Kvalitní, elegantní a propracované, takové jsou hodiny Junghans

Hana Benešová
15. Březen 2019

Již od roku 1861 měří svým zákazníkům čas hodinky německé značky Junghans. V 19. století, kdy náramkové hodiny zažívaly svůj rozkvět, tedy ani německý průmysl nezahálel. Svým mimořádným uměním a talentem, kterými disponuje tato značka dodnes, dobíjí Junghans poměrně rychle svět hodinek.

V současnosti značka Junghans patří do světového hodinářského průmyslu. Její víceméně elegantní designy hodinek, spolu s jejich propracovaností v každém detailu a po generace předávanou hodinářskou kvalitou ji činí jednou z velmi oblíbených hodinářských značek.

 

Značku Junghans založil Erdhard Junghans. Již od počátku byly jeho hodinky nejen kvalitní, ale také designové. Právě onen design si značka téměř nezměněný zachovává i v 21. století. Na přelomu let 1956/1957 firma oslovila ke spolupráci slavného švýcarského designéra a návrháře, Maxe Billa. Prvním výsledkem tohoto spojení byly nástěnné kuchyňské hodiny s minutkou a zaoblenými číslicemi, které jsou vyhledávaným kouskem sběratelů.

Rukopis tohoto designéra se dostal i na náramkové hodiny a je jasně čitelný právě na řadě hodinek s názvem Max Bill. Ryze minimalistická je varianta Handaufzug, jež odkazuje na 60. léta. Mezi další oblíbené modely z této řady patří Junghans Max Bill Automatic 027/4700.00, nebo řada Chronoscope. Novou řadou je pak Max Bill Mega, jež má v sobě zakomponovaný manufakturní a rádiem řízený strojek.

 

Vůbec nejdražšími pánskými hodinkami, které si můžete od firmy Junghans zakoupit, je model Junghans - 028/9730.00 Tempus Chronoscope. Těmi nejluxusnějšími z hodinek pro dámy jsou hodinky Junghans - 013/1120.44 Aura. Pokud milujete eleganci, jednoduchost a nadčasovost, jsou hodinky Junghans pro vás jako dělané!