Kyselina hyaluronová: nová možnost, jak se připravit na operaci

27. Červenec 2020

Kyselina hyaluronová nabývá v posledních letech stále více na popularitě a můžeme s jistotou říci, že jen málo kdo by nepřiřadil tuto látku do oblasti kosmetiky, korektivní dermatologie a plastické chirurgie. Můžeme-li o něčem říct, že je něco opravdu trendy nebo cool, pak si tohle označení kyselina hyaluronová určitě právem zaslouží. Kyselinu hyaluronovou můžeme objevit v hydratačních krémech, sérech a maskách, v dermálních výplních, dokonce i v urologických ambulancích na výplachy močového měchýře, v kapkách do očí či doplňcích stravy.

Novinkou na estetickém trhu je i speciální podoba kyseliny hyaluronové, hydrofilní gel v před-plněné stříkačce pro vnitřní užívání. Proč je kyselina hyaluronová tak populární a jaký má pro lidský organismus význam? Proč zrovna tato hydrogelová forma?

Kyselina hyaluronová je přirozeně přítomna v našem těle a nachází se především v pojivové tkáni, kloubech, kůži a očích. Tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Je to polysacharid a její nejvýraznější vlastností je úžasná schopnost absorbovat vodu, která úspěšně bojuje proti vráskám, známkám stárnutí a udržuje celý organismus hydratovaný. Zlepšuje hydrataci tkáně a její odolnost proti mechanickému poškození. Ovšem s přibývajícím věkem v organismu kyselina hyaluronová ubývá a je tedy na místě ji vhodně doplňovat vnitřním podáním.

Pokud uvažujete či už Vás přímo čekají jakékoliv invazivní výkony různého druhu a rozsahu, od klasické plastické operace (zvětšení prsou, abdominoplastika, liposukce apod.) po jakýkoliv jiný menší zákrok či zásah do integrity kůže (odstranění tetování, dermální výplně, lifting apod.), je určitě na místě Váš organismus na takový zákrok řádně připravit.

Tvorba jizev po chirurgickém zákroku a trauma kůže je hlavním zdrojem nespokojenosti mezi pacienty a chirurgy. Některé jizvy mohou být navíc i esteticky nepříjemné a mohou následně způsobit různé obtíže. Proto je dnes velkou snahou maximálně tyto okolnosti snižovat pomocí kyseliny hyaluronové ve formě hydrofilního gelu pro vnitřní užívání. Odborníci totiž uvádějí, že zabraňuje vytváření jizev tím, že brání ukládání kolagenu při hojení rány. Zároveň zlepšuje hydrataci kůže a ostatních tkání, což je skvělé pro následnou rekonvalescenci.

Nyní je na trh uváděna novinka Hyaluron N-Medical PREMEDI (doplněk stravy) vyrobená ze 100 % čisté bioaktivní kyseliny hyaluronové původem ze Švýcarska, která se zpracovává v České republice. Kombinuje švýcarskou vysokomolekulární a mikronizací upravenou nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou získanou z nepatogenních bakterií, které společně vytvářejí H&L komplex (high&low), který se velmi rychle vstřebává a hydratuje směrem inside-out® (zevnitř ven).

Hyaluron N-Medical PREMEDI je ve formě gelu pro vnitřní užívání, který po spolknutí rychle prostupuje přes sliznice. Do krevního oběhu se dostává již v ústech, v žaludku, ale samozřejmě nejvíce ve střevech bez potřeby rozpustit kapsli či tabletu.  Doporučené dávkování je 2-10 ml jedenkrát denně, nejlépe před jedním z hlavních jídel.

Hyaluron N-Medical PREMEDI je první originální produkt ve formě hydrofilního gelu pro vnitřní užívání. Přípravek je unikátní od složení až po formu podání. Dopřejte si tak maximální péči o Vaši pokožku. Péče o vzhled má totiž pozitivní psychologické účinky, pomáhá zlepšit Vaše sebevědomí a vnitřní pohodu.

 

Mgr. Jiří Kalous, Medical & Pharmacovigilance Manager

N-Medical

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže