Josef Šíma - Jan Zrzavý: Obrazy ze slavných sbírek

Sima a Zrzavy
Začátek akce
13. 02. 2019 10:00
Konec akce
24. 02. 2019 18:00
Místo konání
Výstavní síň Adolf Loos Apartment and Gallery v Mánesu, Masarykovo nábřeží 250/1, Praha 1
Pořadatel akce
Přejít na Web
Cena vstupenek
Dress Code

Dne 13. února 2019 zahájí Adolf Loos Apartment and Gallery ve své výstavní síni v pražském Mánesu jedinečnou výstavu s názvem Josef Šíma – Jan Zrzavý: Obrazy ze slavných sbírek.


Josef Šíma patřil k největším postavám, které určovaly podobu moderního umění 20. století a zaujímá v něm specifické a výlučné postavení. Jan Zrzavý byl jedním z nejvýznamnějších členů meziválečné české avantgardy.


Vystavené obrazy pochází z proslulých, většinou zahraničních sbírek, jako například ze sbírky galeristy a sběratele Paula Facchettiho, který Šímu dlouhou dobu i zastupoval; jeho blízkých přátel z Paříže, básníka a kritika Jean Pierre Jouvea a básníka, spisovatele, dramatika Philippe Soupaulta; básníka Theo Herkela Florina, spisovatele a kritika Stanislava Šmatláka, spisovatelky Marty Železné – Davouze, klavíristy a skladatele Emila Gilelse, spisovatelky Jarmily Glazarové, spisovatele a scénáristy Oto Hofmana, ale i přímo ze sbírky Jana Zrzavého.


Jedná se o neopakovatelnou příležitost shlédnout významné obrazy Josefa Šímy a Jana Zrzavého, neboť vystavená díla většinou nebyla v České republice veřejně vystavována.

Výstava bude částečně prodejní a přístupná ve výstavní síni Adolf Loos Apartment and Gallery v Mánesu od 13. 2. do 24. 2. 2019, Po – Ne 10:00 - 18:00. Vstupné zdarma.

Fotogalerie: