LOUIS VUITTON CHRÁNÍ A VYSTAVUJE MEDAILE A POCHODNĚ OLYMPIJSKÝCH A PARALYMPIJSKÝCH HER v PAŘÍŽi 2024

27. Březen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 26. 04. 2024

Jako součást Premium partnerství LVMH s Paříží 2024 je Louis Vuitton hrdý na představení truhel na medaile a truhel na pochodně, speciálních truhly vytvořené pro Olympijské a Paralympijské hry Paříž 2024.

Louis Vuitton navrhl a vyrobil dvě truhly na medaile, které budou nést medaile Olympijských a Paralympijských her Paříž 2024, a dvě truhly na pochodně pro oficiální olympijské a paralympijské pochodně. Jsou klíčovou součástí mise Maison pro Paříž 2024 a pokračováním jeho historie vytváření ručně vyráběných truhel. Truhly budou spojeny s klíčovými okamžiky oslav Paříže 2024, jako jsou Olympijské a Paralympijské pochodně s truhlami na pochodně a truhly na medaile budou významně představeny v Champions Park

Truhly na medaile a truhly na pochodně se připojují k oslavované rodině trofejových truhel Louis Vuitton, která neustále roste od roku 1988. Louis Vuitton po více než 35 let vytváří truhly, které spojují důmyslný design, řemeslné dovednosti a vizi pro mnoho největších sportovních událostí na světě.

Všechny tyto truhly ztělesňují filozofii designu, kterou zavedl sám zakladatel Maison. Po 17 letech strávených jako uznávaný layetier-emballeur, nebo profesionální balicí a kufrářský mistr, Louis Vuitton v roce 1854 vytvořil Maison se svým jménem a kanalizoval veškeré své nabyté znalosti, dovednosti a zkušenosti do elegantně jednoduchého procesu: studovat a přesně pochopit objekt, než vytvořit dokonalou zakázkovou truhlu, která ho ochrání. Tento základní vizionářský design stále pohání Maison dodnes - a je dokonale ztělesněn v truhlách na medaile a truhách na pochodně, které jsou speciálně vytvořeny pro tyto klíčové olympijské a paralympijské symboly.

Tyto dvě tvorby odrážejí misi skupiny LVMH v umění utváření snů a její příspěvek k Olympijským a Paralympijským hrám Paříž 2024 jako "Umělce všech vítězství".

Truhly na medaile

Truhly na medaile Paříže 2024 budou chránit, vystavovat a prezentovat ceněné medaile, které byly navrženy Maison Chaumet z LVMH pro letošní letní Olympijské a Paralympijské hry Paříž 2024. Držící objekty, které symbolizují naděje a sny olympijských a paralympijských sportovců, majestátní truhly na medaile jsou pokryty legendárním monogramovým plátnem a mají mosazné rohy a uzávěry jako ty, které se používají na kufrách Louis Vuitton od 50. let 19. století. Inspirovány oslavovanou Malle Coiffeuse Maison, truhly na medaile mají centrální část a dva sklopné "křídla", které se otevírají a odhalují zásuvky speciálně navržené k uložení 468 medailí. Interiér truhly je zcela vyložen černou matnou kůží - která se používá také pro madla zásuvek - a má jemně ražené loga a serigrafii obou log Olympijských a Paralympijských her Paříž 2024.

Truhly na pochodně Využívajíc veškeréch 170 let Louis Vuittonova savoir-faire v umění cestování, truhly na pochodně Louis Vuitton elegantně ochrání a vystaví olympijské a paralympijské pochodně Paříže 2024, které budou cestovat po Francii před Olympijskými a Paralympijskými hrami Paříž 2024. Přicházející z Olympie do Marseille 8. května pro olympijskou pochodeň a z Stoke Mandeville ve Velké Británii v srpnu pro paralympijskou pochodeň, dvě pochodně navržené francouzským designérem Mathieu Lehanneurem projdou rukama více než 11 000 pochodníků na své cestě do Paříže. Ochranné truhly před a po jejich cestách mají každá důmyslně navržené "zásuvky" ve spodní části a ve víku, do kterých je pochodeň umístěna a pevně držena na svém místě. Další ochranu poskytuje interiér truhly, který je vyložen měkkou černou matnou kůží. Každá truhla se snadno přemění na elegantní prezentaci jednoduchým rozvinutím dveří a obrácením "zásuvky" ve sklopném víku, aby odhalila ražené logo Paříže 2024. Vzpomínající na určité historické truhly Maison, jako je oslavovaný kloboukový kufr z roku 1895, je exteriér truhel pokryt Louis Vuittonovým Damier plátnem, vytvořeným v roce 1888; rovněž má tradiční mosazné ochranné rohy a uzávěry.

Galerie

Rozhovory

Louis Vuitton