Lunaz odhaluje elektrický koncept Aston Martin DB6

27. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 22086

Britská společnost Lunaz, která se specializuje na přestavbu historických vozů na elektrický pohon, odhalila svůj nejnovější projekt: elektrickou verzi Aston Martinu DB6. Tento model je považován za jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších britských sportovních vozů všech dob. Lunaz plánuje vyrobit pouze omezenou sérii elektrických DB6, jejichž cena začíná na více než 1 milionu dolarů bez daní. První dodávky jsou očekávány ve třetím čtvrtletí roku 2023.

Každý elektrifikovaný Aston Martin DB6 od Lunazu projde důkladnou renovací a přepracováním, aby odpovídal současným standardům kvality a bezpečnosti. Původní spalovací motor a související systémy budou citlivě odstraněny a uloženy pro klienta, zatímco karoserie bude připravena pro instalaci elektrického pohonu. Lunaz používá svou vlastní modulární elektrickou platformu, která je složena z bateriových článků a motorů od renomovaných výrobců. Konverzní specialisté také vylepší brzdy, pérování a řízení pro modernější nastavení. DB6 bude mít dojezd mezi 180 a 250 mílemi.

Elektrický DB6 si zachová svůj původní vzhled a šarm, ale zároveň bude vybaven některými moderními vymoženostmi, jako jsou klimatizace, navigace, Wi-Fi, zpětná kamera, parkovací senzory, elektrická okna a zamykání, bezklíčový start, dotykový displej a zvukový systém. Interiér bude restaurován a vylepšen s použitím nejkvalitnějších materiálů, jako je kůže, dřevo a chrom. Klienti budou mít možnost zvolit si barvu, styl a další detaily podle svého vkusu.

Lunaz tvrdí, že jeho cílem je prodloužit odkaz nejkrásnějších aut na světě a umožnit jejich majitelům je používat každý den. Elektrifikace řeší otázky použitelnosti, spolehlivosti a udržitelnosti a zároveň respektuje kulturní hodnotu těchto vozů. Elektrický Aston Martin DB6 od Lunazu je nejen pro tuto generaci, ale i pro ty, které přijdou po nás. Každý z nich bude jedinečným vyjádřením původního modelu, přepracovaného podle přání klienta.

Lunaz je průkopníkem v oblasti elektrifikace klasických vozů. Kromě Aston Martinu DB6 nabízí také elektrické verze Bentley S3 Continental Flying Spur, Jaguar XK120, Rolls-Royce Phantom V a Range Rover Classic. Společnost má mezi svými investory i slavného fotbalistu Davida Beckhama, který je nadšeným fanouškem aut.

Galerie