Mánesova a Týnská Bar and Books slaví narozeniny

Ondřej Petera
01. Říjen 2019

Prémiové doutníkové sesterské bary Mánesova a Týnská Bar and Books spojuje kromě společného konceptu i letošní výročí – Týnská slaví 15 let a Mánesova 10 let od svého otevření.

Bar and Books přivezl do Česka unikátní barovou kulturu známou z nejlepších newyorských barů. Prostředí a interiér v koloniálním stylu je inspirován atmosférou New Yorku, s důrazem na špičkový servis a prezentaci cocktailů, prémiových destilátů, vín a champagne.

Součástí obou barů je doutníková místnost s širokou nabídkou doutníků z vlastního portfolia i od jiných značek.

U příležitosti výročí představuje Bar and Books i dvě novinky: signature drink s lechtivým názvem Get Naked in Your Mind, neboli volně česky přeloženo Nechat se svléknout
a unášet barovou atmosférou.


Druhou novinkou jsou originální memoáry On the other side of a Napkin zakladatele značky Raju S. Mirchandaniho. Podělí se s Vámi o své nevšední zážitky a zkušenosti z budování této mezinárodní značky exkluzivních barů i o svůj pohled na barovou kulturu.

S potěšením sleduji, jak postupně stoupá úroveň barové kultury. Když jsem před patnácti lety přijel do Čech, zdaleka tomu tak nebylo. Výrazně se zlepšila i kvalita nabídky drinků, pořádají se tu barové show a další akce, což je skvělé,“ komentuje Raju S. Mirchandani.

K pravidelným konceptům barů Bar and Books patří workshopy zaměřené na cocktaily, tematické večery s živou hudbou a burleskou, úterky věnované whisky či ladies nights.

Lokální firemní klientela má v oblibě privátní degustační místnosti, které jsou ideálním místem pro firemní večírek či degustaci.

O BAR AND BOOKS

Síť podniků Bar and Books byla založena v roce 1990 v New Yorku a ihned nastavila nový standard doutníkových barů ve světě a posunula hranice pohostinnosti. Atmosféra barů spolu s vysoce kvalitním výběrem lihovin láká k posezení. Menu zahrnuje vše od brandy přes whisky, klasické koktejly, lehké občerstvení, ročníkové portské a vynikající vína podávaná stylovým servisem, který nemá obdoby.

Do portfolia podniků spadají dva bary v New Yorku - Hudson Bar and Books, Lexington Bar and Books, dále dva sesterské bary v České republice: Týnská Bar and Books a Mánesova Bar and Books a ve Varšavě Podwale Bar and Books. V roce 2015 síť Bar and Books oslavila 25. výročí své existence.

Majitelem a zakladatelem značky je Raju S. Mirchandani, indický podnikatel žijící v New Yorku, v Praze a ve Varšavě. Spolumajitelkou pražských barů a varšavského podniku je Martina Peštová.