoje, je snad skoro tak uklidňující jako návštěva zdejších lázní, ale o tom později.

Stihl jsem již jen rychlou sprchu v krásné mramorové koupelně s dokonalou vanou a běžel se najíst. Pokud milujete moderní Itálii, musíte rozhodně navštívit CottoCrudo restauraci, která má pro zákazníky otevřené dveře až do půlnoci. Připraví vám zde jídlo po celý den, úžasné snídaně, které jsme vyzkoušeli hned druhý den, oběd i večeře jsou tu prostě k nezaplacení. Není tomu ani divu, když zde jídla připravuje skvělý šéfkuchař Marco Veneruso, jehož zkušenosti jsou tak rozmanité, že ani nemá cenu polemizovat, jak skvělé pokrmy musí vařit. Je prostě příjemná změna dát si zase po delší době kousek Itálie na talíři.

Samozřejmě jsem s přítelkyní nemohl opomenout dát si kompletní menu, a tak vše započalo úžasné vejce onsen s bramborovým krémem a houbovým soté jako předkrm. Hlavní chod ale už musel být jasně italský, když zavítáte sem, přeci by byl hřích dát si cokoliv jiného. Kus Itálie mi tak hladil chuťové buňky ve formě těstovin Linguine Cacio E PEPE, jež jsou servírovány s kaviárem na citronové šťávě. Lepší těstoviny jsem snad nikdy nejedl. Jak ale vždy říkám, každou správnou večeři je nutné zakončit dezertem. Není tak ani divu, že jsme s přítelkyní neodolali švestkovému mousse. Když se vám dezert doslova rozplývá na jazyku, je to znamení toho, že se jedná o opravdu správnou restauraci. Bylo třeba si je už jen ověřit na baru.

Zavítali jsme tedy po večeři do CottoCrudo baru, kde jsem byl ohromen velkým výběrem vín. Takto rozsáhlý vinný lístek nevidíte jen tak někde. Rozhodl jsem se, že si ale víno ponechám do restaurace a tady si pochutnám na nějaké místní mixologii. A tak jsem si objednal jednu ze zdejších specialit – spezia. Jedná se o signature drink, který zdejší barmani popisují jako oheň. Obsahuje totiž sous vide rum a tajnou směs koření, která vám zajistí jeho pikantní chuť. Teď zpětně lituji, když si uvědomuji, kolik svých speciálních drinků ve zdejším baru mají, že jsem si jich neochutnal více. Ale celý večer jsem si objednával jen tento jeden, protože byl prostě dokonalý – něco, co já miluji. Asi bych se měl spíše příště oddat více poznávání.

 

Jak se ale říká: „To nejlepší nakonec“. A toho jsem se rozhodl držet i u našeho článku o Four Seasons Hotel Prague. Přímo v hotelu totiž můžete navštívit doslova úžasné lázně a wellness, které fungují dvanáct hodin od devíti do devíti večerní. To ale vůbec neznamená, že si nemůžete dle přání u hotelu zajistit vaši vysněnou proceduru i v trochu jiný čas. Hotel je totiž všemu otevřen.

Ještě před samotnou masáží Bohéma, při které jste mazáni regeneračním olejem z lipového květu, jsem si lehce zaplaval v příjemném vitality bazénu. Ten není sice nijak velký, takže horlivé plavce asi neuspokojí, ale masážní trysky, které se v něm nachází, mi dokonale protáhly záda, konečně mě alespoň chvíli nebolela. Takže pro relax jako dělaný. Pak jsem už jen vylezl, usušil se a spěchal na svou objednanou masáž, na kterou jsem se těšil snad ze všeho nejvíce.

Potřeboval jsem zrelaxovat celé tělo, a proto pro mě byla masáž asi nejlákavější. Probíhá totiž doslova „od hlavy až k patě“, takže když jsem se nejdříve protáhl v bazénku a pak si nechal masírovat celé tělo, odcházel jsem jako znovuzrozený. V noci jsem padl do postele a usnul snad nejlépe za posledních několik měsíců. A to nebylo způsobeno jen těmi úžasnými drinky v CottoCrudo baru, ale především touto Bohéma masáží.

Po snídani se mi odjíždělo velmi stěží, protože ještě než jsem z hotelu vyšel, vzpomněl jsem si na úžasnou masáž a apartmán, v němž jsem zde nocoval. Musel jsem si dát slib, že se sem ještě někdy znovu vrátím!

Galerie