LEXUS LC 500- VŮZ PRO NÁROČNÉ

Andrea Mevaldová
25. Únor 2016
Největší automobilový koncern a japonská jednička uvedla na trh novinku v podobě Lexusu LC 500. Velké dvoudveřové kupé, poprvé představené ve své produkční podobě na letošním detroitském autosalonu, dostalo pětilitrový atmosférický osmiválec z poněkud menšího dvoudveřového modelu RC F a sportovního sedanu GS F.

Spolupráce konstruktéru a designéru byla na první pohled velmi úspěšná a nový model se může pochlubit celou řadou klíčových designových prvků, proporcemi a vizuální dynamikou koncepčního vozu, jenž mu stál vzorem. Kupé má atraktivní vzhled, smyslné křivky a splývavou střech z uhlíkových vláken (na přání; standardně skleněná střecha). Výsledkem je vysoce funkční a emotivní karoserie a široce rozkročený postoj.

Design interiéru LC 500 odráží motiv dynamiky a luxusu, použitý u vnějších partií. Posazení za volant přímo vybízí k energetické sportovní jízdě. Požitek z jízdy ještě více umocňuje dokonalé uspořádání ovládacích prvků jakým je úhel sklonu volantu, umístění a zpětná vazba páček řazení z hořčíkové slitiny pod volantem, a řada dalších detailů.

Konstruktéři automobilky Lexus se maximálně snažili navrhnout atraktivní a pro řidiče lákavý interiér. Přední sedadla nabídnou příkladnou oporu i pohodlí na dlouhých cestách. Na přání je možné zvolit sportovní sedadla, která se pyšní ještě výraznějším polstrováním a lepší boční oporou pro rychlé projíždění zatáček.