LIMITOVANÁ EDICE HODINEK MONTBLANC GEOSPHERE 1858 VE SPOLUPRÁCI S HOROLEZCEM REINHOLDEM MESSNEREM

Redakce
23. Říjen 2020
Čtenost článku je: 15383 [?]

Přesné, dobře čitelné a robustní pro použití v extrémních podmínkách, legendární hodinky Minerva z 20. a 30. let minulého století byly koncipovány pro využití vojenskými profesionály. Hodinky Montblanc 1858 byly navrženy jako nástroj pro vysokohorské průzkumníky a inspirovány právě kapesními hodinkami a chronografy Minerva. Nahrávají světovému trendu užívat si pobyt v přírodě a rozvíjet náš znovunalezený vztah k ní. Montblanc nyní představuje limitovanou edici Geosphere 1858, která je věnována legendárnímu horolezci a průzkumníkovi Reinholdovi Messnerovi.

V roce 2018 uvedla společnost Montblanc na trh manufakturní hodinky 1858 Geosphere, které se pyšnily odvážným zobrazením světového času se dvěma výraznými otočnými kotouči, představujícími severní a jižní polokouli. Od samého začátku jsou tyto hodinky spojeny s tzv. Korunou planety, kterou tvoří nejvyšší hory všech sedmi kontinentů, a s výzvou Reinholda Messnera. Jeho trasa, označovaná jako „Messnerův seznam“, je jednou ze čtyř variant, jak zdolat všechny nejvyšší vrcholy každého světadílu, a je považována za tu nejtěžší verzi výzvy vůbec.

Reinhold Messner ztělesňuje hodnoty, které chceme zdůraznit naší produktovou řadou Montblanc 1858 s badatelským duchem. Je žijící legendou vysokohorského průzkumu a horolezectví. Svým nebojácným duchem a nepotlačitelným smyslem pro odhodlání se za sebou snaží zanechat nesmazatelnou stopu a inspirovat dobrodruhy po celém světě, “ říká Nicolas Baretzki, Montblanc CEO.

Partnerství značky Montblanc & Reinholda Messnera

Reinhold Messner (narozen 17. září 1944) je italský horolezec, průzkumník a autor. Je proslulý svými průkopnickými výstupy na nejvyšší vrcholy světa a svou variantou k uchopení výzvy Koruny planety (tzv. Seven Summits), známou jako Messnerův seznam. Messner jako první provedl kompletní sólový výstup na Mount Everest a spolu s Peterem Habelerem vystoupili jako první na světě na Mount Everest bez použití kyslíkového přístroje. Byl také prvním člověkem, který zdolal všech 14 osmitisícovek. V letech 1989–1990 spolu s německým průzkumníkem Arvedem Fuchsem jako první překonali Antarktidu a Grónsko pěšky bez použití psích spřežení nebo sněžných skútrů. V roce 2004 se jako první vypravil na 2.000 km dlouhý trek přes poušť Gobi. O svých dobrodružstvích vydal více než 80 knih a jedno celé funkční období (1999-2004) působil v Evropském parlamentu, kde prosazoval otázky životního prostředí. V roce 2018 získal cenu Kněžny asturské (Princess of Asturias Award) v kategorii Sport, spolu se svým kolegou horolezcem Krzysztofem Wielickim. Nyní Reinhold Messner dohlíží na vytvoření řady muzeí věnovaných alpinismu a horám.

Spolehlivé a vysoce výkonné hodinky jsou nezbytným společníkem každého dobrodruha, který se vydá na velkou expedici. Je vzrušující být spojován s hodinkami inspirovanými Minervou a její bohatou tradicí provázející mnoho dobrodruhů, kteří se věrně spoléhali na tyto profesionální hodinky přede mnou. Reprezentují také velmi osobní a významnou vzpomínku na tisíce stop, které jsem zdolal během své kariéry profesionálního horolezce,“ říká Reinhold Messner.

Messnerovy úspěchy a inspirativní životní pouť vedená vášní jsou živým důkazem toho, že následování Vaší osobní cesty ke zdaru a naplnění Vás jako člověka definuje. Právě to z něj dělá dokonalého „Mark Makera“ domu Montblanc, oslavující ty, kteří již objevili své nadání a inspirují ostatní k dosažení plného potenciálu za svých vlastních podmínek.

Montblanc 1858 Geosphere Messner Limited Edition 262 kusů

Montblanc 1858 Geosphere je klíčovým modelem řady 1858 se dvěma výraznými klenutými otáčejícími se glóby a inovativní indikací světového času. Limitovaná edice hodinek harmonicky kombinuje bronzové, modré a růžovým zlatem pokovené prvky, které hodinkám dodávají vintage vzhled připomínající nástroje horolezeckých průzkumníků minulosti. Hodinky Montblanc1858 Geosphere Messner Limited Edition se zrodily díky kreativní a inspirativní spolupráci s Reinholdem Messnerem. Edice je limitována na 262 kusů na počest všech osmitisícovek, tedy vrcholů sahajících přes 26.200 stop, které horolezec během své kariéry zdolal.

Dávalo smysl spojit Messnerovy úspěchy s řadou Montblanc 1858 Geosphere. Otočné glóby na těchto hodinkách obsahují červené tečky odkazující na Sedm vrcholů (z hlediska horolezectví je Messnerův seznam nejnáročnější). Zadní strana zahrnuje rytinu hory Mont Blanc, kompletní Messnerův seznam, kompas s emblémem Montblanc a dva zkřížené cepíny. Do limitované edice byla speciálně přidána také rytina Messnerova podpisu.

Strojek hodinek je umístěn v pouzdře o velikosti 42 milimetrů, vytvořeném ze speciální slitiny bronzu s leštěným saténovým povrchem a jemným vroubkováním po obvodu se zkosenými hranami. Pouzdro je osazeno obousměrnou bronzovou lunetou s lesklou modrou keramikou a čtyřmi vyrytými světovými stranami, které jsou potaženy luminiscenční vrstvou SuperLumiNova. Ciferník je v modré barvě s gradientem, s prvky potaženými růžovým zlatem v kombinaci s béžovou barvou, které hodinkám dodávají teplý pocit s harmonickými kontrasty.

Montblanc nadále určuje trendy v oblasti designu a inovace, zejména v situacích se slabým osvětlením nebo v noci. Ve tmě téměř všechny prvky ciferníku a lunety září, což odpovídá duchu hodinek v produktové řadě 1858. Byla nalezena nová konfigurace svítících elementů v luminiscenční vrstvě SuperLumiNova® s různými barvami. Ručičky ukazující hodiny, minuty a druhou časovou zónu, světové strany na lunetě a šipky (které se používají pro kompas) jsou zvýrazněny zelenou vrstvou SuperLumiNova®, zatímco glóby s kontinenty, arabské číslice a indexy jsou zvýrazněny vrstvou modrou. To vše na počest tomu, jak důležitý je vzhled hodinek ve tmě a jejich schopnost budit emoce, potěšit a odkazovat na krásu historických hodinek.

Hodinky Montblanc 1858 Geosphere Messner jsou poháněny automatickým manufakturním strojkem MB 29.25 s komplikací světového času zahrnující dva otočné klenuté glóby. Ty vyobrazují severní a jižní polokouli a každých 24 hodin se jednou plně otočí. Jsou obklopeny stupnicí s 24 časovými pásmy spolu s indikátorem dne a noci. Druhé časové pásmo se nachází na pozici deváté hodiny a datumovka (spojená s místním časem) je umístěna na pozici tří hodin. Poledník ukazující zeměpisnou délku obou hemisfér je zvýrazněn modrou čarou potaženou vrstvou SuperLumiNova®. Tímto jednoduchým vintage zobrazením přináší limitovaná edice způsob, jak instinktivně určit čas po celém světě.

Luxusní modrý NATO řemínek, vyráběný ručně ve Francii, dotváří jedinečný vzhled hodinek. Díky tradičním metodám výroby je řemínek nejen lehký, měkký a mimořádně pohodlný na zápěstí, ale také vysoce odolný a rychleschnoucí. Vyrábí ho vysoce kvalifikovaní odborníci na starých ručních žakárových tkalcovských stavech. Řemínky jsou navrženy značkou Montblanc a vyvíjeny a tkány v dílnách Julien Faure, zejména pro produktovou řadu 1858. Jsou tak silným a autentickým „Métier d’Art“, tedy uměleckým řemeslem, které značka Montblanc uchovává a podporuje.

Výroba těchto luxusních NATO řemínků je velmi složitá a využívá velkého množství tenkých přízí na speciálních strojích. Jsou vyráběny v několika krocích, které vyžadují obratnost, zkušenosti a „savoir-faire“, které z generace na generaci přenáší vysoce kvalifikovaní řemeslníci. Díky tomuto procesu výroby jsou pásky pohodlné, měkké, trvanlivé, vysoce odolné a lehké. Těchto kvalit nelze dosáhnout průmyslovou výrobou. Navíc barva řemínků se časem nemění, protože textil na jejich výrobu je již předem obarven. Řemínky také rychle schnou, což nositeli umožňuje ponechat si hodinky na ruce třeba při plavání. Nejen, že se lehce přizpůsobí a jsou dostatečně robustní, ale propůjčují také unikátní podobu všem hodinkám značky Montblanc. Díky velkému výběru barev a motivů si každý může hodinky doladit podle svého vkusu. Různé verze a barvy NATO řemínků jsou k dispozici ve všech buticích Montblanc.

Limitovaná edice Montblanc 1858 Geosphere Messner bude dostupná v buticích Montblanc od konce října 2020.

MONTBLANC

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Firemní články

Čínský Nový rok s Montblanc Meisterstück Selection Rouge et Noir
Umění darovat: Adventní kalendář Montblanc Happy Holiday
Kolekce per Montblanc Great Characters Enzo Ferrari – pocta zakladateli Ferrari
Speciální edice Montblanc Muses věnovaná Elizabeth Taylor
Montblanc představilo svou stylovou UltraBlack kolekci
Nová kolekce Montblanc UltraBlack: Styl jako módní vyjádření
Kolekce psacích per Writers Edition Sir Arthur Conan Doyle od MontBlanc
Kožené doplňky značky MontBlanc z kolekcelu M_GRAM 4810 na filmovém festivalu
Osvěžení stylu v kolekci Montblanc M_Gram 4810
Umění žít v nové kapsulové kolekci Montblanc x Maison Kitsuné
Kolem světa za 80 dní s kolekcí per Montblanc Meisterstück
Značka Montblanc představuje moderní pojetí kolekce klasických doplňků
Hodinky Montblanc 1858 Geosphere inspirované pouští
Nové dobrodružství na obzoru - Montblanc Explorer Ultra Blue
Limitovaná edice hodinek Montblanc 1858: Chronograf zvaný Origins
Kniha Montblanc: Inspire Writing oslavuje krásu ručního psaní
Najděte svoji rovnováhu s hodinkami Montblanc Summit Lite
Nová kolekce kožených doplňků Montblanc M_Gram 4810
MONTBLANC přináší poctu králi rokenrolu v podobě psacích per
Zrychlit a ušetřit čas s kufry Montblanc x Pirelli
Hieroglyfy v novém světle Kolekce per Montblanc Heritage Egyptomania
LIMITOVANÁ EDICE HODINEK MONTBLANC GEOSPHERE 1858 VE SPOLUPRÁCI S HOROLEZCEM REINHOLDEM MESSNEREM
Kolekce Signs and Symbols: Pera Montblanc jako vzácné talismany inspirované mýty a legendami Východu
Kolekce psacích per Montblanc věnovaná spisovateli Victoru Hugovi
Montblanc představuje novou globální kampaň a mění definici úspěchu
Nová kolekce per Montblanc Le Petit Prince & The Planet: Příběh o lásce, péči a starostlivosti
Nová kolekce kožených doplňků Montblanc Meisterstück Soft Grain Leather
Zachyťte ducha objevování hor v nových modelech hodinek Montblanc 1858
Kvalitní poslech s novými bezdrátovými sluchátky Montblanc
Montblanc uvedl na slavnostním večeru v New Yorku svoje vůbec první sluchátka a novou edici chytrých hodinek
Snadnější cestování s novým zavazadlem Montblanc
Nová kolekce luxusních brýlí MontBlanc
Edice psacích per Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut tvůrčí genialitě legendy filmového světa
Propojení umění s krásou ručně psaného sebevyjádření – to je MontBlanc
Montblanc pokračuje v závazku s bojem proti AIDS a HIV
Dámské hodinky Montblanc Star Legacy Moonphase & Date
Nová cestovní kolekce Montblanc - Cestování za inspirací a propojení se světem
Limitovaná kolekce kufrů MONTBLANC x PIRELLI vnáší do cestování svobodu pohybu
Nová kolekce doplňků Montblanc vzdává hold osmdesátým létům
Montblanc přichází s novou kolekcí psacích per StarWalker a vyzývá k opětovnému spojení s naší planetou
Montblanc StarWalker Event - HoustonMontblanc představil v Houstonu novou kolekci psacích per StarWalker
Montblanc 1858 a síla opětovného spojení s přírodou
Montblanc otevřel svůj první vlajkový butik v Praze
Nová kolekce ikonických per Montblanc je inspirována knihou Malý princ
Chytré hodinky Montblanc Summit – když se luxus snoubí se špičkovou technologií
Nová limitovaná edice Montblanc Great Characters Miles Davis potěší na Valentýna každého muže
Tipy na hodnotné dárky, jež obdarované určitě potěší
MONTBLANC OSLAVUJE 110 LET ZALOŽENÍ ZNAČKY MIMOŘÁDNOU KOLEKCÍ ROUGE & NOIR
NOVÝ BUTIK MONTBLANC OTEVŘEN V PAŘÍŽSKÉ ULICI
NENECHTE SI UJÍT DVĚ NOVINKY OD MONTBLANC
PIŠTE S NOBLESOU PERY INSPIROVANÝMI LUCIANEM PAVAROTTIM
MONTBLANC HERITAGE – HODINKY INSPIROVANÉ OBJEVNÝMI CESTAMI
Official Press ReleaseNOVÁ EDICE ZE SÉRIE MONTBLANC GREAT CHARACTERS OSLAVUJE JOHNA F. KENNEDYHO
MONTBLANC VYTVOŘILO NEJDRAŽŠÍ PERO NA SVĚTĚ
LEGENDÁRNÍ VÝROBCE KLAVÍRŮ HENRY E. STEINWAY SE INSPIROVAL LIMITOVANOU EDICI PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC
MONTBLANC VYTVOŘIL LIMITOVANOU KOLEKCI INSPIROVANOU LEGENDÁRNÍM VÝROBCEM KLAVÍRŮ HENRYM E. STEINWAYEM
LEGENDÁRNÍ MONTBLANC MEISTERSÜCK LETOS SLAVÍ DEVADESÁTINY
HERCI & HONDINKY MONTBLANC
LIMITOVANÁ EDICE PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC OSLAVUJE RENESANČNÍHO GÉNIA LEONARDA DA VINCIHO

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže