Jedinečný historický hotel Ebersbach v Českém Krumlově

18. Říjen 2019

Jedinečný hotel Ebersbach se nachází v samém centru Českého Krumlova, na ostrůvku, jež je obklopen kolem dokola řekou Vltavou. Pokud bychom se poohlédli za jeho neuvěřitelnou a poutavou historií, hned bychom pochopili, že zkušenosti, jimiž hotel oplývá, se neobjevily jen tak.

První zmínka o budově, ve které dnes hotel Ebersbach sídlí, sahá až na počátek 16. století, do roku 1523. Údajně na konci téhož století zakoupil dům známý alchymista mistr Ebersbach, který byl pověřen výrobou zázračného elixíru mládí pro svého vladaře.
V roce 2005 začala první část široké rekonstrukce hotelu. Teprve v roce 2014 vyla zahájena přestavba domu do stávající obnovené podoby.

Hotel před rekonstrukcí - zadní vchod z Hradební ulice 172

Hotel před rekonstrukcí - zadní vchod z Hradební ulice 172

Návštěvníky hotelu jsou především ti, co si chtějí vyrazit za poznáním historie jižních Čech, či ti, kteří si chtějí užít klidný odpočinek a být ubytováni v krásném hotelu, který dbá na to, aby se v něm každý cítil jako v bavlnce. Neustále se do hotelu vrací spokojené manželské páry, rodiny s dětmi či mladé dvojice, pro něž může být pobyt v hotelu společně strávená dovolená.

K ještě příjemněji strávenému pobytu v hotelu Ebersbach je pochopitelně i skvělé privátní wellness, které návštěvníkům nabízí vířivou vanu či oddělenou místnost, kde se nachází finská sauna s programem bio s kapacitou maximálně 4 osoby.

Místnost, ve které se nachází sauna, je vybavena nádherným mramorovým funkčním krbem, v němž se pro ještě větší umocnění atmosféry často rozdělává oheň. Mimoto je kabina sauny vybavena i přehrávačem, díky němuž si budete moci při odpočinku poslouchat Vaši oblíbenou muziku, rádio či sledovat velkou LCD televizi, kde můžete naladit přes 200 kanálů.

Za pěkného počasí se dá rovněž odpočívat na terase Rosarium Philosophorum v prvním patře. Pěstují se zde růžové keře, jiřiny, různé druhy břečťanů a spousta dalších lahodících květin. Je možné zde posedět s knihou v ruce a začíst se v krásném prostředí přírody nebo si zde jen v klidu popovídat s rodinou a užít si vůni kvetoucích květin.

Hotelová restaurace nabízí výbornou česko-rakouskou kuchyni. Na prostory restaurace navazuje další místnost The Stables, snídárna a zároveň salonek pro firemní školení a večírky. Prostory restaurace a snídárny jsou vybaveny dvěma nádhernými krby, které se využívají především v chladných zimních měsících.

Hotel nabízí pro zájemce tři luxusní pobytové balíčky se jmény: Hvězdy, Měsíc a Slunce. Každý z nich obsahuje pobyt v luxusním hotelu Ebersbach, večeře, návštěvu privátního Wellness a spousty dalších výhod.

hotel Ebersbach

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže