KLIENTI ROLLS-ROYCE HLEDALI V ROCE 2020 ÚTĚCHU V ZAKÁZKOVÝCH VOZECH

29. Leden 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12609

Designeři týmu Bespoke Collective nastavili v roce 2020 novou úroveň velkoleposti – vzhledem k tomu, že toho dosáhli na pozadí četných omezení a nestandardních situací, jsou jejich úspěchy ještě působivější. Nikdy předtím nebyla detailům zakázkových vozů věnována taková pozornost, což jen dokazuje, že klienti automobilů Rolls-Royce hledali v těchto obtížných časech útěchu právě v kreativních až uměleckých detailech luxusních vozů, které obstojí ve zkoušce času, aby se tak staly trvalým odkazem. Mohu s hrdostí říci, že přestože je náš obor sužován rozsáhlým snižováním nákladů, tvrdě jsme pracovali na zachování všech pracovních pozic. Ochrana uměleckých dovedností našich talentovaných spolupracovníků dokládá náš svědomitý přístup k řemeslům. Vzácné dovednosti, které u Rolls-Royce nacházíme, svědomitě ochraňujeme a zachováváme pro další generace,“ Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars.

V průběhu roku 2020, který byl pro většinu z nás velmi nestandardní, přivedl tým designerů, konstruktérů a uměleckých řemeslníků Rolls-Royce Bespoke Collective v Goodwoodu v Anglii k životu svou představivost, řemeslnou dovednost a kreativitu do jedinečné vize pro klientelu Rolls-Royce po celém světě. Téměř každý vůz vytvořený v roce 2020 byl tímto týmem přizpůsoben podle přání zákazníka, což je pozoruhodný úspěch s ohledem na události minulého roku.

Na počátku pandemie se designeři i klienti Rolls-Royce uchýlili do bezpečí svých domovů. Jedinečné a velmi osobní vazby s klienty to však nepoznamenalo. Vedlo to ale ke změnám zdrojů inspirace – místo cestování a s ním spojených zážitků zaujaly struktury domova, architektura a okamžiky strávené v přírodě.

Za zmínku stojí také to, že divize Rolls-Royce Bespoke dosáhla v roce 2020 nového rekordu. Tváří v tvář výzvám minulého roku využili klienti možnosti kreativních úprav Rolls-Royce Bespoke, aby tak našli útěchu a investovali znovuobjevenou komoditu – čas, do jedinečného odkazu, který odráží drahocenné předměty historického i rodinného významu. Během roku 2019 zaznamenal Rolls-Royce výrazný nárůst Bespoke vozů, přičemž došlo také k navýšení personalizovaných prvků v každém automobilu, což dodalo vozu hlubší podstatu. Následují ukázky některých nejlepších příkladů Bespoke designu a řemeslného zpracování, které tento tým vytvořil v průběhu roku 2020.

DUSK IN TOKYO

PLÁTNO: PHANTOM, WRAITH, DAWN, CULLINAN
MÉDIUM: BARVA

Sbírka „Dusk in Tokyo“, kterou tvoří vozy Phantom, Wraith, Dawn a Cullinan, oslavuje hlavní město Japonska. Vysoké skleněné a betonové budovy pobřežní metropole zalité teplým světlem soumraku inspirovaly mnohovrstevnatý nátěr pojmenovaný „Dust in Tokyo“. Refrakční barva, která obsahuje vločky hliníku a slídy, vytváří při jemném osvětlení slabé odlesky.

Interiér z černé kůže, mřížka Bespoke audio systému v odstínu růžového zlata a ve vozu Phantom – zlaté rámování tachometru na palubní desce, to vše zobrazuje kontrast dlouhých tmavých stínů vysokých budov a posledních paprsků slunce odrážejících se na skle. V čele tohoto kontrastu stojí soška Spirit od Ecstasy, která je v Japonsku poprvé předvedena v odstínu Rose Gold představujícím západ slunce.

PHANTOM „IRIDESCENT OPULENCE“

PLÁTNO: PHANTOM
MÉDUIM: „GALERIE“ PALUBNÍ DESKY

Hermeticky uzavřená galerie na palubní desce vozu Phantom umožňuje začlenit přírodní materiály způsobem, jaký nebyl dosud v automobilovém průmyslu možný. V roce 2020 dosáhl Phantom „Iridescent Opulence“ k novým výšinám.

Tento umělecký koncept debutoval v roce 2017 a byl vytvořen ve spolupráci se švýcarským specialistou na přírodní materiály Nature Squared. Výsledkem je přírodou inspirovaná galerie, ve které je umístěno více než 3 000 duhových ocasních pírek, přičemž každé z nich bylo individuálně vytvarováno, aby byl zdůrazněn jejich bohatý lesk a výrazný odstín. Tato pera byla ručně našita na látku s výraznými otevřenými póry, díky čemuž vyniknou třpytivé duhové barvy Mother of Pearl rámující přístroje uprostřed galerie. Interiér je doplněn výšivkou na středovém panelu mezi zadními sedačkami a stříbrnými odlesky na stolcích.

THE STEED PHANTOM EXTENDED

PLÁTNO: PHANTOM EXTENDED
MÉDIUM: VÝŠIVKA

Složité výšivky tohoto zakázkového kusu zdobí vnitřní stranu zadních dveří elegantního Phantomu s prodlouženým rozvorem. Vzor vyznačující sílu a neustálé nadšení pro pokrok navrhl tým Bespoke Collective na základě jasné představy čínského klienta.

Galerie