Kolekce per Montblanc Great Characters Enzo Ferrari – pocta zakladateli Ferrari

Redakce
25. Listopad 2021

Svou nejnovější kolekcí Great Characters vzdává Montblanc hold životu a odkazu Enza Ferrariho, italského automobilového závodníka, podnikatele a zakladatele závodní stáje Scuderia Ferrari a následně automobilky Ferrari. Stejná vášeň pro mistrné řemeslné zpracování a inovace, která definuje značku Ferrari, byla uplatněna v ateliéru Montblanc při tvorbě tří různých edic psacích per, které vyprávějí příběh výjimečného závodního šampiona a inženýrského nekonvenčního génia, jenž dovedl svou společnost k nebývalé prestiži a vytvořil z ní živoucí legendu. Od první sezóny v roce 1950 se vozy Ferrari účastnily všech Mistrovství světa Formule 1 a stanuly na stupních vítězů častěji než vozy ostatních značek. Pod vedením Enza Ferrariho vyhrál tým Scuderia Ferrari devět titulů Mistra světa Formule 1 a osm Pohárů konstruktérů, což z něj dělá doposud nejúspěšnější tým Formule 1.

Závod o rychlost a inovace: Příběh Enza Ferrariho

Enzo Ferrari se narodil 18. února 1898 v Modeně v Itálii a vášni pro automobilové závody propadnul už jako malý chlapec poté, co se se svým otcem zúčastnil řady závodů. Dne 17. června 1923 vyhrál 25letý Ferrari, v té době již jezdec společnosti Costruzioni Meccaniche Nazionali, svůj první závod na okruhu Circuito del Savio v Ravenně. V následujícím roce 1924 vyhrál Enzo Ferrari třikrát první místo a do konce své závodní kariéry se zúčastnil více než 40 závodů – často si připsal jedno z prvních míst. Enzo Ferrari však chtěl být víc než jen závodní jezdec. Jeho profesionální vzdělání konstruktéra ho dokonale připravilo na to, aby v roce 1929 založil vlastní závodní tým Scuderia Ferrari.

V roce 1947 byl v továrně v Maranellu vyroben první vůz značky Ferrari, model 125 S s dvanáctiválcovým motorem o objemu 1500 cm3, který v témže roce vyhrál Velkou cenu Říma. Koncem 50. let 20. století byla značka Ferrari známá po celém světě a její prodeje se v letech 1950–1960 více než ztrojnásobily, což vedlo Enza Ferrariho k provedení řady změn, které v 70. letech urychlily růst společnosti a výrobu nových modelů. Ferrari, který žil zdrženlivým životem a jen zřídka poskytoval rozhovory, zemřel 14. srpna 1988 v Maranellu ve věku 90 let a zanechal po sobě jedno z nejobdivovanějších automobilových dědictví.

Speciální edice Great Characters Enzo Ferrari

Každý designový prvek speciální edice Great Characters Enzo Ferrari Special Edition evokuje úspěchy a osobnost tohoto průkopníka rychlosti a automobilového inženýrství. Barva víčka a těla pera ze vzácné pryskyřice je inspirována červeným odstínem Ferrari „Rosso 70 Anni“. Dvě vygravírovaná data připomínají narození Enza Ferrariho a jeho první vítězství na závodní dráze v roce 1923. Emblém Montblanc, zdobící vrchol víčka ve žluté pryskyřici, barvě města Modena, je zasazen do kovové mřížky inspirované maskou starého vozu Ferrari.

Kroužek na víčku pod emblémem Montblanc zdobí rytina „OFFICINA MECCANICA ALFREDO FERRARI“, odkaz na dílnu Ferrariho otce Alfreda a na jeho rodiště. Kovový klip pera je pokovený rutheniem a zdobí ho laserové gravírování se slovy Enza Ferrariho: „Vášeň nejde popsat, lze ji pouze prožít“. Zadní strana víčka odhaluje ikonického vzpínajícího se koně z loga značky se slavným citátem hraběnky Paoliny Biancoli (Le porterà fortuna). Hraběnka navrhla, aby Enzo přijal symbol koně pro štěstí na počest jejího syna pilota, který měl zvíře namalované na křídlech různých letadel jako symbol odvahy během první světové války. V edici je k dispozici Rollerball, Ballpoint a také plnicí pero s hrotem ze 14karátového zlata, pokoveným rhodiem, s vygravírovaným kolem z Ferrari 250 GTO, jedním z nejslavnějších vozů značky, a doplněným o slovo „Pilota“.

Limitovaná edice Great Characters Enzo Ferrari Limited Edition 1898

Pero z limitované edice Great Characters Enzo Ferrari Limited Edition 1898 tvoří víčko a tělo vyrobené z kovu, který evokuje povrch původního motoru Ferrari 125 S. Edice je omezena na 1898 kusů, tedy počet odkazující na rok narození Enza Ferrariho. Dvě data vyrytá v horní části těla pera připomínají datum výroby prvního vozu v továrně v Maranellu a také datum historicky prvního závodního vítězství vozu značky Ferrari. Jako pocta důležitosti továrny Maranella je na kroužku na víčku vyryta adresa továrny Ferrari, kde se vize Enza Ferrariho stala skutečností.

Emblém Montblanc v kovové mřížce na vrcholu plnicího pera i Rollerballu je vyroben z matného křemene, aby připomínal zamrzlá okna, na kterých Enzo Ferrari cvičil svůj podpis jako malý chlapec snící o tom, že se jednoho dne stane závodníkem. Hrot plnicího pera z 18karátového zlata pokovený rhodiem je zdobený rytinou kola vozu Ferrari 250 GTO, jednoho z nejslavnějších vozů automobilky, a slovem „Commendatore“, což byla přezdívka Enza Ferrariho.

Limitovaná edice Great Characters Enzo Ferrari Limited Edition 98

Edice s limitovaným počtem pouhých 98 kusů vyjadřuje poctu slavnému vzpínajícímu se koni Cavallino Rampante, který byl jako osobní symbol propůjčen zakladateli legendy Ferrari před 98 lety. Víčko a tělo pera z edice Great Characters Enzo Ferrari Limited Edition 98 jsou ručně lakované technikou airbrush v červeném odstínu „Rosso Corsa“, oficiální závodní barvě italských vozidel a jezdců. Víčko pak zdobí číslo 29 odkazující na rok založení stáje Scuderia Ferrari a rytina Cavallina se slovy „Sono uno che ha sognato di essere Enzo Ferrari“ („Jsem ten, kdo snil být Enzem Ferrari“). Stejný symbol vzpínajícího koně ve žlutém zlatě zdobí speciální mechanismus umožňující nahlédnout dovnitř těla pera – objeví se při jeho plnění inkoustem. Stejně jako benzín, který plní nádrž, aby oživil výkonný motor.

Data 14/07/1951 a 11/09/1988 vyrytá na konci pera odkazují na dvě nejdůležitější vítězství Ferrari ve Formuli 1. První z nich bylo vůbec prvním vítězstvím Scuderie v F1, zatímco druhé bylo dvojité vítězství ve Velké ceně Itálie měsíc po smrti Enza Ferrariho, které symbolizuje kontinuitu závodního dědictví značky. Otočný posuvník z matného bílého zlata na těle pera odhaluje data pěti historických vítězství Ferrari, konkrétně těch prvních v nejslavnějších mezinárodních soutěžích.

Tvar prvních závodních vozů Ferrari se odráží v dynamickém designu klipu, zdobeném mottem Enza Ferrariho „Vášeň nelze popsat, lze ji pouze prožít“. Základna klipu je lakovaná v odstínu Rosso Corsa a kolem je z každé strany umístěno šest linek, které představují motor Ferrari V12. Čtyři větrací otvory na každé straně víčka jsou inspirovány těmi na boční straně karoserie vozu Ferrari 500 F2 z roku 1952, jenž pro Scuderii vyhrál první šampionát F1. Tělo pera je doplněno o kovanou destičku z 18karátového zlata pokovenou rutheniem tak, aby připomínalo motor právě tohoto vítězného vozu.

Jako pocta jeho úspěchu je na hrotu z 18karátového zlata vygravírováno slovo „Drake“, což je další jméno, pod kterým byl Enzo Ferrari znám, a volant modelu Ferrari 250 GTO, jednoho z nejproslulejších závodních vozů na světě. Úchop pera zdobí zákruty testovací dráhy ve Fioranu a korunou této edice je emblém Montblanc vyrobený z horského křišťálu s podpisem Enza Ferrariho obklopený spletitým kovem připomínajícím masku veteránů Ferrari.

Závodní duch, vynalézavost inovací a neutuchající vášeň pro rychlost přivedly Enza Ferrariho k tomu, aby zformoval jednu z největších značek světa, spojenou s vítězstvím, prestiží a výkonem. Montblanc svou novou edicí oslavuje charakter a genialitu muže, který se nezastavil před ničím, aby mohl závodit s rychlostí, a přináší automobilovým nadšencům vzrušení ze závodění s každým svým vozem Ferrari.

Kolekce Montblanc Great Characters Enzo Ferrari Edition je v prodeji od listopadu 2021 v butiku Montblanc, Pařížská 98/17, Praha 1 a na webu MontBlanc.

MONTBLANC

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Firemní články

Umění darovat: Adventní kalendář Montblanc Happy Holiday
Kolekce per Montblanc Great Characters Enzo Ferrari – pocta zakladateli Ferrari
Speciální edice Montblanc Muses věnovaná Elizabeth Taylor
Montblanc představilo svou stylovou UltraBlack kolekci
Nová kolekce Montblanc UltraBlack: Styl jako módní vyjádření
Kolekce psacích per Writers Edition Sir Arthur Conan Doyle od MontBlanc
Kožené doplňky značky MontBlanc z kolekcelu M_GRAM 4810 na filmovém festivalu
Osvěžení stylu v kolekci Montblanc M_Gram 4810
Umění žít v nové kapsulové kolekci Montblanc x Maison Kitsuné
Kolem světa za 80 dní s kolekcí per Montblanc Meisterstück
Značka Montblanc představuje moderní pojetí kolekce klasických doplňků
Hodinky Montblanc 1858 Geosphere inspirované pouští
Nové dobrodružství na obzoru - Montblanc Explorer Ultra Blue
Limitovaná edice hodinek Montblanc 1858: Chronograf zvaný Origins
Kniha Montblanc: Inspire Writing oslavuje krásu ručního psaní
Najděte svoji rovnováhu s hodinkami Montblanc Summit Lite
Nová kolekce kožených doplňků Montblanc M_Gram 4810
MONTBLANC přináší poctu králi rokenrolu v podobě psacích per
Zrychlit a ušetřit čas s kufry Montblanc x Pirelli
Hieroglyfy v novém světle Kolekce per Montblanc Heritage Egyptomania
LIMITOVANÁ EDICE HODINEK MONTBLANC GEOSPHERE 1858 VE SPOLUPRÁCI S HOROLEZCEM REINHOLDEM MESSNEREM
Kolekce Signs and Symbols: Pera Montblanc jako vzácné talismany inspirované mýty a legendami Východu
Kolekce psacích per Montblanc věnovaná spisovateli Victoru Hugovi
Montblanc představuje novou globální kampaň a mění definici úspěchu
Nová kolekce per Montblanc Le Petit Prince & The Planet: Příběh o lásce, péči a starostlivosti
Nová kolekce kožených doplňků Montblanc Meisterstück Soft Grain Leather
Zachyťte ducha objevování hor v nových modelech hodinek Montblanc 1858
Kvalitní poslech s novými bezdrátovými sluchátky Montblanc
Montblanc uvedl na slavnostním večeru v New Yorku svoje vůbec první sluchátka a novou edici chytrých hodinek
Snadnější cestování s novým zavazadlem Montblanc
Nová kolekce luxusních brýlí MontBlanc
Edice psacích per Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut tvůrčí genialitě legendy filmového světa
Propojení umění s krásou ručně psaného sebevyjádření – to je MontBlanc
Montblanc pokračuje v závazku s bojem proti AIDS a HIV
Dámské hodinky Montblanc Star Legacy Moonphase & Date
Nová cestovní kolekce Montblanc - Cestování za inspirací a propojení se světem
Limitovaná kolekce kufrů MONTBLANC x PIRELLI vnáší do cestování svobodu pohybu
Nová kolekce doplňků Montblanc vzdává hold osmdesátým létům
Montblanc přichází s novou kolekcí psacích per StarWalker a vyzývá k opětovnému spojení s naší planetou
Montblanc StarWalker Event - HoustonMontblanc představil v Houstonu novou kolekci psacích per StarWalker
Montblanc 1858 a síla opětovného spojení s přírodou
Montblanc otevřel svůj první vlajkový butik v Praze
Nová kolekce ikonických per Montblanc je inspirována knihou Malý princ
Chytré hodinky Montblanc Summit – když se luxus snoubí se špičkovou technologií
Nová limitovaná edice Montblanc Great Characters Miles Davis potěší na Valentýna každého muže
Tipy na hodnotné dárky, jež obdarované určitě potěší
MONTBLANC OSLAVUJE 110 LET ZALOŽENÍ ZNAČKY MIMOŘÁDNOU KOLEKCÍ ROUGE & NOIR
NOVÝ BUTIK MONTBLANC OTEVŘEN V PAŘÍŽSKÉ ULICI
NENECHTE SI UJÍT DVĚ NOVINKY OD MONTBLANC
PIŠTE S NOBLESOU PERY INSPIROVANÝMI LUCIANEM PAVAROTTIM
MONTBLANC HERITAGE – HODINKY INSPIROVANÉ OBJEVNÝMI CESTAMI
Official Press ReleaseNOVÁ EDICE ZE SÉRIE MONTBLANC GREAT CHARACTERS OSLAVUJE JOHNA F. KENNEDYHO
MONTBLANC VYTVOŘILO NEJDRAŽŠÍ PERO NA SVĚTĚ
LEGENDÁRNÍ VÝROBCE KLAVÍRŮ HENRY E. STEINWAY SE INSPIROVAL LIMITOVANOU EDICI PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC
MONTBLANC VYTVOŘIL LIMITOVANOU KOLEKCI INSPIROVANOU LEGENDÁRNÍM VÝROBCEM KLAVÍRŮ HENRYM E. STEINWAYEM
LEGENDÁRNÍ MONTBLANC MEISTERSÜCK LETOS SLAVÍ DEVADESÁTINY
HERCI & HONDINKY MONTBLANC
LIMITOVANÁ EDICE PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC OSLAVUJE RENESANČNÍHO GÉNIA LEONARDA DA VINCIHO

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže