K9 Jets: Soukromé lety pro vás a vaše mazlíčky

09. Únor 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 10. 03. 2024

Pokud máte psa a chcete s ním cestovat po světě, možná vás zaujme nová služba soukromých letů pro zvířata a jejich páníčky. Jmenuje se K9 Jets a je to první společnost na světě, která nabízí lety na míru pro psy a jejich majitele za cenu srovnatelnou s první třídou. Na rozdíl od běžných leteckých společností, které vyžadují, aby byla zvířata umístěna v klecích nebo přepravkách v nákladním prostoru, K9 Jets umožňuje psům cestovat v kabině společně se svými páníčky. Tím se eliminuje stres a riziko pro zdraví zvířat, která jsou vystavena změnám tlaku, teploty a hluku.

K9 Jets je britská společnost, která byla založena v roce 2023 podnikatelem a milovníkem psů Jamesem Bradleyem. Jeho inspirací byla jeho vlastní zkušenost s cestováním se svým psem, který trpěl úzkostí a dehydratací při letech v nákladním prostoru. Bradley se rozhodl vytvořit službu, která by uspokojila potřeby psů a jejich majitelů, kteří chtějí cestovat pohodlně a bezpečně.

K9 Jets spolupracuje s certifikovanými leteckými operátory, kteří poskytují luxusní soukromá letadla, jako jsou Gulfstream, Bombardier nebo Embraer. Společnost nabízí tzv. pay-per-seat model, což znamená, že zákazníci platí pouze za místo, které obsadí, a nemusí si pronajímat celé letadlo. Cena za let se pohybuje od 3 720 dolarů za let z Dallasu na Floridu až po 13 850 dolarů za let z Los Angeles do Londýna. V ceně je zahrnuta i péče o psa, jako je například veterinární prohlídka, očkování, mikročip, pas, krmivo, hračky, deka nebo pelíšek.

První let K9 Jets se uskutečnil 26. září 2023 z Dubaje do Londýna s pěti psy a třemi majiteli na palubě. Od té doby společnost rozšířila svou nabídku o další destinace, jako jsou Paříž, Frankfurt, Lisabon, Dublin, Milán nebo Melbourne. K9 Jets plánuje také zahájit lety do Havaje, které jsou známé svými přísnými karanténními pravidly pro zvířata. Společnost tvrdí, že je schopna zajistit, aby psi mohli vstoupit na ostrovy bez nutnosti podstoupit 120denní karanténu. K9 Jets se také chlubí tím, že je ekologicky zodpovědná a kompenzuje emise uhlíku z každého letu.

K9 Jets je služba, která usiluje o to, aby bylo cestování se psy co nejpříjemnější a nejšetrnější pro obě strany. Jak říká zakladatel James Bradley: "Věříme, že když letíte, neměli byste nechat klíčového člena rodiny v nákladním prostoru. Naše mise je poskytnout psům a jejich majitelům VIP zážitek, který si zaslouží."

Galerie