KARL LAGERFELD UVÁDÍ KOLEKCI PODZIM 2020

08. Červenec 2020

Kolekce KARLA LAGERFELDA pro podzim 2020 přináší moderní zpracování historických dekád. Odkazuje na Evropu 18. století, období, které Karl Lagerfeld miloval, zkombinované s řemeslnými detaily, siluetami 90. let a sofistikovaným nádechem. Výsledkem je moderní interpretace klasické inspirace; svěží, ženská a mocná kombinace současné chic elegance.

Jednou z nejvýznamnějších osobností 18. století byla francouzská královna Marie Antoinetta, známá svým smyslem pro módu. KARL LAGERFELD oživil prominentní siluety tohoto období jako například korzety nebo volánová zakončení. Sladká růžová je kombinována s Karlovou oblíbenou paletou černých a bílých odstínů. Současně se v kolekci objevuje téma 90. let, tzv. power dressing, který se promítá do sak, kalhot a kostýmů v moderním pojetí.

Kolekce nás také zavede do Anglie, do šatníku královny Anny a její důvěrnice Sarah Churchill, vévodkyně z Marlboroughu. Tento styl se promítá do velmi strukturované krejčoviny s výraznými rameny, objemnými rukávy a koženým vzhledem od hlavy až k patě. Nalezneme zde oversize kokonové kabáty, sametové peleríny, moderní poncha a technicky propracované trench coaty. V proužkovaném pánském obleku je pak znatelný pánský vliv, stejně tak v celokožených šatech nebo svetru s detailem starodávné výšivky.

Cesta po Evropě nás také zavede do Německa, kde na velkých plesech a bálech zněla hudba Amadea Mozarta. V tomto duchu se nese i nabídka party – ready outfitů KARLA LAGERFELDA pro slavnostní příležitosti. Syté barvy, kovová povrchová úprava outfitů, flitry a luxusní látky definují tuto kolekci. Mezi hlavní kousky patří umělý kožich s leopardím vzorem, metalická sukně nebo 90. léty inspirovaná korzetová košile.

Kolekci podzim 2020 doplňuje capsule inspirována Karlovými archivními návrhy z 90. let jako pocta Karlově nehynoucí kreativitě. Od srpna nebo září bude tato nová kolekce k dispozici ve dvou buticích v OC CHODOV a v Nákupní galerii Myslbek.