Kolekce CHATTY Fall/Winter 19/20 je inspirována hrou Bingo

10. Duben 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13533

Návrhářský tandem CHATTY představil svou novou kolekci na sezónu Podzim/Zima 2019/20, a to v Budapest Central European Fashion Week. Značka CHATTY se v Budapešti představila vůbec poprvé  a nutno říci, že měla nevídaný úspěch. Designérky Radka Sirková a Anna Tušková nalezly tentokrát hlavní zdroj inspirace ke své kolekci v hazardní hře bingo. Inspirací byl pro návrhářky americký fotograf Andrew Miksys s jeho fotkami zachycujícími bingo herny a široké spektrum hráčů této hazardní hry. .

 

Práce Andrewa Miksyse zachycují postavy odtržené od každodenní reality, fascinuje ho osamělost, ale současně i pospolitost, radost a ojedinělost komunity hráčů napříč celými Spojenými státy. Značka CHATTY měla za cíl zachytit rozmanitost lidí, kteří tuto hazardní hru milují. I když je Bingo vnímáno jako zábavní hra seniorů, průměrný věk hráčů je okolo 30 let. Hrají jej senioři, středoškoláci, Robbie William,  nebo i Královna Alžběta II.

Návrhářky si z tématu vybraly hned několik stavebních kamenů, které pro ně byly stěžejní. Snažily se například přepracovat fazóny, typické hlavně pro starší hráče, a vytvořit z nich současnou, velmi luxusní řadu. Proto v kolekci naleznete celou škálu maskulinních prvků, jako jsou oversized košile s masivními retro límci, kostkovaný trenchcoat nebo kalhoty se všitými šerpami. Kolekci tvarově dominují hlavně oversized fazóny topů, sak, bund a šatů, v kalhotách a sukních jsou oproti tomu evidentní vysoké pasy.

“S inspirací jsme pracovaly například i tak, že typický herní tiket binga, tedy herní síť 5x5 čtverců, jsme přenášely jak do střihů, tak i do materiálů. Proto se v kolekci objevuje velké množství kostky – máme ji na vlněném double faceu, ze kterého jsou střižené kabáty i celé kalhotové kostýmy. Objevuje se na černé těžké vlně v tiscích z matné termo folie nebo v bombrech a mikinách z károvanéhoúpletu”, dodává ke kolekci návrhářka Radka Sirková.

Hravost a nadsázku do kolekce pak vnáší autorský sítotisk. V kolekci 16 outfitů je ve velké míře opět zastoupen denim, v podobě jeansů, sak a bund, tentokrát kontrastu s luxusní vlnou a kůží, ze které jsou zhotoveny celé kusy jako kalhoty a košile nebo doplňky. 

 

 

 

 

Galerie