LADISLAV ZDOBINSKÝ- KDYŽ SE AMERICKÝ SEN PLNÍ V ČESKU ANEB CESTA Z PRODEJNY DO ČELA MARKETINGU

Rozhovor napsala redakce
11. Září 2014

Ladislav Zdobinský je důkazem toho, že nadání, ale i píle jsou zaručeným receptem, jak se postupně vypracovat na jednu z nejvyšších pozic ve firmě. Ladislav Zdobinský začal v roce 1999 jako prodejce, který svou energií a nadšením pomohl spolu vybudovat něco, co se ne každé značce podaří – žádaný životní styl, kterého chcete být součástí. Dnes je značka GANT známá nejen svými dokonalými produkty, ale mnoho zákazníků ji vyhledává právě proto, že milují její filozofii. 

Ladislav Zdobinský, nyní marketingový ředitel, stál u samotného počátku uvedení značky GANT na trh. Dnes skupina Vermont, která zaštiťuje kromě značky GANT také brandy La Martina a Peak Performance, patří mezi nejsilnější hráče na módním poli v Česku, Slovensku a v Maďarsku – a to i díky tomuto nadanému člověku.

 

Otázka
Co pro Vás znamená slovo LUXUS?
Odpověď
Čas strávený se svými nejbližšími, s přáteli a lidmi se kterými si skutečně rozumím. Ostatně všechny osoby i věci, které mi jsou drahé a není jednoduché se k nim propracovat a udržet si je, považuji za skutečný luxus. Toho si užívám nesmírně rád.

Otázka
Jaké bylo Vaše první auto a jaké řídíte v současné době?
Odpověď
Moje úplně první byla ŠKODA 120L. Opravdu dobré auto. Dalo se opravit tolika způsoby a to hlavně doma. Bohužel opravář jsem dobrý nebyl. Auto nevlastním. Služebně používám Audi A4 a těším se na nové BMW.

Otázka
Vaše auto snů?
Odpověď
O autech se mi zatím nezdá, ale třeba se tak někdy stane. Líbí se mi veterány. Radost bych si udělal nákupem Porsche 911 (70. léta).

Otázka
Cítíte se být kosmopolitní člověk? Kam nejraději jezdíte na dovolenou a proč?
Odpověď
Já moc dovolené neumím. Rád cestuji a objevuji dobré restaurace. Hned poté se rád ztrácím v přírodě při běhání. Velmi mne láká lyžování v Ósace a ještě bych rád navštívil vybrané přírodní parky v USA a na Novém Zélandu. Mám seznam.
Otázka
Bydlíte v domě, nebo v bytě?
Odpověď
V bytovém domě – patří mi jen 1 patro.
Otázka
Kupujete designový nábytek? Máte konkrétní showroomy nebo značky, které upřednostňujete při nákupu? Nebo to necháváte na vašem architektovi, pokud využíváte jeho služby?
Odpověď
Architekty vlastního bytu jsme se stali sami. Uznáváme pravidlo „méně je více“. Nábytek, svítidla a drobnější dekorace hledáme a kupujeme průběžně, i když byt jsme na 75% zařídili ještě před nastěhováním. Značky mne všeobecně zajímají, ale spíš než po značce pátrám po návrháři a materiálu.
Otázka
Máte nějakou neřest, za kterou rádi utrácíte?
Odpověď
Oblečení a obuv považuji za zbytné, ale nekupte to, když je to fakt dobré a padne Vám to. Dále hudba, tu ale nepovažuji za neřest, spíše posedlost. K dobré hudbě patří i dobré jídlo. To už je až až.
Otázka
Co pro vás nejsou vyhozené peníze?
Odpověď
Všeobecně se snažím řídit pravidlem 2x měř, jednou řež. Proto se mi těžko hledá odpověď. Vše co udělá radost druhým a i mně jsou dobře vyhozené peníze.
Otázka
Kam vyrážíte za nákupy? Máte nějaká oblíbená místa, obchody, značky?
Odpověď
Oblíbené obchody vyloženě nemám, značky ano. Oblečení GANT, Peak Performance, vůně Hermes a Dsquared nebo Comme des Garçons. Mám rád čtvrti Meatpacking District, Soho a Noho v NY.
Otázka
Utrácíte hodně za jídlo? Jste gurmán? Jakou kuchyni preferujete?
Odpověď
Za jídlo všeobecně utrácím rád. Zdali je to hodně ale nevím. Mám štěstí, že na jídle nemusíme šetřit, a proto své gurmánské choutky rád uspokojuji. Velmi rád také sám vařím o víkendech. Často pastu – kterou se snažím vždy uvařit jen ze 3 chuťově výraznějších surovin, rádi jíme polévky jak české tak exotické. Z cest po Francii mám slabost i pro delikatesy z tamní provenience.
Otázka
Preferujete jídlo v restauraci nebo si radši uvaříte své pochoutky doma? Máte oblíbenou restauraci či nějaký podnik?
Odpověď
Oblíbené máme, ale neustále je testujeme a střídáme. Fish&Chips, Le Moules, Cafe de Paris, Cafe Imperial, Sansho, Cukr Káva Limonáda ale super je například čerstvý talián z řeznictví Naše Maso v Dlouhé ulici. Běžte ochutnat.
Otázka
Máte vybraný obchod, kde potraviny nakupujete nebo je vám to jedno?
Odpověď
Tak tady už je to horší. Bohužel oblíbený nemáme, ale jedno mi to není.
Otázka
Jaký je Váš společenský život? Zajdete rádi i do divadla, na koncert, na ples, či do kina?
Odpověď
Velmi rád do divadla a na koncerty. S plesy je to už horší. Kino opravdu zřídka. Musí to být film, který mne opravdu zajímá.
Otázka
Jaká by byla otázka, na kterou byste chtěl/a odpovědět a ještě se vás na ní nikdo nezeptal?
Odpověď
Kvantita nebo kvalita? A co si myslíte, že bych odpověděl?
Děkujeme za rozhovor