Lifefood: život je hojnost

Redakce Luxus.cz
16. Květen 2019

Zajímáte se o to, co jíte a chcete svému tělu dát to nejlepší? Pak by vás mohly zaujmout produkty od české společnosti Lifefood. Tuto společnost vyrábějící raw food neboli živé jídlo založila Tereza Havrlandová v roce 2006, tedy v době, kdy byl koncept raw food prakticky neznámý.

Dnes je společnost největším světovým výrobcem raw food z hlediska šíře produktových řad. Zpracovává suroviny z rozmanitých koutů planety a její produkty milují lidé na celém světě. V promyšlené symbióze funguje propojení unikátních technologií, dlouholeté know how a důraz na ruční práci. Přitom všechno mohlo být docela jinak…

Příběh Terezy

Tereza studovala práva a zahraniční obchod, chtěla se věnovat diplomacii. Zároveň milovala sport a cestování. Již v roce 2004, při návštěvě sestry ve Spojených státech, se poprvé seznámila s raw food – jídlem z chemicky a tepelně neošetřených surovin rostlinného původu. Učaroval jí nejen pestrostí chutí, ale pomohl také v osobním životě, kdy se díky změně stravy zbavila zdravotních potíží. Další zlomový moment přišel při kitesurfingu v Austrálii. Tereza si vážně poranila rameno a kvůli náročné rekonvalescenci se musela vrátit do České republiky.

Nedostatek kvalitní výživné stravy ji donutil k důležitému kroku. Začala dovážet raw produkty ze zahraničí. A záhy se rozhodla uplatnit vlastní zkušenosti s přípravou živých pokrmů. Společně s prvními kolegy vybudovala ze zrušené pekárny v centru Prahy malou sušárnu. Prvotní inspiraci čerpala v zahraničí, brzy se však vydala vlastní cestou počínaje recepturami a konče výrobním know how nebo třeba vyhledáváním nových ingrediencí. Z centra Prahy se firma brzy přestěhovala, protože kapacita nestačila narůstající výrobě. Lifefood se vydal na vzestup.

Současnost

V současné době sídlí firma v Praze-Běchovicích, kde má plné zázemí, včetně výroby a skladů. Má více než 100 zaměstnanců a vyváží své produkty (BIO, Really Raw, Vegan, bez lepku, bez laktózy a bez cukru) do více než 30 zemí světa. Její portfolio čítá takřka 200 výrobků, které jsou vyráběny a baleny „doma“ v Praze-Běchovicích, převážně ručně. Výrobky od Lifefoodu naleznete v prodejnách zdravé výživy, v e-shopech, lékárnách, na čerpacích stanicích, v bezobalových prodejnách, ve velkých obchodních řetězcích, či dokonce v bankách.

A čím že je Lifefood odlišný od ostatních?
  • Všechny produkty Lifefood jsou v TOP kvalitě, Lifefood nikdy nedělá kompromisy ohledně kvality surovin. Na rozdíl od konkurenčních výrobků jsou produkty Lifefood skutečně z RAW surovin, což jsou schopni doložit certifikátem. 
  • Všechny produkty jsou Really Raw, zpracovávány při teplotách do 45 stupňů, stejně jako suroviny.
  • Suroviny pro své produkty nakupují od farmářů, které osobně znají.
  • A právě díky Really Raw kvalitě mají výrobky Lifefood vysokou hladinu základních živin (vitamínů, minerálů, enzymů, antioxidantů), tudíž vynikající nutriční hodnotu.

Pokud chcete jíst zdravě, pomoci svému tělu či změnit životní styl, ochutnejte některý z produktů Lifefood. Budete mile překvapeni.

 

Firemní články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor