Marie Ouporová

Rozhovor sepsal Redakce Luxus.cz
04. Červenec 2019

V tomto rozhovoru jsme vyzpovídali slečnu Marii Ouporovou, ředitelku malebného karlovarského hotelu Boutique Spa Hotel Atlantic Palace. Marie Ouporová vystudovala Univerzitu v Hradci Králové, obor Filologie – cestovní ruch. Praxi nasbírala v různých karlovarských lázeňských i nelázeňských hotelech, kde začínala jako noční recepční. Dále se posouvala přes denní recepční a rezervace až ke své nynější pozici.  

Otázka
Můžete nám v krátkosti představit váš hotel?
Odpověď
Samozřejmě, velmi ráda. Náš hotel Boutique Spa Hotel Atlantic Palace 4* je historická, památkově chráněná budova a nachází se v samém srdci Karlových Varů, pár metrů od Vřídelní kolonády a poskytuje jeden z nejkrásnějších výhledů na centrum lázeňské části města. Hotel má celkem 21 pokojů, z toho 3 Apartmá. Také tu najdete SPA, kde si můžete vybrat ze širokého spektra wellness i lázeňských procedur a restauraci, ve které jsme si pro hosty připravili sezónní menu a osvěžující drinky.

Otázka
Jak dlouho se hoteliérství věnujete?
Odpověď
Hoteliérství jsem se začala věnovat hned po ukončení studia, což je cca 6 let, takže relativně krátkou dobu.
Otázka
Prochází hoteliérství také nějakými módními trendy?
Odpověď
Samozřejmě. Například dříve jsme skoro vůbec nevyužívali sociální sítě k propagaci hotelu a dnes je to téměř nutnost. Také jsou nyní v Karlových Varech populárnější wellness balíčky, kdežto dříve se sem hosté jezdili pouze léčit. Hoteliéři stále musí vymýšlet něco nového, aby „šli s dobou“.
Otázka
Inspirujete se i jinými hotely?
Odpověď
Ano. Myslím si, že je důležité brát inspiraci i v jiných hotelích, abyste se mohli stále zlepšovat a posouvat se kupředu.
Otázka
Proč by právě Hotel Atlantic Palace měli lidé navštívit?
Odpověď
Jsme malý, útulný, „rodinný“ hotel a k našim hostům zaujímáme individuální přístup. Náš zájem je, aby se u nás hosté cítili jako doma.
Otázka
Jaké lázeňské procedury jim nabízíte?
Odpověď
Skoro všechny, na které si vzpomenete :). Od různých druhů masáží, přes koupele až po lékařské procedury, jako je například elektroléčba, magnetoterapie, laser, nebo tradiční plynové injekce.
Otázka
Kdo váš hotel nejčastěji vyhledává?
Odpověď
Nejčastěji nás vyhledávají hosté, kteří si chtějí ve Varech odpočinout a léčit se, ale samozřejmě také ti, kteří si chtějí dopřát relaxační víkend.
Otázka
Poskytujete také nějaké nadstandardní hotelové služby?
Odpověď
Ano, např. parkujeme hostům auta, aby nemuseli sami hledat parkovací místo a mohli se pohodlně ubytovat.
Otázka
Mohla byste nám říci něco málo k hotelové restauraci?
Odpověď
Naše restaurace se nachází v 5. patře a kolem dokola celé restaurace jsou balkóny, ze kterých je nádherný výhled jak na město, tak na Vřídlo.Restaurace neslouží jen pro hotelové hosty, ale také pro hosty z ulice, a i když je restaurace v 5. patře, hosté, kteří přijdou z ulice, se nemusí bát, že budou procházet hotelem a kolem hotelových pokojů. Jen na recepci vejdou do výtahu a přijedou do 5. patra, které je celé věnované restauraci. Co se našeho menu týče, obměňujeme ho každé 3 měsíce a nabízíme vždy sezónní nabídku jídel.
Otázka
Na co z aktuálního menu byste čtenáře nalákala?
Odpověď
Pro milovníky masa bych doporučila ochutnat vepřovou panenku na listovém špenátu se šťouchaným bramborem, nebo domácí kachní paštiku a pro ty, kteří mají rádi sladké lívance s ovocem, šlehačkou a javorovým sirupem. Jsou výborné.
Otázka
Co je pro vás luxus?
Odpověď
Luxus je pro mě to, když mohu po náročném dni relaxovat. Číst, jít na procházku, zajít si na masáž, nebo si prostě jen doma napustit vanu :).
Děkujeme za rozhovor

Boutique Hotel Atlantic Palace

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže