JLR představuje nový Defender OCTA

08. Červenec 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 07. 08. 2024

Představujeme nového hrdinu originální britské dobrodružné značky Defender: nový Defender OCTA. Nejdrsnější, nejschopnější a nejluxusnější verzi z rodiny nezastavitelných vozů s pohonem všech kol, který posouvá schopnosti Defenderu 110 na bezkonkurenční úroveň.

Verze OCTA, poháněná mild-hybridním V8 Twin Turbo o objemu 4,4 litru, je nejextrémnější a nejvýkonnější Defender všech dob. Jeho výkon 635 koní a točivý moment 750 Nm dovolují TISKOVÁ ZPRÁVA zrychlení 0–100 km/h za 4,0 sekundy, přičemž maximální točivý moment je k dispozici od pouhých 1800 min -1 do téměř 6000 min -1 , což zajišťuje výjimečnou využitelnost parametrů motoru. Výrazně přepracované komponenty podvozku s inovativními technologiemi, včetně systému 6D Dynamics, zajišťují, že dynamické schopnosti vozu jsou posunuty na zcela novou úroveň. Nový Defender OCTA vybavený 22“ koly z lehké slitiny a celoročními pneumatikami dosahuje maximální rychlosti 250 km/h.

Vzhled karoserie je odvážnější než kdykoli předtím a má výrazný charakter. Světlá výška je zvětšena, rozchod kol a podběhy rozšířeny a vytváří neskutečný dojem. Upravené nárazníky zajišťují lepší nájezdové úhly, zatímco odolná ochrana spodku vozu dodává řidiči jistotu při dalším prozkoumávání náročného terénu. A navíc má větší brodivost než jakýkoli předchozí sériově vyráběný Defender – až do hloubky jednoho metru.

Jméno nového Defenderu OCTA je odvozeno od nejtvrdšího a nejžádanějšího minerálu na Zemi – diamantu – a osmistěnného tvaru, který mu propůjčuje charakteristický vzhled a odolnost. Tento tvar inspiroval i novou charakteristickou grafiku, která z něho činí vlajkovou loď Defenderu – pevnou a odolnou, a přitom nápadnou a vzácnou. Každý Defender OCTA nese kolem dokola novou diamantovou grafiku, včetně lesklého černého kosočtverce na panelu s charakteristickou grafikou uvnitř každého obráběného a pískovaného titanového disku.

Luxus Defenderu OCTA ztělesňuje Defender OCTA Edition One, který je k dispozici v prvním roce výroby. Vyznačuje se pečlivě vybranou výbavou, novou exkluzivní barvou karoserie Faroe Green v kombinaci s interiérem z bezešvé 3D tkaniny Ultrafabrics TM PU v barvách Khaki a Ebony. Má nové detaily s povrchovou úpravou Chopped Carbon Fibre a 20“ kovanými koly z lehkých slitin s možností výběru terénních nebo volitelných speciálně vyvinutých pneumatik Advanced All-Terrain. 

Defender OCTA sedí o 28 mm výš a má o 68 mm rozšířený rozchod kol, což zajišťuje vynikající výšku a stabilitu. Pro zajištění bezkonkurenční jistoty a kontroly v jakémkoli terénu, maximálního zdvihu jednotlivých kol při jízdě v terénu i minimálních náklonů při jízdě na silnici, patří mezi přepracované komponenty zavěšení delší a pevnější ramena a jedinečné aktivní tlumiče s externími akumulátory. Defender OCTA je rovněž vybaven vylepšenými brzdami s kotouči o průměru 400 mm a třmeny Brembo na přední nápravě a nejstrmějším převodem řízení ze všech dosavadních Defenderů, který zajišťuje okamžité a přesné reakce.

Pokročilá síť hydraulicky propojených plynule ovládaných poloaktivních tlumičů při jízdě na silnici prakticky eliminuje náklony karoserie v podélném i příčném směru a systém 6D Dynamics rovněž přispívá k nebývalému komfortu a kultivovanosti Defenderu. V drsném terénu systém 6D Dynamics dovoluje větší zdvihy kol a poradí si i s extrémnějšími překážkami, což znamená, že klienti mohou podnikat ještě delší dobrodružství a ve vynikajícím komfortu.

Pro techničtější manévry v terénu má řidič i nadále k dispozici známé režimy systému Terrain Response se specifickým nastavením pro písek, bláto a vyjeté koleje, trávu, štěrk, sníh a pomalou jízdu po kamenech – v kombinaci s asistenčními systémy řidiče pro jízdu v terénu, jako je ClearSight Ground View, který účinně zprůhledňuje kapotu, abyste měli lepší výhled a jistotu mimo zpevněné cesty.

Uvnitř se nový Defender OCTA vyznačuje vybranými prvky. K dispozici jsou dvě vysoce odolné varianty čalounění Ultrafabrics TM PU – o 30 % lehčí než tradiční kůže. Toto čalounění sedadel je standard pro Defender OCTA Edition One, ve dvoubarevném provedení Khaki a Ebony, s 3D textilií a minimalistickým, bezešvým vzhledem. Vpředu je Defender OCTA vybaven zcela novými sedadly Performance s výraznější boční oporou a integrovanými opěrkami hlavy. Těsné spojení Defenderu s hudbou se dostává do popředí díky pohlcujícímu audio systému Body and Soul Seat, který je v Defenderu k dispozici poprvé.

Objednávky nového Defenderu OCTA budou oficiálně spuštěny 31. července, orientační cena v České republice začíná na 4 787 205 Kč. Nový Defender OCTA Edition One, dostupný po celý první rok výroby, má v České republice orientační cenu začínající na 5 275 496 Kč. Nový vysoce výkonný hrdina do jakéhokoli terénu bude mít veřejnou a dynamickou premiéru ve dnech 11.-14. července na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024.

Více naleznete zde

Galerie