Jaké jsou nejnovější trendy v estetické dermatologii s Mgr. Michaelou Olexovou

Redakce
22. Únor 2021

Luxus.cz vám přináší rozhovor s Mgr. Michaelou Olexovou, specialistkou na pleťové terapie v RP CLINIC. Má na starosti rozvoj v oblasti anti-aging pleťových ošetření a je certifikovanou specialistkou pro mezoterapie a pleťové terapie. Měli jsme jedinečnou šanci se jí zeptat na nejnovější trendy v neinvazivní estetické dermatologii.

Otázka
Jsme velice rádi, že jste si udělala čas na rozhovor ve Vašem velmi vytíženém pracovním rozvrhu. Segment pleťových terapií je čím dál žádanější komplex ošetření estetické dermatologie. Pro koho jsou terapie nejvhodnější?
Odpověď
Doporučujeme je především klientkám, které se ještě necítí na zásadnější zákrok estetického dermatologa. Obávají se botulotoxinu, výplní, laseru a podobných technik, ale přesto již mají potřebu hlubší péče o pokožku, než poskytuje ta běžná kosmetická. Všímají si prvních známek stárnutí kůže, pleť už není tak hladká a jasná, ale zásadnější estetický zákrok ještě nechtějí. A dlužno říct, že pleťové terapie jsou velmi žádané i v kombinaci s výplněmi a butulotoxinem, tj. technikami, které modelují a liftují hlubší struktury obličeje. Krásnou hladkou pleť totiž chceme mít v každém věku.

Otázka
Jaké jsou v tomto segmentu typy ošetření, které rozptýlí počáteční obavy nebo strach?
Odpověď
Pleťové terapie reprezentují takové lehké estetické techniky, jako je mezoterapie, medical microneedling, chemické peelingy, liftující masky, radiofrekvence atd. Tato ošetření umí počáteční známky stárnutí kůže zpomalit, jemné linky vrásky vymazat, vrátit pleti svěžest a hydrataci, a opět posílit „smooth“ efekt mladé pokožky. Většina ošetření se provádí po aplikaci lokálního anestetického krému, po zákroku lze aplikovat zklidňující masku a následný diskomfort klienta je minimální (pouze lehký erytém v řádu několika hodin). Výsledný efekt je viditelný a velmi přirozený.
Otázka
Co byste doporučila, když chci působit preventivně – tedy oddalovat první vrásky a stárnutí pleti?
Odpověď
Jednoznačně mezoterapeutická ošetření v čele s microneedlingem. Vyživují tkáň, tedy dodávají kůži látky, které se účastní jejího metabolismu, hydratují a startují zvýšenou tvorbu kolagenu díky cílené iritaci tkáně. Ošetření se aplikují v sérii přibližně 3 sezení v určitém časovém intervalu právě proto, abychom tkáň sytili postupně. Kůži se tak pravidelně dostává vyššího příjmu základních ingrediencí, účastnících se tvorby kolagenních vláken a postupně se zvyšuje hydratace tkáně, která je pro správné fungování kožních buněk zásadní.

Otázka
Které terapie patří k těm nejoblíbenějším u Vašich klientek?
Odpověď
Nejoblíbenější jsou dvě terapie. Medical microneedling, zásadní terapie pro zpevňování a sjednocení struktury a barevnosti pokožky. Ten kombinujeme s povrchovým tzv. mezoterapeutickým skinboosterem, nejúčinnější technikou pro hydrataci a vyhlazení pokožky.
Populární jsou také chemické peelingy, které vyladí kůži, pokud jde o sekrece mazu, pigmentu, umí hloubkově hydratovat a detoxikovat. Máme i bylinný peeling, ten krásně liftuje a vyhlazuje pleť. Po peelinzích je pokožka hebká a rozzářená. Jsou to ideální startovací estetická ošetření.
Otázka
Máte nějakou údernou novinku v segmentu tkáňových ošetření?
Odpověď
Ano, je to kombinace techniky hloubkového a již zmiňovaného povrchového (mezoterapeutického) skinboosteru. Jedná se o velmi inovativní přístup, který dokáže kůži hydratovat ve všech jejích vrstvách a zároveň povrch pokožky vyhladí a rozzáří. Krásná kombinace právě pro dámy, které váhají nad výplní, ale přitom by si velmi přály oživit, rozzářit a jemně vyhladit pokožku. V tomto konceptu se vlastně potkává mezoterapeutický přístup s hlubší estetickou prací (hloubkový skinbboster provádí lékař kanylou), přitom s dokonalým zachováním přirozenosti a mimiky tváře. Klientky jsou z výsledku nadšené.

Otázka
Co pro Vás znamená luxus?
Odpověď
Luxus je pro mě esence čehosi výjimečného, vzácného a dokonalého. Ve všech oblastech naší existence. Víte, v životaběhu současné společnosti je luxusem i čas a zdraví.
Otázka
Kde se mohou klienti objednat?
Odpověď
RP CLINIC sídlí na adrese: Na Poříčí 1076/5, 110 00, Praha 1 - Nové Město a objednání je možné telefonicky na +420 211 153 600 nebo e-mailem info@rpclinic.cz.

Děkujeme za rozhovor

RP CLINIC