Kolekce psacích per Montblanc věnovaná spisovateli Victoru Hugovi

Redakce
03. Září 2020
Čtenost článku je: 13920 [?]

Již od roku 1992 vzdává Montblanc ve svých limitovaných kolekcích Writers Edition hold velkým spisovatelům své doby, kteří zanechali výraznou stopu ve světové literatuře. Každé z per je inspirované jejich geniálností a interpretuje životy, ducha a práci těchto výjimečných osobností. V letošní edici Montblanc oslavuje Victora Huga, génia francouzské literatury a kultury.

Považovaný za jednu z nejvýznamnějších osobností francouzského romantismu, Victor Marie Hugo (1802–1885) byl novelista, básník, dramatik a ilustrátor, který vytvořil svůj vlastní osobitý styl imaginárního realismu mísící realistické prvky s rozmanitým symbolismem. Hugo pevně věřil, že jeho posláním spisovatele bylo bránit slabší a ty, kterým v životě nebylo tolik přáno. Ve svých dílech dokumentoval nespravedlnost a zabýval se sociálními a politickými problémy své doby. Mezi Hugovi mnohé úspěchy se řadí mj. jeho zvolení do řad členů Académie française v roce 1841, které potvrdilo jeho vliv na francouzské umění a literaturu. Přestože byl plodným spisovatelem ve všech literárních žánrech, jeho celosvětově nejznámějšími díly jsou romány Bídníci (Les Misérables) a Chrám Matky Boží v Paříži (Notre-Dame de Paris), které byly adaptovány do mnoha různých podob. Právě tato dvě kolosální díla francouzské literatury inspirovala Montblanc v limitované edici psacích per. Vedle prvků z příběhů knih se inspirací pro kolekci stal také autorův osobní život, konkrétně elegantní Hauteville House, jeho překrásný dům na ostrově Guernsey. 

Ručně vyrobené v ateliérech Montblanc, čtyři různé edice v kolekci Writers Edition Homage To Victor Hugo oživují kouzlo Hugových děl od impozantní architektury katedrály Notre-Dame v Paříži až po podmanivou postavu Jeana Valjeana z Bídníků.

EDICE VICTORA HUGA: MONTBLANC WRITERS EDITION HOMAGE TO VICTOR HUGO WRITERS EDITION
Román Chrám Matky Boží v Paříži se odehrává v Paříži 15. století a vypráví příběh o Quasimodovi, hrbatém zvoníkovi, a jeho neopětované lásce k překrásné Esmeraldě. Věrný svému zápalu pro společenskou spravedlnost, Hugo v románu odsuzuje společnost, která krutě vylučuje jedince jako jsou Quasimodo a Esmeralda. Postavy a tematika románu jsou promítnuty do designu této edice per z ušlechtilé černé pryskyřice s platinou pokovanými doplňky. Víčko pera je inspirované impozantní gotickou architekturou pařížské katedrály Notre-Dame, zatímco skeletonizovaný klip odkazuje na centrální rozetu – kruhové okno – katedrály. Kapka na konci klipu evokuje katedrální zvon, na který Quasimodo zvonil. Skrze klip je možné pohlédnout do vygravírované tváře Jeana Valjeana, která je interpretací originální kresby od Gustaveho Briona. Tělo je zdobeno vzorem připomínající dřevěné neogotické obložení Hugovy galerie v Hauteville House. Vrchní část pera je vyvedena do tvaru pranýře, k němuž byl Quasimodo připoután. Ručně vyrobený hrot pera z 18karátového zlata (Au 750) potažený rhodiem, je doplněný o speciální gravírování vyobrazujícího chrliče. Vršek víčka nese emblém Montblanc z ušlechtilé pryskyřice. 

LIMITOVANÁ EDICE 1831: MONTBLANC WRITERS EDITION HOMAGE TO VICTOR HUGO LIMITED EDITION 1831
Tato kovová edice s červeným lakem je pokovená platinou a jednotlivé detaily vykreslují příběh Jeana Valjeana, hlavní postavy knihy Bídníci, která ilustruje Hugovi teorie o spasitelské síle soucitu a lásky. Tělo a víčko pera jsou vyvedeny v designu gotické architektury katedrály Notre-Dame. Pod stříbrnými skeletonizovanými oblouky katedrálních oken prosvítá červený lak inspirovaný vězeňským hávem Jeana Valjeana. Víčko s centrální rozetou katedrály doplňují čísla 24601 a 9430, které dostal Jean Valjean přidělené během svého prvního a druhého uvěznění, a citát “Chaque homme dans sa nuit s'en va vers sa lumière” umístěný na špičce víčka okolo emblému Montblanc z perleti. V horní části těla pera je vygravírované balkonové zdobení katedrály a článek řetězu v odkazu na Quasimodovy řetězy, kterými byl spoután. Valjean při svém propuštění dostal pas ve žluté barvě, připomínku svého trestu, jenž je znázorněn na konci těla pera v podobě žlutého laku. Hrot z 18karátového zlata (Au750) ve dvou odstínech potažený rhodiem je doplněný o rytinu chrliče. Limitovaná edice v počtu 1831 plnících per a 1831 rollerballů zaznamenává rok, kdy byl román Chrám Matky Boží v Paříži poprvé vydán.

LIMITOVANÁ EDICE 83: MONTBLANC WRITERS EDITION HOMAGE TO VICTOR HUGO LIMITED EDITION 83
Kolekce vzácných per ze zlata čerpá své designové prvky z gotické katedrály Notre-Dame, stejně jako ze soukromého života Victora Huga – transparentní odstíny modré pod zlatými vrstvami evokují modré nebe, které si Hugo užíval při pohledu z okna svému domu Hauteville House a odráží také jeho schopnosti malíře s akvarely. Víčko a tělo pera z průhledné modré pryskyřice překrývají skeletonizované vrstvy z 18karátového zlata. Centrální rozeta je vyvedena z laku v různých odstínech modré. Vygravírovaná písmena V na víčku a H na těle pera, iniciály Victora Huga, čerpají ze stejného monogramu na dřevěném obložení čínského salonku v domě spisovatele Hauteville House. Vrchní část těla ozdobená kroužkem připomínajícím řetězy Quasimoda odkazuje na kroužek, který se objevoval na psacích potřebách značky Montblanc ve 20. letech 20. století. Hrot je vyroben z 18karátového zlata (Au750) s vygravírovaným chrličem, typickým pro pařížskou katedrálu. Limitovaná edice per v počtu 83 kusů je upomínkou na věk, ve kterém Victor Hugo zemřel a zároveň oslavou jeho života a dosažených úspěchů.   

LIMITOVANÁ EDICE 8: MONTBLANC WRITERS EDITION HOMAGE TO VICTOR HUGO LIMITED EDITION 8
Vůbec poprvé se v kolekci Writers Edition objevuje velmi limitovaná edice pouhých 8 kusů per pro celý svět. Její výjimečnost spočívá ve speciální a vzácné technice vitráže pliqué-a-jour, kterou je vytvořena centrální rozeta v různých odstínech červeného emailu. Motiv je vymezen jemnými zlatými přepážkami, které v celku tvoří miniaturní vitrážová okna. Tato technika je na provedení jednou z nejnáročnějších, protože vyžaduje preciznost a absolutní přesnost v detailech. Dokonale podtrhuje krystalickou čistotu skla a delikátnost a propracovanost zlatého zdobení. Víčko a tělo pera z černé ušlechtilé pryskyřice s 18karátovým zlatem (Au750) potaženým černým PVD pokrývají skeletonizované vrstvy gotických oblouků katedrály Notre-Dame. Po stranách víčka vystupují trojrozměrné hlavy chrličů. Doplňky z 18karátového žlutého zlata jsou osazeny diamanty briliantového brusu. Nechybí emblém Montblanc z perleti a ručně vyrobený zlatý hrot s jemným gravírováním chrliče. 

MONTBLANC

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Firemní články

Čínský Nový rok s Montblanc Meisterstück Selection Rouge et Noir
Umění darovat: Adventní kalendář Montblanc Happy Holiday
Kolekce per Montblanc Great Characters Enzo Ferrari – pocta zakladateli Ferrari
Speciální edice Montblanc Muses věnovaná Elizabeth Taylor
Montblanc představilo svou stylovou UltraBlack kolekci
Nová kolekce Montblanc UltraBlack: Styl jako módní vyjádření
Kolekce psacích per Writers Edition Sir Arthur Conan Doyle od MontBlanc
Kožené doplňky značky MontBlanc z kolekcelu M_GRAM 4810 na filmovém festivalu
Osvěžení stylu v kolekci Montblanc M_Gram 4810
Umění žít v nové kapsulové kolekci Montblanc x Maison Kitsuné
Kolem světa za 80 dní s kolekcí per Montblanc Meisterstück
Značka Montblanc představuje moderní pojetí kolekce klasických doplňků
Hodinky Montblanc 1858 Geosphere inspirované pouští
Nové dobrodružství na obzoru - Montblanc Explorer Ultra Blue
Limitovaná edice hodinek Montblanc 1858: Chronograf zvaný Origins
Kniha Montblanc: Inspire Writing oslavuje krásu ručního psaní
Najděte svoji rovnováhu s hodinkami Montblanc Summit Lite
Nová kolekce kožených doplňků Montblanc M_Gram 4810
MONTBLANC přináší poctu králi rokenrolu v podobě psacích per
Zrychlit a ušetřit čas s kufry Montblanc x Pirelli
Hieroglyfy v novém světle Kolekce per Montblanc Heritage Egyptomania
LIMITOVANÁ EDICE HODINEK MONTBLANC GEOSPHERE 1858 VE SPOLUPRÁCI S HOROLEZCEM REINHOLDEM MESSNEREM
Kolekce Signs and Symbols: Pera Montblanc jako vzácné talismany inspirované mýty a legendami Východu
Kolekce psacích per Montblanc věnovaná spisovateli Victoru Hugovi
Montblanc představuje novou globální kampaň a mění definici úspěchu
Nová kolekce per Montblanc Le Petit Prince & The Planet: Příběh o lásce, péči a starostlivosti
Nová kolekce kožených doplňků Montblanc Meisterstück Soft Grain Leather
Zachyťte ducha objevování hor v nových modelech hodinek Montblanc 1858
Kvalitní poslech s novými bezdrátovými sluchátky Montblanc
Montblanc uvedl na slavnostním večeru v New Yorku svoje vůbec první sluchátka a novou edici chytrých hodinek
Snadnější cestování s novým zavazadlem Montblanc
Nová kolekce luxusních brýlí MontBlanc
Edice psacích per Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut tvůrčí genialitě legendy filmového světa
Propojení umění s krásou ručně psaného sebevyjádření – to je MontBlanc
Montblanc pokračuje v závazku s bojem proti AIDS a HIV
Dámské hodinky Montblanc Star Legacy Moonphase & Date
Nová cestovní kolekce Montblanc - Cestování za inspirací a propojení se světem
Limitovaná kolekce kufrů MONTBLANC x PIRELLI vnáší do cestování svobodu pohybu
Nová kolekce doplňků Montblanc vzdává hold osmdesátým létům
Montblanc přichází s novou kolekcí psacích per StarWalker a vyzývá k opětovnému spojení s naší planetou
Montblanc StarWalker Event - HoustonMontblanc představil v Houstonu novou kolekci psacích per StarWalker
Montblanc 1858 a síla opětovného spojení s přírodou
Montblanc otevřel svůj první vlajkový butik v Praze
Nová kolekce ikonických per Montblanc je inspirována knihou Malý princ
Chytré hodinky Montblanc Summit – když se luxus snoubí se špičkovou technologií
Nová limitovaná edice Montblanc Great Characters Miles Davis potěší na Valentýna každého muže
Tipy na hodnotné dárky, jež obdarované určitě potěší
MONTBLANC OSLAVUJE 110 LET ZALOŽENÍ ZNAČKY MIMOŘÁDNOU KOLEKCÍ ROUGE & NOIR
NOVÝ BUTIK MONTBLANC OTEVŘEN V PAŘÍŽSKÉ ULICI
NENECHTE SI UJÍT DVĚ NOVINKY OD MONTBLANC
PIŠTE S NOBLESOU PERY INSPIROVANÝMI LUCIANEM PAVAROTTIM
MONTBLANC HERITAGE – HODINKY INSPIROVANÉ OBJEVNÝMI CESTAMI
Official Press ReleaseNOVÁ EDICE ZE SÉRIE MONTBLANC GREAT CHARACTERS OSLAVUJE JOHNA F. KENNEDYHO
MONTBLANC VYTVOŘILO NEJDRAŽŠÍ PERO NA SVĚTĚ
LEGENDÁRNÍ VÝROBCE KLAVÍRŮ HENRY E. STEINWAY SE INSPIROVAL LIMITOVANOU EDICI PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC
MONTBLANC VYTVOŘIL LIMITOVANOU KOLEKCI INSPIROVANOU LEGENDÁRNÍM VÝROBCEM KLAVÍRŮ HENRYM E. STEINWAYEM
LEGENDÁRNÍ MONTBLANC MEISTERSÜCK LETOS SLAVÍ DEVADESÁTINY
HERCI & HONDINKY MONTBLANC
LIMITOVANÁ EDICE PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC OSLAVUJE RENESANČNÍHO GÉNIA LEONARDA DA VINCIHO

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže