Krmiva pro kočky a psy Fitmin Purity dbají na chutnost a pestré složení

Redakce
09. Listopad 2021
Čtenost článku je: 15390 [?]

Na kvalitu potravin se klade čím dál větší důraz a jinak tomu není ani v oblasti stravování našich čtyřnohých přátel. Proto s ohledem na jejich potřeby a požadavky značka Fitmin vytvořila obsáhlou řadu holistických krmiv Purity pro kočky a psy. Zakládá si na prvotřídních surovinách, mezi kterými najdete čerstvé maso, bylinky, ovoce a zeleninu. Dohromady tak řada Fitmin Purity tvoří vyvážené jídelníčky s respektem k přírodě i našim mazlíčkům.

Každý pes, jiná ves

Důležitost vysokého obsahu živočišné bílkoviny ve stravě mazlíčků pravděpodobně není velkým překvapením. Ale jakou roli hraje správný výběr konkrétního druhu masa a souhra s dalšími surovinami pro individuální potřeby koček a psů? „Psi ani kočky nemají jednotné nároky na výživu. Základ je samozřejmě v kvalitních surovinách a výběru krmiva s přihlédnutím k individuálním požadavkům každého mazlíčka. Jiné nároky mají kočky žijící výhradně v domácnosti než ty venkovní. Stejně tak to platí u psů. Krmivo se stejným složením určitě nenaservírujeme jezevčíkovi z velkoměsta a loveckému psovi, který se denně několik hodin prohání po lese,“ vysvětluje důležitost výběru vhodně sestaveného krmiva výživová specialistka Adéla Palacká.

Proto byl při vývoji řady Fitmin Purity kladen důraz na hledání nejrůznějších přírodních ingrediencí a superpotravin, které nejen dokreslují aktuální výživové trendy, ale mají i blahodárné účinky.

Zázrak v podobě bylinek

Nápad doplnit čerstvé maso, ovoce a zeleninu o širokou škálu bylinek nevznikl náhodou. Čerstvé maso, které je naprostým základem této produktové řady, dodává krmivu chutnost, ale také nenahraditelné živiny. Ty navíc díky šetrnému zpracování zůstávají zachované ve vysoké kvalitě. Bylinky v sobě ukrývají důležité vitamíny a minerály a v optimálním poměru napomáhají účinně podpořit správné fungování organismu. Ve složení krmiva Fitmin Purity tak naleznete například kopřivu, která napomáhá pročišťovat krev a detoxikovat tak celý organismus, nebo petržel obsahující vitamín C a kyselinu listovou, čímž pozitivně ovlivňuje prevenci vzniku rakoviny a pomáhá při tvorbě červených krvinek. Nechybí ani květy heřmánku, které jsou známé zejména pro své protizánětlivé účinky. V některých recepturách lze narazit i na lněné semínko, které díky obsahu mastných kyselin podporuje zdravou kůži i srst.

Obiloviny stranou

Při vývoji granulí se Fitmin zaměřil na tvorbu receptur bez kukuřice a pšenice, případně receptury úplně bez obilovin – tzv. grain free. „Stejně jako u lidí, i u psů a koček se mohou v průběhu života objevit nejrůznější potravinové intolerance, velmi často například na lepek. Proto jsme u řady Purity vsadili na čistě grain free variantu, tedy krmiva bez obilovin,“ popisuje Palacká.

Fitmin

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Soutěže společnosti