Jak se starat a čistit naši pleť radí společnost Foreo

03. Únor 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16659

Díky dnešním možnostem můžeme naší pleti dopřát blahodárné účinky přírodních produktů z celého světa. Než se ale vrhneme do jejich bezhlavého nakupování, měli bychom vědět, že jakákoliv luxusní kosmetika se po nanesení na nečistou pleť stává zcela neúčinnou. Základem krásné a zdravé pleti je totiž její důkladné čištění, které by mělo být součástí každé denní rutiny. A to obzvlášť v zimě, kdy se na tento nezbytný úkon často zapomíná. Víte, jak na to?

Pro většinu žen znamená čištění pleti jednoduché odlíčení pomocí odličovacího mléka nebo pleťové vody. Po zdánlivém odstranění make-upu se pak obličej opláchne čistou vodou a osuší ručníkem. Hotovo? Ani zdaleka! Pokud i vaše čištění pleti vypadá podobně, rychle se s ním rozlučte. Krásná a zdravá pleť totiž vyžaduje daleko víc pozornosti.

Správná teplota vody

Prvním krokem důkladného čištění pleti je přiměřeně teplá voda, která by neměla být příliš horká ani studená. Vysoká teplota vody totiž může pokožku podráždit a tím narušit její ochrannou funkci. Studená voda zase neumožní změkčení kůže potřebné k důkladnému odstranění make-upu a dalších nečistot.

Vhodný výběr čisticí kosmetiky

Čisticí produkty vybírejte především podle typu vaší pokožky. Obecně šetrnější bývají ty s krémovou konzistencí typické svým nepěnivým charakterem, které vyhovují zejména citlivé či dehydratované pokožce. Mnohem hlubší čištění však poskytuje kosmetika s gelovou konzistencí, a to díky vysokému obsahu kyselin, jež účinně odstraňují nežádoucí částečky ropy z make-upu a dalších líčidel. Gelové produkty obvykle pění, což na jedné straně umožňuje minimalizovat nadměrnou tvorbu mazu, na straně druhé však mohou způsobovat vysušení pokožky. Nejsou tedy vhodné pro suchou pleť nebo pro použití v zimním obdobím. Stejně tak nejsou v chladných měsících vhodné produkty na bázi alkoholu, protože i ony kůži vysušují. Ideální alternativou jsou olejové odličovače, jež pokožku spolehlivě vyčistí a ještě jí dodají tolik potřebné živiny.

Zejména v zimě nepodceňujte po čištění následnou péči. Pokožka v tomto náročném obobí, během kterého se musí vyrovnat s nepříznivými vlivy počasí, potřebuje především hydrataci, proto ji neopomínejte ošetřit výživným krémem s vitamíny, kyselinou hyaluronovou nebo ceramidy.

Dvojí čištění

Pod pojmem dvojí čištění není myšleno jen ráno a večer, ale především dvoufázové večerní čištění pleti. Důležité je zejména tehdy, pokud si na pleť denně nanášíte make-up, zanedbávat byste ho však neměli ani pokud pracujete ve znečištěném prostředí, nebo máte smíšenou či mastnou pleť. A jak celý proces funguje? První fáze čištění odstraní make-up a další nečistoty, zatímco ta druhá zbaví pleť odumřelých kožních buněk. Produkty, které na pokožku následně nanesete tak budou mnohem lépe působit. Jako ideální způsob pro maximální vyčištění pleti je čistící přístroj LUNA 3, který pleť nejen zanechá dokonale připravenou pro absorpci péče o pleť, navíc nabízí možnost i různých pleťových masáží. Vybrat si můžete i z více variant kartáčku, vhodných pro každý typ pleti.

Poohlédněte se po produktech s kyselinou salicylovou

Výhodou kyseliny salicylové je to, že funguje jako peeling. Přispívá k rychlejší obnově buněk a omezuje nadbytečnou tvorbu mazu. Pokožka je po jejím použití jemná, rozjasněná a doslova pokrytá ochranným filmem složeným z antioxidantů.

Týdenní hloubkové čištění

Kromě každodenní péče je pro pleť potřebný i hlubší zásah. K tomu je vhodný enzymový peeling, který jako hloubkový čistič dokáže odstranit odumřelé kožní buňky a pomůže tak vaší pleti dosáhnout sjednoceného tónu. Pamatujte však, že by enzymový peeling neměl být použit ve stejný den jako peeling na bázi kyseliny. Pleť by na takovou kombinaci mohla totiž reagovat nepříjemným podrážděním.

Hýčkejte se

Na čištění pleti bychom si měli vyhradit čas. Po nanesení jednotlivých produktů proto věnujte náležitou pozornost i jejich důkladnému vmasírováním do pokožky. Zajistíte tak nejen odstranění posledních zbytků make-upu, ale také zlepšíte mikrocirkulaci krve v obličeji. Pokud chcete účinek kosmetických produktů ještě víc podpořit, můžete kromě klasické masáže využít sonický přístroj FOREO UFO 2. Stačí ho jednoduše spárovat s mobilní aplikací a pak nechat T-Sonic pulzaci a LED světelnou terapii, aby pokožce dopřály hloubkovou a profesionální péči. Kromě chytrého zařízení UFO nabízí značka FOREO další ingeligentní přístroje, z nichž si nepochybně vyberete takový, který bude vaší pleti dokonale vyhovovat.

Galerie

Rozhovory