Kandoblanc: nejdražší whisky na světě

28. Březen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 27. 04. 2024

Pokud jste milovníkem whisky, možná jste slyšeli o Kandoblanc, nejdražší whisky na světě. Tato exkluzivní lahůdka stojí neuvěřitelných 1,5 milionu dolarů za láhev a je vyráběna pouze v jedné malé palírně v Japonsku.

Kandoblanc je výsledkem dlouholetého experimentování a inovace mistra destiléra Kando Saito, který se inspiroval tradičními metodami skotské whisky. Saito používá speciální druh ječmene, který roste pouze na jeho rodinné farmě na ostrově Hokkaido, a zraje whisky v sudech z japonského dubu Mizunara, který dodává whisky jemnou vanilkovou a kořenitou příchuť.

Whisky je destilována v malých dávkách a každá  je ručně plněna a označena. Láhev je vyrobena z křišťálového skla a zdobena 24karátovým zlatem a diamanty. Každá láhev je také podepsána Saitem a má jedinečné číslo.

Kandoblanc je velmi vzácná a limitovaná whisky. Palírna vydává pouze 10 lahví ročně a každý rok se zvyšuje cena o 10 %. Whisky je určena pro opravdové znalce a sběratele, kteří si chtějí dopřát nezapomenutelný zážitek.

Pokud máte zájem o ochutnání této whisky, musíte se přihlásit do speciálního klubu Kandoblanc, který má pouze 100 členů. Členství stojí 100 000 dolarů ročně a zaručuje vám možnost koupit jednu láhev Kandoblanc za rok. Členové klubu také dostávají pozvánky na exkluzivní degustace a setkání s mistrem destilérem.

Kandoblanc je whisky, která nemá obdoby. Je to mistrovské dílo, které kombinuje tradiční umění a moderní technologii. Je to whisky, kterou si můžete vychutnat pouze jednou za život.

Galerie

Mohlo by vás také zajímat