Krásný vzhled jako cesta ke spokojenému vztahu

06. Únor 2020 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13707

Každá žena se snaží být pro své okolí i sama pro seba krásnou. Někdy to ale není ani potřeba. Švédská skintech značka FOREO před oblíbeným svátkem zamilovaných zveřejnila překvapivá data.

Výzkum ukázal, že přibližně jedna ze čtyř žen se přiznala k tomu, že usíná nalíčená a navíc 60 % žen se probudí až o 30 minut dříve, aby si upravila obličej, než se jejich partner probudí.

FOREO ukazuje v číslech kosmetické návyky žen v novém vztahu.

Průzkum zjistil, že téměř všechny ženy (91 %) připustily, že trvá 2 - 4 měsíce, než se cítí dostatečně sebejistě, aby je jejich partner viděl bez make-upu.

Čtvrtina (25 %) všech žen také potvrdila, že se líčí před spánkem ve snaze vytvořit iluzi „neustálé krásy“, zatímco více než 60 % žen přiznalo, že si ráno přivstane jen proto, aby upravily svůj vzhled, než se jejich partner probudí. Pro někoho (ne)překvapivě se muži o tyto věci vůbec nestarají. 96 % účastníků průzkumu uvedlo, že jejich partner nevěnuje pozornost tomu, zda jsou nalíčené (52 %) a dalších 44 % uvádí, že jejich partner jim dává přednost bez jakéhokoli makeupu.

Dalia Fernandez, manažerka pro vývoj produktů FOREO, říká: „Všechny ženy se v tomto výzkumu pravděpodobně najdou, protože každá z nás se v novém vztahu cítí svým způsobem nejistě. Každopádně jsme zjistili, že vysoké procento žen se ve skutečnosti probudí dříve, jen aby se nalíčily. Dochází již k vlivu na naše zdraví, protože dostatečný spánek je významným faktorem pro udržení zdravé pleti. “

Kromě vlivu na spánek se 56 % žen přiznalo, že nosí make-up většinu dní v týdnu, přičemž 60 % žen se líčí, aby se cítily přitažlivě a více sebevědomě a podle další studie 1 z 20 mužů nikdy neviděl svou partnerku nenalíčenou.

Tlak vůči ženám, aby vypadaly určitým způsobem a spoléhaly na líčení pro pocit sebevědomí, je neustále velmi zřejmý. Studie FOREO navíc zjistila, že většina účastníků  vlastní čistící přístroj LUNA. Péče o pleť je tedy stále více důležitá, i když ještě nedosahuje významu líčení. Také 68 % žen vlastnících sonický kartáček navíc tvrdí, že jim partneři často přístroj kradou. Nejsou sami, Chrissy Teigen a John Legend jsou známí sdílením LUNY.

Pro všechny ženy, které vstávají i necelou hodinu předem, představuje FOREO ideální možnost pro rychlé umocnění krásného vzhledu pleti – inteligentní masku UFO, nově i za zajímavou cenu. Tento inovativní přístroj lze kombinovat až s 12 typy textilních masek pro dosažení ideální kvality pleti během pouhých 90 vteřin.

Další informace o sortimentu FOREO naleznete na stránkách FOREO, můžete je zakoupit nově za zajímavou cenu i zde.

Galerie

Rozhovory