KOLEKCE VOZŮ ROLLS ROYCE PHANTOM TEMPUS: JEDINEČNÉ A ZÁROVEŇ VELKOLEPÉ VOZIDLO

08. Březen 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14014

Rolls-Royce Phantom, vlajková loď společnosti, která kraluje světu luxusu, se stala součástí exkluzivní a neobvyklé kolekce Phantom Tempus. Tato poutavá obdoba vozu Phantom se inspirovala časem – jeho plynutím a tím, jak se dá zdánlivě zastavit. Kolekce vozů je omezena na pouhých 20 kusů a na některé z nich již čekají jejich budoucí majitelé.

Design kolekce Phantom Tempus obsahuje různá estetická a intelektuální témata týkající se času a vesmíru. Klíčovým motivem je astronomický jev pulsar, který byl objeven až v roce 1967 a nachází se pouze v nejhlubších částech vesmíru (nejbližší dosud objevený pulsar je 280 světelných let, nebo 1 680 bilionů mil od Země). Jedná se o velmi husté žhavé hvězdy, které vydávají elektromagnetické záření v extrémně pravidelných intervalech, což z nich činí jedny z nejpřesnějších hodin ve vesmíru.

Další aspekt času – iluze jeho neochvějné stálosti – je zachycen v galerii Frozen Flow of Time. Toto jedinečné umělecké dílo umístěné v palubní desce, ve které jsou záměrně vynechány veškeré hodiny, ztvárňuje osvobození od času a jeho omezení. Jednolitý kus hliníku je vyfrézován tak, aby vzniklo 100 tvarovaných sloupků, což představuje 100 milionů let rotačního otáčení pulsarové hvězdy. Každý sloupek je černě eloxovaný a ručně leštěný, aby odrážel světlo. Při pohledu přes galerii tak struktura vytváří dojem, že se vlní a ohýbá, přestože je zcela pevná.

Popis celé galerie můžete najít na gravírované destičce v přihrádce na rukavice, kde je vyryta spolu s citátem Alberta Einsteina: „Rozdíl mezi minulostí, přítomností a budoucností je jen iluze, ovšem velmi tvrdošíjná.“

Vnitřek dveří zdobí vířící a kroutící se vzory hvězd, které jsou tvořeny stovkami osvětlených perforací. Další otvory s kontrastní kůží dodávají tomuto efektu větší hloubku, a dokonce vytvářejí atmosférickou auru, i když nejsou osvětleny.

Exteriér kolekce Phantom Tempus má nový zakázkový odstín Kairos Blue, jenž ztělesňuje temnotu a tajemství vesmíru. Barva obsahuje blyštivě modré slídové vločky, které se třpytí a září na světle, a připomínají tak hvězdy. Tento efekt je ještě zvýrazněn černými detaily na voze.

Kapotě vozu Phantom Tempus dodává ladnost soška Spirit of Ecstasy, která nyní ve svém 110. roce existence zobrazuje personalizované datum a místo, jež mají pro klienta zvláštní význam. Svatba, narození dítěte, nebo dokonce velký obchodní úspěch může být vyryt jako nadčasová připomínka na podstavec ikonické figurky.

Na závěr byl vyvinut další jedinečný doplněk ke kolekci. Tempus Champagne Chest, který vychází z oblíbené Rolls-Royce skřínky na šampaňské, je výrazným prvkem této řady vozů. Na vrchní desku je ručně namalován pulsar, pod nímž se ukrývá dokonale vybavená skříňka s termo nádobou pro chlazení šampaňského nebo kaviáru, čtyři ručně foukané křišťálové skleničky uspořádané tak, aby připomínaly válce motoru V12, a kvalitní perleťová lžička na kaviár.

V reakci na stále platná omezení cestování a společenského kontaktu v obchodních zastoupeních Rolls-Royce vytvořila virtuální prezentaci vozu Phantom Tempus, která je přístupná prostřednictvím aplikace Google Cardboard. Klienti tak mohou zažít působivý 360° pohled na interiér a exteriér a vychutnat si přítomnost vozu Phantom Tempus v jakémkoliv čase, který jim vyhovuje, ať se nachází kdekoliv na světě.

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars, na závěr uvádí: „Phantom je náš vrcholný produkt, takže výroba zakázkového vozu Collection Car je nejen pro nás, ale i naše klienty mimořádně důležitým okamžikem. S vozem Phantom Tempus byly zdroje inspirace opravdu velkolepé: čas, hloubka vesmíru a teoretický fyzik, který změnil způsob, jakým vnímáme vesmír a naše místo v něm. To, že většina ze 20 automobilů je již rezervována, naznačuje, že se jedná o téma, které mezi zákazníky z celého světa skutečně rezonuje.“

Galerie