Karl Lagerfeld: kolekce jaro/léto 2019

Redakce Luxus.cz
15. Březen 2019

Kolekce na jaro/léto 2019 se inspirovala nejoblíbenější cestovní destinací Karla Lagerfelda, Argentinou. Od věhlasné architektury a turnajů v pólu po vášnivé tango se energická latinská kultura vyznačuje vitalitou a expresivností. Kolekce vkládá tuto energii do denního i večerního oblečení plného splývavých siluet, barevných explozí a ženských detailů.

 

V kolekci zcela jistě zaujme elegantní žoržetová maxisukně nebo dlouhý kabát do zvonu v jasně červené barvě. Dále tu v ní jsou elegantní městské kousky inspirované slavnou čtvrtí Buenos Aires, Recoletou. Přiléhavé kožené šortky ladí s pletenými kardigany. Významnou roli hraje v kolekci zelená, vzory guarda pampa, džínovina a detaily kovových oček.

 

Chceme-li strávit den na pólo turnajích, najdeme tu oblečení pro vrcholné léto s veselými impulzy zelené, červené a žluté. Najdeme tu splývavé, vzdušné a lehké šaty s květovaným potiskem a kalhoty v pyžamovém stylu s širokými nohavicemi. Snadné vrstvení umožňuje také pletený svetr ze směsi kašmíru a ladící kardigan a kabátek ze saténového krepu s výšivkou KARL LAGERFELD na hrudi.

 

Co se doplňků týká, v celé kolekci se opakuje téma barevných bloků v červené, černé, zelené a žluté. Základním tvarem zůstává ledvinka, jeden model je kombinací tašky přes rameny o ledvinky. Kromě toho tu je nová řada K/Signature Quilted s geometricky prošívanou teletinou, novými tvary a detaily trojitých řetízků. Nesmírně oblíbený styl K/Signatureje doplněný černým kováním. Nová kategorie K/Athleisure je zhotovená z měkké teletiny, kterou zdobí kontrastní ražená technika tisku a nese se ve sportovním duchu.

 

 

 

Poprvé budou nabídku konfekčních oděvů a doplňků KARL IKONIK charakterizovat jasné barevné akcenty červené, růžové a modré. Novinkou je transparentní vak, cestovní polštář, batůžek, taška se stahovací šňůrou a drobnosti jako pouzdra na pas, peněženky a další.

 

Modely NEON LIGHTS se vyznačují fluorescenčními neonovými efekty v zelené, růžové, oranžové a žluté. Ústředním designem jsou trička s okrouhlým logem a podpisem „Karl“
v zářivě neonových barvách. Nechybí legíny, džíny, bundy a kardigany s nápadnými neonovými akcenty. K doplňkům patří ledvinky, čepice, univerzální tašky a drobné kožené zboží s neonovými koženými ozdobami a nášivkami s vyraženým logem.