The Macallan Distil Your World Mexico: Jedinečná whisky inspirovaná Mexikem

20. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 20. 12. 2023

The Macallan, jedna z nejprestižnějších značek skotské whisky, představila novou limitovanou edici z kolekce Distil Your World, která odráží osobnost a kulturu Mexika. Tato exkluzivní whisky je výsledkem spolupráce mezi mistrem destilace The Macallan, Nickem Savagem, a šéfkuchaři z restaurace El Celler de Can Roca, která byla dvakrát vyhlášena nejlepší restaurací na světě.

Společně se vydali na senzorickou cestu po Mexiku, kde objevovali jeho bohatou historii, tradice, gastronomii a přírodní krásu. Během svého putování navštívili několik měst, jako jsou Ciudad de México, Oaxaca, Puebla a Ensenada, a ochutnali typické pokrmy, jako jsou mole, tamales, pozole, ceviche a tacos. Také se seznámili s místními surovinami, jako jsou kukuřice, kakao, vanilka, avokádo, chilli a květy.

Z těchto zážitků a chutí vytvořili unikátní whisky, která zachycuje esenci Mexika. Whisky má zlatou barvu a vůni sladkého pečiva pan de muerto, smetanové vanilky, ananasu, meruňkových květů a čerstvé koriandru. V chuti je intenzivně sladká s tóny pomerančového oleje, čokoládového mole, uhlíkového ananasu a jemným nádechem dřeva. Dozvuk je dlouhý a kořeněný s náznakem uhlí.

Whisky je lahvována v 48% alkoholu a je k dispozici pouze v omezeném množství 1462 lahví. Každá láhev je ručně podepsána Nickem Savagem a bratry Rocovými a je dodávána v luxusní dřevěné krabičce s knihou, která popisuje jejich cestu po Mexiku. Cena této whisky je 38 000 dolarů a je k dostání pouze v některých vybraných obchodech a letištních salóncích.

The Macallan Distil Your World je kolekce whisky, která vznikla jako pokračování spolupráce mezi The Macallan a El Celler de Can Roca, která začala v roce 2014. Cílem této kolekce je vytvořit whisky, které odrážejí různé světové destinace a jejich kulturu, gastronomii a přírodu. První whisky z této kolekce byla Distil Your World London, která byla inspirována britskou metropolí. Další whisky z této kolekce budou zveřejněny v průběhu roku 2023.

Galerie