Magické kouzlo, vynikající kuchyně a neotřelý koncept, to je restaurace Food Lab

Redakce Luxus.cz
15. Červenec 2019

Není to tak dlouho, co se v Haštalské ulici v Praze otevřel nový podnik, Food Lab. Ten láká na svůj unikátní koncept, ale také na neotřelý interiér, který v Praze dosud nebyl k vidění. Ať sem dorazíte v jakoukoliv denní dobu, můžete si být jistí, že budete odcházet nadmíru spokojení. V nabídce restaurace Food Lab totiž najdete všechno - snídaní počínaje, večerními koktejly a degustačním menu konče.

Najít na Starém Městě restauraci, kam byste mohli zajít na oběd jak s kamarády, tak s kolegou, pracovním partnerem nebo s dětmi, je docela oříšek. Teď už ale nemusíte tápat, protože nově otevřená restaurace Food Lab je perfektní pro všechny zmiňované příležitosti. Zakladatelé podniku zde navazují na magickou historii této pražské části, která bývala významným alchymistickým centrem. Proto také Food Lab – gastronomická laboratoř. 

Cílem zakladatelů podniku bylo vytvoření stylové restaurace, kam si místní lidé mohou zajít, aniž by byli okupováni turisty. Dále chtěli přinést svým návštěvníkům trošku jiný zážitek z jídla, kvůli němuž vytvořili jedinečné večerní menu. To nabízí menší porce inovativní fusion kuchyně, které jsou ideální ke sdílení s přáteli nebo rodinou. Kouzlu sharing konceptu už dávno podlehli v zahraničí, ale u nás mu lidé teprve postupně přichází na chuť.

Ideální je nechat si poradit od zdejšího milého personálu, který vám doporučí 2-3 porce na jednu osobu. Každá tato porce je upravená tak, že na talíři najdete tři kousky, a proto se můžete snadno podělit a ochutnat o to víc. V souladu s filozofií Food Lab zde mají každý měsíc jednu část večerního menu novou – inspirovanou jiným státem nebo kontinentem. V květnu byla část menu inspirovaná asijskou kuchyni, v červnu Itálií a nyní je jeho hlavní inspirací Mexiko. Food Lab je zkrátka kreativní a dynamická restaurace, která chce pokaždé překvapit zákazníka něčím novým.

Jídla tradiční velikosti jsou podávána v době oběda. I v nich je však zachováván tón zdejší kuchyně, založený na inovativních prvcích a kvalitních surovinách.  Aby své stálé návštěvníky Food Lab neomrzel, mění obědové menu každý týden.

Za interiérem, v němž se mísí moderní prvky s odkazy na historii (například motiv alchymistické laboratoře), stojí ve velké míře především majitel podniku. Celou restaurací doslova prorůstá zeleň. V přední části, kde se nachází bistro, najdete také dominantní hodiny, jež jsou umístěny nad okny do přípravny kuchyně. Časem zde vznikne místnost pro prezentaci a ochutnávku českých vín, která bude prodejnou zároveň.

Ve spodní části podniku najdete hned dvě další místnosti. Tou první je Piano Lounge – salonek s pianem a vlastním barem. Pokud hledáte místo na soukromou akci, oslavu narozenin, vánoční večírek nebo jakoukoliv jinou příležitost, tady je to pro takové účely perfektní. Vše po domluvě s vámi připraví individuálně a na míru podle vašich představ. Každý pátek a sobotu tu dokreslují báječnou atmosféru umělci, zatímco si vychutnáváte svůj oblíbený koktejl. 

Druhou místností je dětský koutek, skutečný ráj pro vaše ratolesti. Jen těžko je odtud dostanete domů. Nechybí tu totiž horolezecká stěna, malé kino, bazének s kuličkami či playstation. Na děti tady dohlíží slečna na hlídání, takže se nemusíte bát, že by jim něco chybělo a v klidu si můžete vychutnat kávu, kterou zde skvostně připravují.

Food Lab

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Food Lab

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže