Jiřina Tauchmanová a její rady, jak vybrat oblečení na míru

Ondřej Petera
06. Listopad 2019

Jiřina Tauchmanová patří mezi přední české návrhářky moderního oblečení. Novinky v módním designu tvoří jedinečným způsobem Haute couture, čímž docílí toho nejkrásnějšího oblečení, které je vždy originální. Sama říká, že nepodléhá žádnému módnímu diktátu ani módním hitům a pro svou tvorbu se nechává čistě jen inspirovat. Módní tvorbě se věnuje více než 30 let a bere ji jako její životní poslání.

O jedinečnosti jejích výrobků vypovídá i prvenství evropského ocenění EIRENE, které obdržela v roce 2014. Svým klientům dopřává dokonalou péči, která se jim jinde jen tak nedostane a která zahrnuje kvalitní práci a použití těch nejluxusnějších materiálů. Vše dělá ve svém osobitém stylu, díky němuž můžete vidět unikátní kousky, které si později oblékají i celebrity a významné osobnosti.

Určitě všechny zajímá i to, jaké oblečení máme kdy a jak nosit. Pojďme si tedy říci pár rad, které nám paní Tauchmanová předala.

Pánský tmavě modrý oblek – business dress code

Jedná se dnes o jeden z nejoblíbenějších outfitů, který nosí byznysmeni. Kromě celodenního nošení se v něm mohou muži objevit i po 18. hodině na večerních akcích, kde si k němu nejlépe oblečou bílou či bledě modrou košili bez vzoru.
Nic nám nebrání k tomu, abychom oblek nosili i během dne, avšak si k němu nesmíme zapomenout vzít hnědé, šněrovací boty s barvou ponožek nebo kalhot. Na barvě košile poté až tolik nezáleži, gentlemani si mohou klidně obléct i ty pruhované.

Samozřejmostí, kterou nesmíme opomenout u žádného obleku, je kravata a kapesníček v náprsní kapse, což je pro nás muže jako vlastní šperk.

Pracovní oblečení

Dnes se pracovní oděvy dělí na casual dress, často přezdívaný business informal, a business dress.

Casual dress se využívá nejčastěji k běžnému nošení do práce, kde neočekáváme styk s klienty, takže například do kanceláří, kde za námi s velkou pravděpodobností nikdo na obchodní jednání nedorazí. Casual dress se často nosí právě poslední pracovní den v týdnu a říká se mu „Casual Friday,“ kdy si ho na sebe mohou vzít i ti, kteří s klienty pracují, jelikož si na pátek většinou neusmlouvají tolik schůzek a mají volnější den. Upozorníme, že se tento dress nevyužívá na těch nejvyšších postech.

Součástí takového pracovního oblečení jsou samozřejmě kalhoty a barevná vzorovaná košile, která se nemusí nosit s kravatou.

Dress code White tie

Tento dress nalezneme nejčastěji na pozvánkách na různé plesy či ceremoniály ve vysokém kruhu společnosti.

White tie je vlastně synonymum pro frak a pro ženy to znamená „Velká večerní toaleta.“ Jedná se totiž o dlouhé šaty bez rukávu různých barev s velkým výstřihem. U takovýchto večerních šatů je samozřejmě vyloučena bižuterie, je možné k ní nosit jen originální šperky.

Chic coctail style

Tento styl je vhodný pro slavnostní příležitosti. Límeček pánské košile je úzký a do společenského života jej uvedl princ z Walesu.