Kreativní kolekce šperků Lex Galaxies de Cartier inspirovaná vesmírem

31. Leden 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13537

Na odvážné cestě za objevováním nových území plných tajemství navrhl Cartier kolekci šperků v limitované edici Lex Galaxies de Cartier spojenou s jedinečným tématem: ve svém stylovém počinu se vydává na kreativní průzkum vesmíru. Nejde tu o dosažení cíle ani o dobývání, ale o odkrývání odlišností mezi nebem a zemí, mezi nekonečně obrovským a nekonečně malým. Vysoce experimentální kolekce dává volný průchod kreativitě Cartier. Popírá zákony šperkařství tím, že staví na nových materiálech a dříve nepředstavitelných zrakových, dotykových a sluchových vjemech. Prostřednictvím designu a mistrovské práce, hrou mezi stavem beztíže a přitažlivostí, realitou a fantazií, Cartier zkoumá hranice možného ve čtyřech světech propojených s kosmem. 

KONJUNKCE PLANET

Po stopách astrologického fenoménu: planetární konjunkce spojuje Slunce, Měsíc, Merkur, Venuši, Jupiter a Saturn v jedné nebeské ose. Každá z planet je vesmírem sama o sobě, stejně jako jejich neustále se měnící barvy, třpytící se bronzově zelenými odlesky pavích per a muších křídel. Cartier vyslal na oběžnou dráhu tahitské perly v plastickém zpracování dvou náramků z bílého zlata. Perly se jedna po druhé otáčejí a umožňují na vlastní kůži pocítit rotaci klenotnických nebeských těles. 

FRAKTÁLNÍ METEORIT

Šperky inspirované divokou fantazií a myšlenkou, že jsme vznikli z meteoritů a asteroidů: z hvězdného prachu tvořeného úlomky hornin, které zkrystalizovaly na cestě trvající mnoho milionů let. Růžové zlato, diamanty, měsíční kámen a mléčný křemen tvoří nepravidelný shluk hranatých kuželů, které se v sobě vzájemně neustále odrážejí. Ať už jsou leštěné, osazené kameny nebo řezané, každý z nich láme světlo v nekonečných odlescích.

SVĚTLA ZEMĚ

Pohled na noční planetu Zemi z vesmíru. Pulzující nebeské těleso s miliony rozvětvených červených, žlutých a modrých bodů, připomínajících ohromné městské malířské plátno. Záplava zářivých žlutých a modrých safírů, ohnivých opálů a diamantů, upevněných ve zlatých drahách, je v neustálém pohybu. Tato exploze barev a drahých kamenů zdobí kulovitý povrch prstenu, náramku a monumentálního náhrdelníku. Kameny umístěné tak, jako by padaly, vydávají chvějivé kaskádovité světlo, podtrhující vibrující podstatu šperku.


 

CHVĚJÍCÍ SE HVĚZDY

Představte si šperky jako Mléčnou dráhu se slunečními soustavami a černými dírami obíhajícími ve velkém galaktickém disku. Diamanty se vychylují ze své tradiční úlohy a vstupují do kreativní sféry galaxií Cartier. Jsou upevněny s využitím originální techniky Cartier nazvané serti vibrant (chvějivé usazení), která byla na těchto špercích použita v miniaturním měřítku. Jejich hvězdná zář je zachycena a zároveň chráněna pod dutou, bublinovitou křišťálovou kopulí. Tato šperkařská schránka spočívá na lůžku z metakvarcitu, který byl na špercích Cartier použit vůbec poprvé. Jedná se o metamorfovanou horninu křižovanou zlatavými žilkami pyritu, dodávající šperku zářivou jiskru. 

Galerie