Kolem světa za 80 dní s kolekcí per Montblanc Meisterstück

11. Červen 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15101

Montblanc představuje novou kolekci psacích per Montblanc Meisterstück Around The World in 80 Days, která oživuje fantastickou cestu kolem světa elegantním designem a prvky inspirovanými touto dobrodružnou klasikou. Svého času bestseller, kniha Cesta kolem světa za 80 dní vypráví příběh mimořádné cesty britského gentlemana Philease Fogga okolo celého světa za pouhých 80 dní v jeho smělé snaze vyhrát sázku. Navzdory mnoha výzvám a omezením, jimž tento dobrodruh z 19. století čelil, neúnavný Fogg ukázal vášeň, odhodlání a průkopnickou duši, která mu umožnila dosáhnout nepředstavitelného.

Indigově modrý odstín a vzor mořských vln na jednotlivých perech kolekce odkazují na zaoceánskou cestu ze Suezského průplavu do Bombaje. Parník, hlavní dopravní prostředek během první etapy cesty, je laserem vygravírovaný na víčku každé ze tří edic. Na počest karetní hry, během níž Phileas Fogg uzavřel sázku, je klip pera ozdoben pikovým esem v černém laku, zatímco ostatní karetní barvy jsou diskrétně zakomponovány do vzoru vln na víčku.

Horní část víčka nese rytiny dvou čísel. Na zadní straně je to číslo 18 vztahující se k osmnácti dnům nezbytným k dokončení první etapy cesty (o dva dny rychleji než bylo plánováno). Na přední straně víčka je pak vygravírováno číslo 80 pro dny zamýšlené na celou cestu. Dvě data vyrytá na ručně vyrobeném hrotu ze zlata Au 750 označují začátek cesty (2. října) a den, kdy Fogg dorazil do Bombaje, čímž dokončil první etapu (20. října). Létající balón je poctou dobrodružné duši Julese Vernea a zároveň dalšímu z jeho děl, Pět neděl v balónu, jehož hrdinové hledají pomocí létajícího balónu pramen Nilu. Symbol dokonalého řemeslného zpracování a designu, emblém hory Montblanc v pryskyřici, korunuje víčko každého pera kolekce.

Tři edice tvořící kolekci Montblanc Meisterstück Around the World in 80 Days zahrnují:

  • Meisterstück Around The World in 80 Days Resin Le Grand & Classique s víčkem a tělem ze vzácné modré pryskyřice s reliéfním vzorem klíčových prvků cesty Philease Fogga – mořské vlny a karetní barvy. Modrou pryskyřici doplňují kovové doplňky potažené platinou.
  • Meisterstück Around The World in 80 Days Resin Doué s reliéfem vln a vygravírovaným parníkem na víčku potaženém platinou. Tělo je vyvedeno v modrém průsvitném laku s lehkým barevným gradientem. Víčko je ozdobeno kovovou kartuší s rytinou parníku.
  • Meisterstück Around The World in 80 Days Solitaire s víčkem a tělem z modrého průsvitného laku s reliéfním vzorem představujícím důležité prvky z prvních osmnácti dnů cesty, tedy mořské vlny a parník. Ručně vyráběný dvoubarevný hrot z rhodia a 18K zlata v odstínu champagne nese rytinu létajícího balónu, často spojovaného s dobrodružnými příběhy Julese Vernea.

Průkopnický duch a smysl pro dobrodružství, které kniha přináší, jsou zachyceny také v ladících doplňcích:

  • Chytré hodinky – spolu s uvedením kolekce per Montblanc představuje také limitovanou edici chytrých hodinek Summit Lite se speciálně navrženým ciferníkem “80 days” a modrým řemínkem z telecí kůže se vzorem oceánu prolínající se celou kolekcí.
  • Psací doplňky – modrý kožený penál s motivem vln, zápisník z telecí kůže s embosovanými detaily z knihy a tmavomodrý inkoust inspirovaný slavným románem.
  • Pánské doplňky kulaté manžetové knoflíčky z oceli s karetními motivy, kožené a ocelové náramky v červené a modré barvě.

Kolekce Montblanc Meisterstück Around The World in 80 Days je v prodeji od května 2021 v buticích Montblanc po celém světě a online.

Galerie