Jak vznikají svatební šperky s Annou Steinerovou

Redakce
25. Květen 2021

Anna Steinerová je známá designérka a autorka originálních šperků. Věnuje se zakázkové výrobě šperků pod značkou PRSTENY S PŘÍBĚHEM – unikátní zásnubní a snubní prsteny, do kterých jsou vetkány příběhy jednotlivých párů. Dále tvoří také osobní šperky k různým příležitostem, například k narození dítěte, k výročím a narozeninám. Dalším jejím úspěšným projektem je značka Kaawa, která představuje kávu jako fenomén a vtáhne vás do tajuplného příběhu kávového zrna. 

Anna stojí také například za výrobou šperků pro Českého lva, navrhuje ocenění pro soutěž Barista roku, či šperky pro kávový festival Prague Coffee Festival. Ač je tvorba Anny Steinerové překrásná a originální, nikdy její šperky nezastiňují samotné nositelky/nositele, jsou jim designovým doplňkem, vyjádřením jich samých.

Ve volném čase se Anna věnuje své početné rodině, ale i sportu (hlavně triatlon), také má ráda koně a dobrou kávu.

Otázka
Jak se liší vaše tvorba - snubní prsteny od běžných šperků v klenotnictvích?
Odpověď
Hlavní rozdíl je asi ten, že nenabízím katalogový výběr prstýnků, kde si pár vybere z nabídky, ale navrhuji a vyrábím je vždy dané dvojici na míru – jen pro ně. Nemůže se tak stát, že stejné prstýnky nosí i někdo jiný, jde vždy o originály.
Foto: Irena Svobodová

Foto: Irena Svobodová

Otázka
Jak celý ten proces vypadá, uměla byste nám to popsat od prvního setkání až po hotové šperky?
Odpověď
Většinou mi snoubenci zavolají nebo pošlou poptávku na web prstenyspribehem.cz, když už mají nějakou svou vizi, nebo mi tam napíší něco o sobě, co mají rádi, co je baví, co je spojuje atd.
Pak následuje většinou osobní setkání, abychom se ještě více poznali a proberali detaily. Tedy teď se scházíme na „online hovorech“, takže i v téhle divné době to jde řešit. Na první schůzce si vyjasníme hlavní myšlenku, představu, ono to většinou prostě vyplyne z toho setkání. Je třeba, aby si pár ujasnil, zda chce prstýnky minimalistické nebo organické, jaký materiál, povrchová úprava, zda se bude rýt a tak dále. Já jim změřím velikost a na další schůzku už připravím modely, které společně doladíme. Ty si schválíme a já mohu začít s výrobou.
Otázka
Co vás na tvorbě snubních prstenů baví? A proč vlastně prsteny s příběhem?
Odpověď
Baví mě to moc a mám pocit, že snad i stále více. Je neskutečně zajímavé poznávat jednotlivé páry a nahlížet pod pokličku jejich příběhů. No a právě proto se mé prsteny jmenují prsteny s příběhem – každý pár je opravdu jedinečný a má svůj osobní příběh, proto je návrh i design snubních prstýnků pokaždé jiný a vždy velká výzva.
Vyráběla jsem prstýnky pro milovníky hor, kdy obroučky tvořil reliéf Krkonoš, pár, který miluje jachtaření, měl obroučky s vodní hladinou, na které plula jachta. Tvořila jsem prstýnky s otiskem vlasů a vousů, prstýnky, co do sebe různě zapadají, s otisky kávových zrn pro milovníky kávy, s otisky psích pacek, s otisknutou kůrou dřeva, prstýnky jako větvičky. Ale také prstýnky s chuťovými pohárky – symbol mít na sebe chuť – ty jsem vyráběla pro mě a mého muže a pak ještě pro jeden milý pár, který má kavárnu v Litomyšli.
Je to celkově krásná práce, vážím si toho, že mi lidé dávají důvěru a já s nimi vlastně symbolicky skrze prsteny jsem v tak vzácných okamžicích, jako je svatba ☺.
Foto: Irena Svobodová

Foto: Irena Svobodová

Otázka
Jaký motiv je nejoblíbenější?
Odpověď
Velmi oblíbené jsou prstýnky s otiskem čáry života nebo srdce z dlaně ruky. Žena nosí čáru srdce svého muže a naopak – je to velmi symbolické a romantické. Ale jinak to opravdu může být jakékoliv pojítko, příběh konkrétního páru.
Otázka
Vyrábíte i jiné šperky než prsteny?
Odpověď
Ano, je toho mnohem více, populární jsou medailonky k narození dítěte, kde je uvedeno datum narození miminka, nebo třeba i otisky dětských dlaní. Dělám také originální šperky k různým významným jubileím – třeba medailonek na krk k padesátinám s pentagramem a pěti kamínky, symbolizujícími vždy deset let života; tvořím také různé sady – kombinace náušnice, prsten, přívěsek, je toho prostě více. Zapomenout nesmím ani na značku Kaawa, pod kterou tvořím šperky (náušnice, přívěsky, náramky, prsteny) inspirované rostlinou kávovníku.
Foto: Irena Svobodová

Foto: Irena Svobodová

Otázka
Toho je tedy požehnaně, stíháte vůbec odpočívat?
Odpověď
No, to se učím celý život, ale lepším se! Mám tři děti (dohromady jich s mužem máme pět), jedno z nich ještě v batolecím věku, takže se opravdu nenudím ☺. Ale zase tím, že dělám práci, která mě opravdu baví a je kreativní a inspirativní, tak ji beru částečně i jako koníček. Ono by to jinak asi nešlo!
Otázka
Co je pro vás znamená Luxus?
Odpověď
Luxus má pro mě více podob, luxus je víkendová projížďka na koni, je to také relax u kávy, luxus je posezení s přáteli, klidný večer s partnerem. Ale hlavně je to pro mě asi živit se tím, co mě baví.
Foto: Irena Svobodová

Foto: Irena Svobodová

Děkujeme za rozhovor

PRSTENY S PŘÍBĚHEM

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Foto: Irena Svobodová
Foto: Irena Svobodová
Foto: Irena Svobodová
Foto: Irena Svobodová
Foto: Irena Svobodová

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

PRSTENY S PŘÍBĚHEM

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže