Klenotnictví BENY nově zastupuje švýcarskou značku CHOPARD v Pařížské 8

Redakce Luxus.cz
29. Leden 2019

Klenotnictví BENY u nás už čtvrtstoletí nabízí prvotřídní šperky a hodinky. Kvalitu služeb a nabízených výrobků této rodinné společnosti ocenila i vyhlášená švýcarská firma CHOPARD, jejíž výrobky se nově zařadily k dalším světově proslulým luxusním značkám nabízených v pobočkách klenotnictví BENY - konkrétně v Pařížské 8 v Praze 1.

Arben Topalli uprostřed s manželi Vávrovými

Arben Topalli uprostřed s manželi Vávrovými

Beny je rodinnou šperkařskou firmou, která působí pod tímto názvem od roku 1996. Zlatnictví však založil Tunë Topalli v Chorvatsku už v roce 1976. Tradici výroby, zpracování šperků i obchodu s diamanty pak po něm převzal jeho syn Zef Topalli. Klenotnictví působí v České republice od roku 1992, a to na třech prestižních adresách - vedle Václavského náměstí také v Karlově a v Pařížské ulici.  A právě klenotnictví BENY v Pařížské ulici č. 8 nyní nově nabízí i širokou škálu šperků a hodinek vysoce oceňované švýcarské značky CHOPARD.

Zleva: Dalila Topalli, Silke Sautter, Nina Raubold, Arben Topalli

Zleva: Dalila Topalli, Silke Sautter, Nina Raubold, Arben Topalli

Švýcarskou rodinnou firmu založil už v roce 1860 v malé obci Sonvilier tamní hodinář Louis-Ulysse CHOPARD. Zpracováním a spolehlivostí vynikala už jeho první výroba hodinek, nebyl však sám. CHOPARD však ve velkék konkurenci uspěl a díky svým hodinkám nejvyšší kvality získal mimořádně významné zakázky. Syn, který po otci převzal firmu, ji přestěhoval v r. 1937 do Ženevy. V 60. letech už nebylo komu předat rodinné žezlo, a tak firmu převzala německá šperkařská a hodinářská rodinná firma Karla Scheufelleho. Proto i dnes lze obdivovat jedinečnou dokonalost hodinářské práce a propracovaný umělecký vzhled nejen hodinek, ale i šperků CHOPARD. 

Zleva: Lucie Pinkavová, Diana Mužíková a Lucie Hajnová

Zleva: Lucie Pinkavová, Diana Mužíková a Lucie Hajnová

V portfoliu této firmy najdeme rozsáhlé spektrum hodinek klasických, ale i quartz a automatických, vždy luxusních a vysoce estetických. Uchvátí jak kolekce Grand compilitations s viditelným hodinovým strojkem a L.U.C Métiers d'art s nádhernými vyobrazeními, tak i nezaměnitelné hodinky L.U.C Full Strike, umělecky rozšafné Lotus Blanc Watch a elegantní kolekce Diamond inspirovaná secesním slohem a udivující leskem broušených diamantů.

Diamanty kralují i dámské kolekci Happy Diamonds a krášlí spolu s prvky velmi kvalitní oceli rovněž kolekci Happy Sport. Okouzlující elegancí zas doslova září dámské hodinky IMPERIALLE. Pokud však některou ze zákaznic zaujala móda a italská kinematografie 50. let, pak ji jistě zláká kolekce La Strada. 

Pánské hodinky CHOPARD svou škálou hodnotného designu podporují osobitost každého muže. L.U.C. kolekce osloví ty, kteří upřednostňují nadčasový vzhled, kolekce Classic svým názvem už předznamenává, že jde o solidní klasický design a pro muže, kteří sázejí na sportovní vzezření a na spojení toho nejlepšího z automobilového průmyslu a hodinářské vynalézavosti, zas čekají hodinky v kolekci Classic Racing.

Podobně bohatá nabídka platí pro šperky CHOPARD…

Arben Topalli uprostřed s manželi Vávrovými
Zleva: Dalila Topalli, Silke Sautter, Nina Raubold, Arben Topalli
Zleva: Lucie Pinkavová, Diana Mužíková a Lucie Hajnová